Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15-16 év közötti lányodnak...

15-16 év közötti lányodnak megengednéd, hogy alkalmanként megigyon 1 üveg sört?

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 20:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
90%
értsétek már meg, hogy ez az a korosztály, amelyik csakazértis azt csinálja, amit tilos... 18 éves korom óta gyakorlatilag alig iszom, mert amióta nem tiltják, azóta nem akkora buli.
2018. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
98%
Egy sör azért nem a világ. 'Nem véletlenül 18 a korhatár' és ahol 16? És ahol 21?
2018. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
18%
Ritkán megengedném, de semmiképpen sem rendszeresen és inkább gyümölcsös, alacsony alkoholtartalmú sört igyon, vagy talán alkoholmenteset.
2018. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
86%

Pont 16 éves lány vagyok :D

Szerintem 1 üveg sör még simán mehet. Én alkalmanként iszok csak, sose voltam még részeg. Nyáron főleg jó egy üveg sör. Anyukám se tiltotta soha, nyáron volt, hogy eggyütt megittunk egy-egy pohárral. Ennek ellenére mégsem vagyok alkesz, nem cigizek, nem drogozok, jó tanuló is vagyok. Barátokkal egyszer kétszer ittam csak, nem volt semmi probléma. És egy 16 éves bőven nem kisgyerek 😂😂

2018. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Mivel a párom jóval korábban vodkázott, inkább egy alkalmi sör :D S ugyebár az nem is sok. Hülyeség lenne mindent tiltani tőle, majd hirtelen 18 évesen ihat bármit, ez nem így működik. Ilyen fokozatosságot igen szolidnak tartok, kevés ekkora lány éri be egy sörrel. Ha inni akar, akkor úgyis inni fog, ami ugyan nem befolyásol az engedékenységemben valami sokat, de érdemes lehet észben tartani.
2018. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Én mondjuk nem iszom, de azt hiszem, a tiltással rosszabb lenne. Aztán meg az se biztos, hogy kell neki egyáltalán.

2018. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
78%
Mit tiltsak rajta 16 évesen? Úgyis iszik, ha akar. De azt hangsúlyoznám neki, hogy az alkohol NEM egészséges. Kis adagban sem. Legfeljebb nem olyan káros, de ez a legtöbb, amit el lehet róla mondani.
2018. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tiltották nekem, 14 éves koromban még utáltam és finnyáztam a sörre. Utáltam a bort, nem tudtam meginni.

15 éves koromban pedig koliba kerültem. Ott viszont...Hogy is mondjam, a barátokkal való nagyon nagy szórakozás, beszélgetés közben egy néhány üveg Dankó jobban esett, mint a narancslé. Akkor sem rúgtam be. 16 évesen rúgtam be elsőnek, de rájöttem; semmi értelme hullaként feküdni a padon hanyinger kíséretében.

17 évesen, (most) apám saját sört főz, és én azt vidáman iszom. Miért is ne? csak annyit, hogy lehutson egy nyári napon, hogy jobban csússzon a kaja, hogy beszélgetésünk egy jót.

De viszont a cigivel is így vagyok. Széjjel köhögök tőle mindent, semmi értelme.

És így vagyok alkami ivó, aki utál másnapos és részeg lenni.

2018. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Megengedném. 15-16 évesen amúgy is már eljár haverokkal, buliba, ide-oda, ha szeretne, úgyis fog inni.

Nekem mindig megengedték a szüleim, nem volt tiltva. És igen, van abban valami, hogy akinek tiltva van, az később nem ismer mértéket. Amikor gimiben osztálykirándulásra mentünk, a fél osztály részegen fetrengett, ők voltak azok, akiknek otthon vasszigorral tiltották az alkoholt. Nekem sosem volt tiltva, én ittam egy kortyot a tényleg sz*r borukból, aztán ennyi elég is volt, nekem semmi érdekes nem volt abban, hogy most nincsenek ott a szülők, és most "lehet". Amúgy nem lehetett, mert a tanár nagyon kiakadt rajta, osztályfőnökit kapott utána mindenki, én is, pedig én csak ott voltam, de marhára nem érdekelt a piázás. Soha nem is értettem, miért osztálykiránduláson kell seggrészegre inniuk magukat, amikor ott a tanár, aki ezt nyilván nem fogja díjazni.


A gyerekeimnél még nem aktuális a kérdés, 2 és 11 évesek. Mondjuk a nagy már meg szokta kérdezni, hogy megkóstolhatja-e a sört, azt meg szoktam engedni, hogy belekortyoljon, de nem ízlik neki. Viszont citromos alkoholmentest szokott néha kapni, azt nagyon szereti. Ha nagyobb lesz, 15-16 éves, felőlem ihat alkoholosat is, ha kíváncsi rá, hogy milyen.

2018. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
De hogy szerzik be az alkoholt ezek a 15-16 évesek?? Boltban nem vehetik meg. Netán a szülő adja a gyerekének? Elég szégyen, ha így megy.
2018. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!