Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen szülőkről? Mit tennétek a kislány helyében, ha nagykorú lenne\lennétek?

Figyelt kérdés
Pár hete költözött a szomszéd házba egy család. Egy kislánya van a párnak, aki ovis korú. Hallom, hogy sokat szidja az anyukája és fenyegetőzik. Nem úgy, hogy akkor ma nem fog kapni fagyit, hanem ilyen számomra maradandó dolgokat mond neki (például azt, hogy senki nem fog emlékezni az ő szülinapjára). Jó módú családnak tűnik kívülről, nem is akarok tudni a pénzügyi dolgaikról és az életükbe sem fogok beleavatkozni. Csupán nézek nagyokat, hogy ezalatt a pár hét alatt több üvöltést hallhatott bárki a környéken, mint eddig bármikor máskor. Mindent meg tudnak venni, amit csak szeretnének és nem csak a kislánynak, hanem maguknak is! És egyszerűen sajnálom, hogy kap tárgyakat, de szeretetet és normális szülői viselkedést nem! A szülei bunkók finoman szólva!

2018. júl. 29. 23:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
39%
Azért ha nagyon aggasztó a helyzet, a gyermekvédelmet névtelenül ki lehet hívni.
2018. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%
Gyámügy... csak jó lenne tudni miért is ordítanak. Lehet ám problémás egy ovis gyerek is. Hiába nem megfelelő a szülők viselkedése, de kikészülhetnek ha komoly gondok vannak a kicsivel. Ettől még a gyámügyet tényleg érdemes lenne kihívni.
2018. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Skorpió87 ***** válasza:
39%
Gondolom teher számukra az anyagiak megteremtése. Meg ki tudja még milyen probléma lehet a háttérben, lehet nem is tervezett gyerek volt, stressz a munkahelyen, stb. Azon csattan az ostor, aki leginkább nem tehet róla. Egy gyereknek ez pedig annyira fájó, tudom magamról. Annyira nem mindegy, mit hogyan közlünk velük...Aztán erejük meg már nincs, hogy rendesen neveljenek, hogy tudják szeretni a saját gyereküket...Sajnos ez egyre gyakoribb...
2018. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy nem értelek, kérdező. Véleményt kérsz, meg azt kérdezed mit tennénk a gyerek helyében, és nem azt hogyan segíthetnél a gyereken. . Ennek nagyon olyan szaga van hogy nem segíteni akarsz, csak idegeneket szidatni.
2018. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 4. válaszoló! Azért így tettem fel a kérdésemet, mert fiatalként nem értek a jogi dolgokhoz és nem tudtam, hogy névtelenül is be lehet az ilyet jelenteni. Ha szidatni akarnám őket, akkor kitalálnék hozzá még egy pár valamit.

2018. júl. 30. 00:07
 6/32 A kérdező kommentje:
És sajnos gondolom, hogy miket élhet át, mert személyes élményeim vannak, velem is így bántak. Igaz, hogy nem a szüleim, hanem egy bizonyos család, akik közeli rokonaim és a szüleim semmit nem tettek olyankor, csak bólogattak és helyeseltek. Azóta ide költöztem, a szüleim már nem élnek, ők pedig kerestek volna, de ignoráltam.
2018. júl. 30. 00:11
 7/32 anonim ***** válasza:
49%
Gyámügy,én rá hivtam a szomszéd családra mikor beköltöztek és esténként repültek a tányérok,visitott a nő a gyerekek stb,a phaszi még hozzánk is berontott orditani h tudjam hol helyem csak egy véglény vagyok(nő), csak a férjem megmutatta neki hogy hol az ajtó és az ő helye..
2018. júl. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%

Ha én lennék a gyerek, nagykorú lennék és zavarna a szüleim viselkedésé, elköltöznek.

Ha én lennénk a szomszéd, nem kotnyeleskednek bele mindenbe, pláne nem abba, amihez a világon semmi közöm. Nem ismered a gyereket, a szülőket, nem látsz bele a mindennapjaikba, nem tudod, hogy mit hogyan próbáltak eddig a gyerekkel, lehet hogy ez az egyetlen mód, amivel kezelhető. Az üvölt nem üvölt témakörről meg csak annyit, hogy volt már szerencsém olyan anyukához, akiről elsőre úgy tűnt, aranyosan gügyög a kisgyerekhez, kozben meg ezzel a kedves kis gügyögő hangsuylozassal kis rib.ancnak meg rohadeknak hívta és azt mondta agyonveri, ha nem hagyja abba a sírást - ránézésre meg fel éves se volt a gyerek.

2018. júl. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
34%

Semmi közöd hozzá.

Nem a Te dolgod.

2018. júl. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
"Nem akarok tudni a pénzügyeikről" / "mindent meg tudnak venni maguknak és a kislánynak" Ezt néhány hét alatt leszűrted ugy hogy a szomszéd házban laknak? Én 17 éve lakom egyhelyben és fogalmam sincs a szomszéd pénzügyi helyzetéről?!
2018. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!