Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám beadagolni itthon,...

Hogy tudnám beadagolni itthon, hogy külföldön szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés

A "külföld" valószínűleg az USA-t jelenti (igen, tudom, hogy oda nem "csak úgy" odamegyek, nem kell kioktatni).

Még csak 11.-es vagyok, jövőre esedékes a pályaválasztás, de mivel semmiképpen sem szeretnék Magyarországon maradni, nem ugyanazok a határidők lesznek érvényesek, meg gondolom kell vizsgát tennem, stb. Tisztában vagyok azzal, hogyha ténylegesen belevágok/belevágunk, nem lesz egyszerű, és drágább mulatság lesz, mintha itthon járnék egyetemre. De most a pénzt, meg hogy ki fizeti, miből fizeti, nem szeretném ide keverni.


A baj az, hogy szüleim túlféltenek, vagyis inkább anya. Itthon van, egyedüli gyerekként nőttem fel, és a legtöbb idejét velem tölti. Vannak barátnői persze, de így is jut ideje aggódni miattam. Jó a kapcsolatunk, megbeszélek vele mindent, de nagyon "anyatigris". Pl. 14-15 évesen elengedett fesztiválozni, de ő is jött velem (meg a barátnői). Elenged bulikba, bármeddig maradhatok, de mindig ő jön értem, meg félóránként üzenetet kell küldenem. Azt mondja, hogy bennem bízik, a többi emberben nem...



2018. nov. 4. 10:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Ha jó a kapcsolatod vele/velük, akkor nyilván már tudják, hogy gondolkodsz ezen (ez a döntés nem 2-3 nap alatt érik meg az emberben).

Egyszerűen csak leülteted őket, és elmondod. Minden tervvel, hogy hogy gondoltad, mit tanulnál, hol laknál, mivel tartanád el magad stb.

2018. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
"anya, külföldön fogok tovább tanulni és mivel 18 vagyok (akkor már az leszel) azt csinálok amit akarok. pá"
2018. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
8%
Mire mehetsz már 18 leszel, mehetsz amerre akarsz
2018. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Azt mondogattam, hogy Magyarországról el szeretnék menni, nem feltétlenül egész életemre, csak az egyetemi évek alatt. De akkor még nem mondtam, hogy Európán kívül is gondolkozok, anyának már London is sok volt. Pedig oda repülővel hamar oda lehet érni, havonta hazajárhattam volna. Az USA nyilván más, onnan nem ingázik havonta az ember.


Ez a "18 évesen mehetsz, ahova akarsz" szerintem nem lenne fair a szüleimmel szemben. Felneveltek, támogattak mindenben, mellettem voltak egész életemben, aztán lelépek... Hát még nincs gyerekem, nem is tervezek jelenleg, de elég nagyot csalódnék benne, ha ennyit jelentenék neki. Meg kicsit fura lenne, hogy előadom a nagy önállóság, de a pénzt ugyanúgy kérem, elfogadom. Ez nem így működik nálunk, megbeszélek velük mindent, kikérem a véleményüket.

2018. nov. 4. 10:50
 5/20 anonim ***** válasza:
7%

Ha neked semmi se jó akkor tőlünk, akik nem állunk kapcsolatban a szüleiddel mit vársz?


Mi mondjuk el telepatikus úton keresztül nekik vagy mi?

2018. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy semmi sem jó, de szerintem akinek szoros és jó kapcsolata van a szüleivel, nem mond olyat, hogy "18 vagyok, leléptem, pá".
2018. nov. 4. 10:57
 7/20 anonim ***** válasza:
6%
Nos, ha a mi válaszaink nem tetszenek akkor találd ki egyedül :) Mi elmondtuk a véleményünket, ez itt nem a lelkisegély szolgálat....
2018. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én pedig leírtam, hogy nálunk ez miért nem működne. Nem lelkisegélyre van szükségem, hanem épkézláb tanácsra. :) Az, hogy lépjek le, miközben ugyanúgy az anyagi támogatásukra lesz szükségem, nem számít annak. További szép napot, nem szükséges újabb választ írnod.
2018. nov. 4. 11:03
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek veled, kérdező, tényleg nem úgy működik a dolog normális családban, hogy csak úgy lelépnek a fiatalok. Ilyet ostoba lázadó tinik mondanak vagy olyanok, akiknek valami miatt szar otthon(pl. alkesz, verekedős szülők). De mivel te gondolom, egyik kategóriába sem tartozol, szépen meg tudod velük beszélni a dolgot.
2018. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Csak te ismered őket, nem mi. Etért neked kellene a legjobban tudni, hogy hogy adagold be.

Nekem sehogy nem tudnád, mert egy campleadert még ki tudnák fizetni, de több millió egy teljes egyetemi képzésre nem.

Ha a gyerekemnek ilyen álmai lennének, úgy tudná a legmeggyőzőbben előadni, ha részleteiben kidolgozná, hogy mi mennyi hány méter, milyen ösztöndíjra pályázik... és akkor tudnánk közösen agyalni.

De ha csak annyit mondana, hogy "anya az usában akarok tanulni, oldd meg", az lenne a válaszom, hogy oldd meg magad.

2018. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!