Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15-16 év közötti lányodnak...

15-16 év közötti lányodnak megengednéd, hogy alkalmanként megigyon 1 üveg sört?

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 20:38
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
79%

"De hogy szerzik be az alkoholt ezek a 15-16 évesek?? Boltban nem vehetik meg." - szerintem inkább ez a szégyen... bezzeg a "szörnyű diktatúrában" - amikor én voltam 16 éves - nem ugatott bele a 6alom ilyesmibe, kár 5 évesen is simán azt vettél a boltban, amit akartál. Kocsmában, vendéglőben akkor is létezett a 18-as szabály ELVILEG - persze ettől még minden középiskolai osztálynak megvolt a törzshelye legalábbis az utolsó 2 évfolyamban. (ahogy szerintem ma is megvan, de pssszt...)

Szóval szerintem az a szégyen és gyalázat, hogy az állítólagos demokráciában valójában sokkal korlátozottabb és jogfosztottabb a fiatalság, mint a rendszerváltás előtti érában volt.

2018. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim válasza:
100%

Akik azzal jönnek, hogy "hiszen kisgyerek"... Mert ha részegen összefekszik majd valakivel 16 évesen, és terhes lesz, akkor is azzal jöttök majd, hogy kisgyerek? De egyébként tévedtek. A 4-5 éves kisgyerek, a 15-16 éves KAMASZ.


Nekem is megengedték anno, sőt, 16-17 évesen simán boroztam anyuékkal otthon én is. Sosem volt tabu az alkohol, ezért bulikban sem attól éreztem magam "menőnek", hogy hány fajta-féle piát tudok keverni. És ne gondoljuk már, hogy majd a szórakozóhelyeken sehogy nem fognak alkoholhoz jutni... Ja, biztosan ezért megy az összes kis 14-15 éves is már minden szombaton bulizni, mert tuti narancsleveznek.. :D


Viszont volt barátnőm, akinek még 17 évesen is leátkoztak mindent az égből, ha megivott 1-1 buli alkalmával akár egy fröccsöt is. Aztán 19 évesen elkerült egyetemre, másik városba. Már nem várta otthon anyuka apuka, nem kellett egy fél csomag rágót megennie, hogy ne érződjön az alkohol. Még az első félévben 2-szer vitte el a mentő a városból, mert annyit ivott. És nem tanult belőle soha, egyszerűen minden nap bulizni akart, inni, szórakozni. Mert végre kiélvezte, hogy nincsen tiltás, veszekedés. Aztán ott voltam én, akinek semmi extra nem volt abban, hogy ihat és nem éreztem szükségét, hogy hullarészegre igyam magam, mert nem volt újdonság.

2018. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
77%
Lol ilyen korban már másfél üveg bort ittam vagy jó pár pohár vodkanarancsot ember... 😂😂😂😂😂 23L
2018. okt. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!