Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért túlzás, hogy ennyire...

Miért túlzás, hogy ennyire nyaggatom édesanyámat a nőgyógyászati vizsgálat kihagyása miatt?

Figyelt kérdés

PCOS-em van, és neki is, tőle örököltem a hajlamot. Köztudott a családunkban, hogy neki is voltak hormon eltérései bőven, alig akartam én is megfoganni.

Én komolyan veszem a betegségem, de ő nem. Kerek 10 éve nem volt nőgyógyásznál, én meg mióta telebeszélte az orvosom a fejem hogy milyen szövődményei lehetnek a hormon eltéréseknek, egyszerűen teljesen ideges vagyok, pedig pont nem kellene a stressz.

Kellene UH neki, mert már félek hogy vagy a petefészke, vagy a méhe rákos lesz. Rákszűrés is jó lenne, de egyszerűen nem megy el. Számomra egyszerre nevetséges és bosszantó ez a hozzáállás. Akárhogy nyaggatom, csak leszid érte, magánügyének tekinti. De miért lenne magánügy? Van egy öcsém is, és ha anyával bármi lenne akkor azt mi is ugyanúgy megszenvedjük, akkor ebben mi a magánügy?

Az egész család nekem van állva hogy eltúlzom ezt az egészet, és a saját állapotommal kapcsolatban is túlzába esem. Milyen túlzásba? Tartom a diétát és enyhült az IR-em, megjött újra a mensesem is. Ja, meg azért kölyköt is akarnék a későbbiekben.

Tényleg 15 perc vizsgálaton kell velem veszekednie? Aztán ha valami baja van és későn derülni akkor éljek tovább lelki roncsként? Már a legjobb szakembert kikutattam neki, felajánlottam hogy kifizetem neki, de ő nem akar menni, mert “ha baj van akkor azt úgyis tudni fogja”.


2018. okt. 24. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Igazad van Neked is, neki is. Ugyanebben a cipőben járok. Ez egy egyfajta struccpolitika (jelzem, tudom hogy nem jó!), mert az ember nagyon mélyen tudat alatt fél, hogy esetleg kiderül valami amivel nem akar szembesülni. Ugyanakkor azért ha baj lenne, akkor annak lennének jelei (nálam semmi gond nincs szerencsére), tehát akár a menses-szel, akár hasfájás, vagy valami. Ismerek ilyen embereket, akik sohasem mennek orvoshoz, nőgyógyászhoz. Úgy gondolom, hogy ezt tiszteletben kéne tartanod, szerintem ha bármi panasza lenne, akkor biztosan el fog menni.
2018. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
91%

Az én anyám is ugyanilyen, max. akkor megy orvoshoz, ha tényleg muszáj. Bemegy lázasan és vesegörccsel is dolgozni. Nyáron 2 hétig nem tudott, csak mankóval menni, én fuvaroztam mindenhova, de orvoshoz nem ment.


A pláne, hogy tőlem is elvárja ezt a hozzáállást... Kisgyerekként ezt is művelte.


Erőszakkal nem tudod rávenni, nem a te hibád! Gondolom ő is 50-60 éves, próbáltam, hiába minden.

2018. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, szép dolog, hogy aggodsz anyukádért, de szerintem hagyd békén. Felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy mikor menjen orvoshoz.


Ok, hogy te teszel ellene és már van lehetőséged gyereket is szülni. De neki - gondolom - már nem problema, ha nem tud.


Én megvesznék, ha a gyerekem ezzel nyaggatna. Ha úgy érzem, hogy gond van, elmegyek magamtól is. Ha meg nem érzem, minek?


Mi a csudáért stresszeled őt is, magadat is?

2018. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is valahol mindkét félnek igaza van. Igenis magánügy, ami persze összefügg a családdal. De attól még ez az ő élete. Sokan dohányoznak vagy erősen elhízottak maradnak, pedig abba is bele lehet halni s annál sem célszerű macerálni az adott személyt.

Ha egészséges lenne remek génekkel, számomra egyértelmű lenne a dolog, én se járok orvoshoz soha s a macerálásokkal csak kevesebb kedvem lenne hozzá. De a PCOS hajlam miatt (bár nem tudom, ez mit jelent) megértelek valahol, kérdező, különben is, aggódsz meg minden. Mondjuk ha már felnőttek a gyerekek, akkor tényleg durva lenne erre hivatkozva beavatkozni az életébe (én mint orvosfóbiás, határozottan hatalmas macerának élnék meg egy vizsgálatot, nem mindenkinek ugyanolyan a hozzáállása, mint a tied), ez tényleg az ő élete, ha érint is téged. S megpróbáltad, szóltál neki, nemet mondott, innentől már tényleg zaklatás ezen rugózni.

2018. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Osztálytársam anyukája 50 éves se volt,mikor meghalt méhnyakrákban. Külsöleg mindig igazi szépség volt,smink,divatos ruha,de hogy belül mennyire volt nő az akkor derült ki mikor 1 hónap alatt elvitte a rák,ő kb 30 évig huzta halasztotta a rákszürést. Nem tudsz,és nem is lehet senki helyett felelösséget vállalni,mindenki maga felel a saját életéért. Te megtetted amit kell,többször is figyelmeztetted a vizsgálatokra,innentöl kezdve szerintem hagyd békén.
2018. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#3 a petefészekrák pl néma daganat, semmilyen tünete nincs, max már végstádiumban :(
2018. okt. 24. 12:10
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Igazad van. Ha nem lenne semmi korábbi baja, ami miatt jó lenne a rendszeres ellenőrzés, akkor is egy nőnek évente egyszer a rákszűrésre el kéne menni. Nekem fura, ha valaki ennyire nem foglalkozik magával.

De szerintem azzal, hogy piszkálod, inkább csak ellenkező hatást érsz el, kb. mint a gyerekek, hogy akkor már csak azért sem.

Lehet, hogy másnak kéne vele beszélnie. Olyannak, akire hallgat, akivel szívesen megoszt olyan dolgokat, amiket a gyerekével nem feltétlenül. Egy testvér, barátnő pl.

2018. okt. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm anyukája diagnosztizált bőrrákos. Közölte, hogy nem érdekli, ő nem megy vele többet orvoshoz (oda is úgy kellett elvonszolni). Nem tud vele mit tenni.
2018. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Ha nőgyógyászhoz mész Rossz életű vagy,nekem anyám ezt mondogatta csak vulgárisabban, Na ezen kéne változtatni a magyar nők fejében..
2018. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%
Az van hogy ez tényleg a magánügye, nem tudod elvonszolni ha ő nem akar menni. Szerintem is ez ilyen tipikus "nem foglalkozok vele, akkor nincs" felfogás, az én anyám is ilyen. Akkor volt nőgyógyásznál amikor terhes volt azt csá. Amikor elköltöztem koliba, évekkel később tudtam meg hogy szoktak ilyen felhívást bedobálni a postaládába hogy menjenek a nők szűrővizsgálatra (mint a tüdőszűrőnél, névre szólóan) de azért nem tudtam róla mert ő ezeket évekig eldugta, kidobálta hogy ne kelljen vele foglalkozni.
2018. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!