Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden áron megéri végleg...

Minden áron megéri végleg "leválni " az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy 6 éves képzést, ez a 3.évem. már biztos vagyok benne hogy nem akarom majd ezt csinálni, nagyon utálom egy részét. Szeretnék egy másik szakon tanulni, de anyáék nem engedik, nem támogatnának benne, és azt mondták hogy akkor nem mehetek haza többé.

Kiskoromban sokat vertek, naponta elmondták hogy nem vagyok normális, csak azért vagyok mert kiszakadt a gumi, bárcsak inkább egy kutyát vettek volna helyettem, és hogy hülye vagyok, nem fogom elérni a céljaim...stb.

Nem tudom hogy szerettek e valaha (vegülis jó sok pénzt kiadtak rám..) de én nem szeretem őket. Az egyetlen dolog amit erzek a közelükben az a stressz, hogy menekülni akarok, bárcsak inkább ne lennének szüleim ...probaltam elég jó lenni, megfelelni nekik, de nem sikerült sehogy sem .

Felek "leszakadni "...felek attól hogy minden csak rosszabb lesz, a veszekedés, vagy hogy az eddigiekhez hozzá jön a bűntudat is...egy hálátlan szemétláda lennék...

Számolgattam és tudnék annyit dolgozni az egyetem mellett hogy eltartsam magam...de egyszerűen felek,rettegek meglépni ezt...soha többé haza se menni és olyat tenni amit ők elleneznek...

Nem tudom mit tegyek így minden tanácsért, véleményért hálás lennék.

(Kisebb dilemma:gáz 22 évesen kezdeni egy alapszakot?)



2018. okt. 11. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben befejezném a már megkezdett képzést, végülis már erre fordítottál három évet az életedből. Addig a szüleidet is viseld el, aztán lépj le amint tudsz! Ha továbbra is mást akarsz csinálni, még mindig tanulhatsz a munka mellett.
2018. okt. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

6 éves képzés?.... :-O

Mi az orvosi egyetem?

Csinálj egy főiskolai diplomát akkor ugyanezen a szakterületen, azt 1,5 éven belül meg tudod csinálni.

2018. okt. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Jaj, ugyanebben a helyzetben vagyok. Én egy 3,5 éves képzést kezdtem el, csúszok. Elkezdtek szidnu, lejáratni és verni. Nem engedték meg, hogy abbahagyjam, sulit váltsak, vagy legalábbis szakot váltsak. Nem vernek és erőltetik ezt, ezzel elvesznek legalább 5 évet az életmből... De tényleg egyszerűbb volt elcsúfítani az arconat és véresre verni többször, mert nemegy az általuk elképzelt szak.


Azon felül, hogy kisgyereknek kezelnek, nem engednek sehova, nincs életem, de ezt a sz.rt,amire nem is akartam menni, az első hét óta utálom, nem is megy, erőletik. Én tudom, hogy úgy megvernek, hogy lehet nem élem túl, ha abbahagyom...


Én marha meg belementem ebbe, pedig 16 évesen arra is képesek voltak, hogy aza akaratom ellenére begyógyszerezzenek és hasonlók.


Egy hónap múlva 22 leszek, és kb. semmi életcélom nincs. Pokoli 3 év volt, a második általános iskola csak sokkal rosszabb kiadásban...

2018. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 éve leváltam hasonló szülőktől.. Nincs bűntudatom,sőt remélem hogy már beledögöltek a cefrébe ami az Istenük volt..
2018. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Girlll3 ***** válasza:
100%
Jól gondolod, hogy ez nem szülőkhöz méltó viselkedés. Hasonló helyzetben vagyok. Le kell válni róluk. Gondold át még alaposan, hogy Te mit szeretnél, ha érzed, hogy nem megy, ne erőltesd. Ebből a 3 évből tanulva pedig kezdj egy önálló életet és tanuld azt, amit Te szeretnél.
2018. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, én a helyedben ráírnék a 4-esre és diskurálnék vele. Lehet, a sztorija erőt adna.


Azóta sikerült dűlőre jutni?

2018. nov. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy igen - tedd meg! Ha az ellenkezőjét érzed - ne tedd meg!


Ui: néha a váratlan megérzések többet segítenek egy élethelyzetben, mint "külső szemlélők" jóindulatú tanácsai!

2018. nov. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!