Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen megtiltják a szüleim...

18 évesen megtiltják a szüleim azt is, hogy elmenjek a saját szalagavatóm afterpartyjára?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok. Eddig egészségügyi okok miatt egy alkalom sem adódott, hogy 3 és fél év alatt az osztályommal akár egy osztálykirándulásra is elmenjek, nem hogy megigyak valamit velük, vagy velük bulizzak. Emiatt igazán beilleszkedni sosem tudtam, pedig nagyon szerettem volna, és még mindig szeretnék, annak ellenére, hogy végzősök vagyunk.


Az egészségügyi gondom megszűnt már egy erős éve, úgyhogy most már sem ez, sem a korom nem gátolna... Ennek ellenére a bulizásban nálam kimerül az, hogy néhány olyan osztálytársammal, akiket bírok, évi 2-3x athívjuk egymást pár sörre, amolyan házibulikra ...de annak sem mondanám, mert lány egy sincs közöttünk. Máshova a mai napig nem engednek el.


Ha a hátuk mögött megyek el, szabályosan 5 percen belül jön a telefon, hogy hol vagyok, azonnal menjek haza. Volt rá példa, hogy nem vettem fel, vagy mondtam nekik, hogy majd megyek. 10 perc múlva ott kellett szégyenkeznem, mikor eljöttek értem, hogy márpedig hazamegyek.


Szinte minden, nálam 1-2 évvel fiatalabb kiskorút elengednek bárhova, hadd ismerkedjenek, barátnőzzenek, éljék a szociális életüket ..amíg én itthon ülök, és nem ismerek senkit. A sulin kívül egy kezemen meg tudom számolni, hány korombelivel tartom a kapcsolatot..


Nade. Miután le lett fixálva az after, először éreztem úgy, hogy végre én is részese lehetek egy bulinak. Az osztály minden tagját elengedték, és mivel a szüleim ezúttal nem tudtak semmilyen indokba kapaszkodni, mert tudták, hogy kikkel leszek, és kb 200 méterre a házunktól, nagy nehezen elengedtek azzal a kikötéssel, hogy éjfélre legyek otthon.


Tegnap szembesültek vele, hogy "kemény" 2.000 Ft lesz a belépő, és hogy ismeretlenek is lesznek a bulin. Egyből előjöttek azzal, hogy én csak ne menjek sehova, mert bedrogoznak, leitatnak, stb.., inkább néhány embert, akit úgy gondolok, hívjak át.. már megint.. (Nyilván mindenki le akarja cserélni a saját szalagavatójának afterét egy haveri sörözésre.)


Tetézi az egészet, hogy elég gyakran emlegetik, hogy ők bezzeg középiskolában milyen bulikon voltak már 16 évesen, és ők helyettem már akkor megtanulták, hogy mit szabad, meg mit nem, úgyhogy milyen nagy "szívességet" tettek nekem ezzel..


A tegnapi nappal elegem lett az egészből, hogy én nem élhetek normális szociális életet, hiába mondok, vagy csinálok akármit, hiába vagyok már lassan 19 éves, szerintük ők jobban tudják, hogy nekem mit szabad.


Nincs kedvem így élni, elköltözni érettségiig nem tudok, már csak azért sem, mert egy vasam sincs. Tanácstalan vagyok. Mit csinálhatnék, hogy végre belássák, hogy nekem ez így nem jó?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. okt. 25. 17:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Állj a szüleid elé, hogy nem vagy már kisgyerek, az osztályoddal leszel az afteren, akiket ismersz (tehát nem idegenek), mindenki ott lesz, te miért maradnál ki? 18 elmúltál, gyakorlatilag felnőtt vagy. Oké, értem én, hogy otthon laksz, de ez nem jelenti azt, hogy ne mehetnél el egy este kicsit jól érezni magad. Nem tudsz magadra vigyázni? Már miért ne tudnál?? Srác vagy, a lányokat szokták félteni, sokkal kisebb az esélye annak, hogy bármi bajod is lenne + nem egyedül leszel, hanem haverokkal, nyilván vigyáztok egymásra is. Oké, ha kell, legyél otthon éjfélre, aztán a legközelebbi bulin 1-re, aztán 2re... Engem sehova se engedtek el 12. előtt, de nem is igazán vágytam rá. Aztán pont az after volt az első alkalom, amikor igenis elmentem bulizni, mert az a szalagavató része, konkrétan 1x van az életben, és kb utoljára érezitek jól magatokat együtt az osztálytársaiddal. Azóta, ha úgy alakul elmegyek haverokkal ide-oda, nem tiltják, max megjegyzéseket tesznek, azt meg megszoktam.


Még vmi. Pénzt kérsz, hogy elmenj bulizni, és nem akarják kifizetni a jegyed árát. Menj el egy-egy napra akkor diákmelózni - tudom, hogy érettségi így-úgy, ezt értem, de ne várd, hogy ők fizessenek mindent. Én 19 vagyok, de nem kérek pénzt, magamnak szedem össze, ami kell - szemüveget most nyáron, fogszabályozót 17 évesen, szépen sorba, anyagilag nem esek kétségbe, ha közbejön egy buli belépő ára, mert nyáron kb végig melózok, meg szünetekben, amikor tudok. Az érettségi eredményeid mondjuk ezért ne tedd kockára.


És még vmi. Ne hagyd, hogy teljes mértékben irányítsák az életed, irányítsanak téged. NE. Te fogod leélni, a te döntéseid alapján csináld majd, ahogy te akarod. Állj eléjük, és mondd meg, mit szeretnél te, mit fogsz te csinálni, és ha kell, magyarázd meg logikusan nekik, hogy miért így csinálod, és ez miért logikus így.


19/L

2018. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Utólag is köszönöm a válaszokat!


Bevállt, a sarkamra álltam, megmondtam, hogy az afterra márpedig elmegyek. Eleinte tátott szájjal néztek, aztán néhány nap után elfogadták. Amin meglepődtem, hogy még pénzt is adtak, és mondták, hogy azért éjjel 3-4 fele érjek haza. Nem tudom elhinni a mai napig... Életem első "igazi" osztálybulija volt, és végre úgy érzem, hogy az osztály is befogadott.


Mégegyszer köszönöm szépen mindenkinek, aki írt, sokat segített! :)

2018. nov. 23. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!