Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok most tenni jogilag?

Mit tudok most tenni jogilag?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. A szüleimmel nagyon rossz a viszonyom és nem tudom mit tudok most tenni jogilag. Elszeretnék költözni de a szüleim annak elenére hogy betöltöttem a 18at jobban tíltanak mindentől mint eddig. Azelőt sem tehettem meg akármit most meg végképp nem. Pedig csak elszeretnék menni a barátnőmmel néha sétálni. Igaz hogy régebben egy hülyeségem miatt esti gimibe kell most járnom. 😕 és így csak heti 2 alkalommal tudok csak kimozdulni a házból. Azt veszem észre hogy anya az aki megmondja mit csináljátok és mit nem apa pedig csak helyesel. Ha a sarkamra állok az a baj ha meg nem teszek semmit az a baj. És már elegem van ebből túl sokáig tűrtem és költözni akarok csak nem tudom milyen jogsim vannak. Mert anyuék képesek lennének a rendőrséggel is hazaráncigálni. Valaki tud segíteni előre is köszönöm!

2018. okt. 22. 23:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom a régi hülyeség is szerepet játszik ebben, ami miatt most estin tanulsz. Magyarul akkora hülyeség, ami miatt kidobtak a gimiből és nem vettek át nappalira.

Gondom, nem csak annyi, hogy szünetben kilógtál cigizni...

Az életről halvány sejtelmed sincs.

Egy albérlet jelenleg 80-100 ezer havonta, nem csak Bp-en. Két havi kaució szükséges. Az az első hónapra kifizetsz 240-300 ezret. Ha szerencséd van, akkor bútorozott. Ha nincs, akkor neked kell megvenni. Plusz a rezsi és a kaja, ruha, bérlet. Ez legalább nettó 200 ezres fizetés esetén megoldható.

Jelenleg 8 általánosod van, nulla tapasztalatod, és alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Szerinted milyen munkát fogsz kapni? Hát nem olyat, ahol a nettó 200 simán megvan.

Elhiszem, hogy most xar, és alig várod, hogy elmehess, de ahhoz 18-nak lenni nem elég. És valóban úgy van, hogy ha elvéted a lépést, innentől senki se köteles segíteni, a saját szüleid sem. Marad az utca vagy a hajléktalan szálló. Nem hiszem, hogy az jobb lenne, mint a meleg gyerekszoba, a szabályokkal együtt.

2018. okt. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
Mi volt az a hülyeség, ami miatt estin jársz? Lehet amiatt olyanok veled a szüleid.
2018. okt. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
Tipikus.
2018. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, munkaügyin szerzett munka mellett nem járhatsz iskolába. Mielőtt belevágsz nem ártana utána nézni a dolgoknak, és tájékozódni. Valamint nem tudom hol élsz, de pesten egy albérlet 80-100 ezer plusz rezsitől indul. Pulsz két havi kauciót is szoktak kérni, meg kéne annyi pénz, hogy az első fizetésig kihúzd( ha valami csoda folytán rögtön találnál munkát) tehát ha nincs legalább 500 ezer megtakarításod, bele se vágj.Arról nem beszélve, hogy elég kevés az a munkahely, ahol végzettség nélkül, suli mellett tudsz legalább havi 250 nettót keresni(ennyi kell hogy szűköen, éppen csak nem éhezve fenntartsd magad albérletben)


Én a te helyedben míg estire járok kihúznám otthon, utána egyetemre mennék nappalira, szereznék kollégiumi helyet, ha szegény vagy kaphatsz szoctámot, ha jól tanulsz ösztöndíjat, emellett ha heti 3-4 nap dolgozol, keresel annyit hogy ellásd magad, keveset félre is tudsz tenni, hogy a 3-4 év alatt összegyűljön a pénz kaucióra. Onnantól már jobb helyzetben lennél.

2018. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Viszont tudnék olyat csinálni hogy napi "kisegítő" bejelentővel dolgozni vagy is meg lenne a munkám vagy a lakhelyem de akkor számíthatok arra hogy anyuék hazaráncigálnak majd."

Nem, nem számíthatsz rá. Pontosabban,ha ilyet tesznek kihívod a rendőrséget és ők elmagyarázzák a szüleidnek, hogy 18 évesen nem vagy köteles velük menni. Ettől viszont a probléma továbbra is áll. Sokan leírtuk, hogy pénz nélkül ez reménytelen, tehát mindenképpen kellene valami pénzes munka. Esti sulit direkt dolgozóknak csinálják, tehát lehet együtt a kettőt.

Mi az a kisegítő bejelentő? Ha az alkalmi munkavállalók napi ragasztós könyvecskés megoldására gondolsz akkor elég ijesztő, hogy te erre akarsz életet alapozni, úgy, hogy a szüleiddel véglegesen össze is veszhetsz. Azt sem értem, hogy ettől, hogy lesz lakásod? Azt nem adják alkalmi munkavállalóknak. Nekem túl naívnak, tapasztalatlannak tűnsz az önálló életkezdéshez. Végiggondoltad, hogy esetleg nem lesz második esély? A szüleiddel való kapcsolatodat nézve lehet, hogy egyszer sem hibázhatsz és erre olyan tervekkel állsz elő amik egyáltalán nem életképesek.


Reálisabban: Írták a nővérszállós lehetőséget. Bemész a kórházba és megkérdezed. Ha felvesznek és adnak szállást is akkor megvárod míg erről papírod lesz és csak akkor jelented be a szüleidnek, hogy ide mész dolgozni. Lehetőleg tisztességes hangnemben, és ha rajtad áll nem veszel össze velük, mert csak egy bolond éget fel minden hidat maga mögött.


Vannak egyéb 8 általánossal végezhető melók munkásszállóval vagy albérlet támogatással., jellemzően a Dunántúlon. Felénk rendszeresen hirdetik ezeket. Rákeresel, megérdeklődöd, szerződést kötsz és utána ugyanaz mint az előbb. Szerződés nélkül nem lépj, mert mi van ha az utolsó pillanatban mégsem kellesz.


Valahogy csak ráveszed a szüleidet, hogy elmehess dolgozni. Összegyűjtesz annyi pénzt amennyi elég az induláshoz és úgy mész el. Lehetőleg ekkor is munkahellyel. Nem muszáj egy egész lakást bérelni, vannak szobák is kiadók, ezek ára havi 25-30000 Ft + a rezsihányad. Tehát kell kb. 50-55 ezer forint a lakhatásra és legalább ennyi az egyéb költségekre, pl. közlekedni, enni, ruházkodni. Ha ezt nem tudod havonta megkeresni bele se vágj.

2018. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A lakás az megvan azzal nem kell törődnöm. És van tapasztalatom egy kevés mármint könyvtárban csak önkéntes voltam de amire én gondoltam hogy napi bejelentővel dolgozni ott bolti eladóként dolgoznék



És ami miatt kikerültem a gimiből az azért volt mivel enyhe pánikbetegségem volt és így nehezebben ment a tanulás... Nem cigizek mert nem vagyok rászorulva arra hogy tönkre tegyem a tüdőmet.

A hülyeségem az volt hogy egyszer elszöktem pontosan azért mert már nem tudtam velük egylégtérben lenni...

Nappali tagozatra vissza vettek volna csak anyáék inkább az esti mellett döntöttek... Szóval ezért vagyok estin.


És mindenkinek igazat adok valamilyen szinten. Igen jó tanulok 4.5ös átlagom van és szeretném többre vinni mivel tervezek főiskolát vagy egyetemet.


Tiszántúlon lakom. Azt is tudom hogy itt erre sokkal többet kell dolgozni a megélhetésért és mivel nem egyedül laknék így felesbe menne az egész. Mihelyst jön a nyár elmegyek OKJs tanfolyamra hogy azért legyen "végzettség" de tudom hogy ez kevés lesz de legalább eltudok indulni máshova is dolgozni ami későbbiekben majd jól jön az egyetem vagy a fősuli mellett meg meglesz az érettségim is.


És az a baj hogy ezt csak úgy tudom elérni ha eljövök itthonról másképp nem!

2018. okt. 24. 08:08
 17/17 anonim válasza:

Jogilag ott cseszted (el) már meg ne haragudj, hogy nem előbb léptél.

Édesanyámnak a mai napig kezeletlen súlyos pszichés betegsége van, aminek leginkább én ittam meg a levét fizikailag és lelkileg is, de csak 14 évig, ugyanis fogtam magam, elmentem a gyámügyre és megmondtam, hogy nem akarok többet hazamenni. Így is lett.

Elhelyeztek gyermekotthonban, kijártam az iskolát, 18 évesen lett is egy kis pénzem a félretett családi pótlékból, elmentem albérletbe és kerestem munkát.

Most 23 éves vagyok. Egy percre sem bántam meg soha, hogy megtettem.

Egy tanács: keresd fel a családsegítőt, mondd el, hogy mit szeretnél, kérdezd meg, hogy tudnak-e segíteni bármiben. És a legfontosabb: MINDIG LEGYEN B TERV! (minimum)

2018. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!