Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15-16 év közötti lányodnak...

15-16 év közötti lányodnak megengednéd, hogy alkalmanként megigyon 1 üveg sört?

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 20:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
24%

Nem. 18 alatt boltban se vehetne, a kocsmában se lehetne kiszolgálni és én ezzel mutassak neki példát, hogy otthon itatom?

Az alkohol sejtméreg, ráér felnőttként elkezdeni leépíteni a szellemi képességeit, nem kell a még éppen "fejlesztés alatt lévőt" terhelni.

2018. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
89%

"Nekünk az alkohol 15-20 éves korban volt érdekes. 16-17 évesen fos részegre ittuk magunkat. Aztán mindenkiből diplomás családapa és családanya lett.


Lehet ilyen képmutatósat játszani, de szerintem most is elkezdődik 15 évesen az ízvodka sprite, boroskóla, vodka narancs... Jobb esetben." Azok a régi szép idők. :DDD tényleg

2018. okt. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
19%
milyen jó ha az épesszü szülöket lepontozák,akik szerint nem kell alkoholt adni ennyi idős gyerekeknek.ezért van az hogy sok részeg tini.
2018. okt. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
97%

Én kb 13 éves koromtól megkóstolhattam akármit amiből szerettem volna, 16 voltam mikor megittam egy üveg sört anyával, miután kitakarítottuk a kertet. Soha nem tiltották meg hogy igyak csak kérték mindig őszintén mondjam mit és mennyit. Viszont hála annak hogy nem tiltották, sosem voltam részeg, nem vágytam rá. Ráadásul tudtam mi a határ. És, botránkozzatok meg nyugodtan, nekem anyukám adott tanácsokat mikor elkezdtem buliba járni, hogy mit tegyek hogy ne legyek részeg és másnapos, meg mit mivel ne keverjek.(bár sose volt szükség rá:-D)

Nem hinném ha havi 1 üveg gyengébb sörtől bárkinek is baja lenne.

2018. okt. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
95%
Persze, megengedném. Ihat házon kívül is, de csak mértékkel. Mivel mindig így álltunk hozzá, sose itta le magát titokban a sárga földig és mindent meg tudunk beszélni, minden tudunk vele kapcsolatban.
2018. okt. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg pont azok lesznek tök részegek akiknek tiltják...akiket nem korlátoznak teljes mértékben azoknak nincs ebben semmi érdekes. Nekem 2-3x kérdezte a 15 éves hogy ihat e gyümölcsös 2%-os sört. Kapott 1 dl-t, nem akart es nem is tudott többet meginni...Valahogy magától is tudja hogy ez neki nem jó, hazon kivül sose ivott és sosem volt bulizni se.
2018. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
77%

23, igaz én még "gyerek" vagyok nem szülő (20multam)

mint egyik válaszomnál írtam, 14 éves koromtól kezdve kitöltötték itthon, soha se nagy menyiségeket, 1-1 deci bort és mondták, hogy "osszam be" (bár még nem is deci volt az a deci)

a piát soha nem tiltották tőlem, 1 kérése volt szüleimnek, hogy ne cigizzek, nem is tettem és a drogok világa se vonz

egy alkalommal voltam csak részeg, de ott valóban gyanusak voltak a körülmények, máskor tripláját is megittam és semmi bajom nem volt és soha nem hánytam piától azelőtt (ez egy szórakozó helyen történt szilveszterkor)

már jó 3 éve hogy nem iszok, csak valóban alkalmanként, kb éves szinten 5 alkalommal fél korty pezsgőt és nem többet, nem kívánom és nem is esik jól

mikor fiatal voltam nem volt tőlem tiltva ezért nekem nem volt újdonság még akkor se mikor elkerültem koliba



és itt jött ki az általad nevezett "rendes" és "rossz" szülő munkája

akit a "rendes" szülők neveltek egy ivászatot se hagytak ki és mindíg részegre itták magukat koliba, mellette a drogok világába is otthon voltak, otthon tiltották nekik, de ugye itt nem volt apa.... szóval minden este kocsma, részegen jól esett nekik a cigi, később meg már füvezett az összes "rendes" szülő gyermeke (fél év nem kellett , míg rászoktak a fűre, párat el is kapott a rendőrség)


meg voltunk mi a "rossz" szülők gyermekei, kocsmába csak csocsózni jártunk meg biliárdozni, ha inni akartunk vettünk egy üveg piàt (volt aki kivegye) és 4en 5en megittuk azt a 7deci bort, de azt is inkàbb szülinap és névnapok alkalmával, hiába kínáltak cigivel nem kellett egyikünknek se

a pia az valahogy nekünk nem volt olyan érdekes, otthon ihattuk a jót, mi a szar tabis borokért és a kocsmai vizezett pálinkáért nem álltunk sorba, mint az általad helyeselt nevelés gyermekei

2018. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
90%

14-es, te beteg vagy. Milyen KISGYEREK egy 16 éves????

16 éves lányomnak nyaraláskor simán kikértem a bárban a 3 dl belga meggysört. (Kánikulában amúgy a fél literrel sincs semmi baj).

2018. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
7%

#27: hagyd mar ezt a hulyeseget, hogy az lesz alkesz, aki 15 eves gyerekkent nem ihat, es az nem, aki ihat. Bar semmi fyrcsa nincs ezen az alkeszek orszagaban.

Az is teny, minel korabban kezd el valaki pialni, annal nagyobb az eselye, hogy alkesz lesz.

Nem veletlen 18 a korhatar.

2018. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
92%
29 és ahol 16 a korhatár? Elvileg ott kellene a legtöbb alkoholistának lennie és mégsem? Akkor hogy is van ez?
2018. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!