Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám beadagolni itthon,...

Hogy tudnám beadagolni itthon, hogy külföldön szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés

A "külföld" valószínűleg az USA-t jelenti (igen, tudom, hogy oda nem "csak úgy" odamegyek, nem kell kioktatni).

Még csak 11.-es vagyok, jövőre esedékes a pályaválasztás, de mivel semmiképpen sem szeretnék Magyarországon maradni, nem ugyanazok a határidők lesznek érvényesek, meg gondolom kell vizsgát tennem, stb. Tisztában vagyok azzal, hogyha ténylegesen belevágok/belevágunk, nem lesz egyszerű, és drágább mulatság lesz, mintha itthon járnék egyetemre. De most a pénzt, meg hogy ki fizeti, miből fizeti, nem szeretném ide keverni.


A baj az, hogy szüleim túlféltenek, vagyis inkább anya. Itthon van, egyedüli gyerekként nőttem fel, és a legtöbb idejét velem tölti. Vannak barátnői persze, de így is jut ideje aggódni miattam. Jó a kapcsolatunk, megbeszélek vele mindent, de nagyon "anyatigris". Pl. 14-15 évesen elengedett fesztiválozni, de ő is jött velem (meg a barátnői). Elenged bulikba, bármeddig maradhatok, de mindig ő jön értem, meg félóránként üzenetet kell küldenem. Azt mondja, hogy bennem bízik, a többi emberben nem...



2018. nov. 4. 10:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

“Ez a "18 évesen mehetsz, ahova akarsz" szerintem nem lenne fair a szüleimmel szemben.”

Persze, hogy nem, meg amúgy is, akkor ki fizetné ki azt az éi 10-12 misit, amibe egy usa egyetem kerül


Amúgy meg: menj EU tagállamba lényegesen olcsóbb, vállalhatsz munkát, vannak ösztöndíjak ill sok egyetemi képzés ungyenes, emellett jevés olyan szak van, amiben egy amcsi egyetem jobb, mint egy eu-s

2018. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%

Egyenesen el kell mondanod a szüleidnek, hogy mik a terveid.


Sokkal jobban veszik a szülők, ha határozott és céltudatos a gyerekük, mintha ötöl hatol.


Persze hogy fájni fog nekik, na de egy komoly műtét is fájdalmakkal jár, de megéri, ha gyógyulás a következménye.


Add csak elő nekik, hogy mit és hol szeretnél tanulni. A te feladatod ebben a cél kijelölése, a határozottság és az elkötelezettség a külföldi tanulmányok folytatására.


A szüleid meg meghozzák a legjobb döntést, ha látják benned a tenni akarást, a vágyat a tanulás iránt.


Csak bátran állj eléjük és mindent mondj el hévvel és szenvedéllyel. A többit csak bízd rájuk. Meglátod nem fogy csalódni.


Sok sikert!

2018. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
4%
Jaa hogy te kitalálod az USA-t de a szüleiddel fizettetsz ki évi 40-50 milliót? Ha már ilyen felnőtt vagy az a minimum hogy magadnak oldod meg a dolgokat.
2018. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
3%
Jav.: Meglátod, nem fogsz csalódni.
2018. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a legegyszerűbb az, ha egyenesen elmondok nekik mindent, csak nem nagyon kellett még ilyen komoly dolgokban döntést hozzak, vagy beszélnem velük ilyenről. Általában az is nagy fejtörést okoz, hogy mit ebédeljek, vagy vacsorázzak.
2018. nov. 4. 11:40
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Ha bizonytalan vagy és kétségek között, kezeid tördelve lépsz eléjük az igényeddel, akkor nem sok esélyt látok, hogy támogatni fognak a külföldi tanulmányaidat illetően.


Itt megbeszélheted, hogy miként állj elő a terveiddel. Sok hasznos ötletet kaphatsz.


Amikor majd beavatod a szüleidet a terveidbe, készülj fel, hogy rengeteg kérdésük lesz. És ettől ne ijedj meg. Bátorítsd őket, hogy gondolkodni fogsz a kérdéseiken és ha meg vannak a válaszaid, akkor közlöd velük. és egyébként is kérd a tanácsukat is, csak ne hagyd hogy az eredete terveidtől eltántorítsanak. Hallgasd őket figyelmesen. Soha ne azonnal zsigerből válaszolj, még ha tudod is a válasz, hanem fontolgasd a válaszaidat.


100%, hogy sikerrel jársz. Fontos, hogy legyen kitartásodé és tántoríthatatlan legyél.

2018. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

Elöször igen nehéz lesz öket meggyözni, mert valamennyire jogosan féltenek, ugyanis elég naívnak tünsz.

Másrészt a nyelvröl sem írtál semmit, mert egyetemhez azért igen jól kell beszélni az adott nyelven (a csak értek nem elég semmire sem).


Ezen kívül ha ennyire féltenek a szüleid, akkor nem valószínü, hogy megváltoznak, szóvan nincs sok esélyed.


A pénz az elsödleges probléma, mert nem "valamennyivel" lenne drágább, hanem legalább egy, de inkább két nagyságrendnyi különbség lenne.

A legtöbb családnak nem áll rendelkezésére sok millió fölösleg havonta csak a gyerek továbbtanulására, és amíg ez nem megoldható, addig nem érdemes álmodozni.

2018. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Beszélem az angolt, nagyon jól (a felsőfok megvan). Magabiztosan használom, angolul olvasok kb mindent, úgy nézek filmet, sorozatot.

Azért kértem, hogy a pénzügyi részt ne keverjük most ide, mert tisztában vagyok azzal, hogy drága lesz. De közben tudom azt is, hogy milyen az anyagi helyzetünk, és hogy a magyar átlag felett vagyunk. És ez nem abban merül ki, hogy a balatonozás helyett nyáron Horvátországba megyünk.

2018. nov. 4. 12:25
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

Én annó 7.osztály végén mondtam anyáéknak, hogy külföldön akarom mahd csinálni a mesterképzést mindenképp, és ha lehet, akkor az alapot is.


Apa maximálisan támogat (sajnos csak pénzügyileg nem, mert van még két tesóm, és emiatt sok lenne nekik, tehát csak akkor mehetek, ha kapok ösztöndíjat), anya viszont nem szereti az ötletet, folyton a BME-t, meg az ELTE-t reklámozza nekem, hogy milyen jók a képzések, maradjak itt.


Tehát arra készülj fel, hogy lehet, hogy a hazaárulótól kezdve a gyökértelenig mindent megkapsz, amennyiben nem mondod azt, hogy: "Persze, csak tanulni megyek ki, utána rögtön visszajövök, hogy itt vénüljek és haljak meg! ^^"


Jah, és azt is vedd figyelembe, hogy el is durvulhat a helyzet a rögeszméig.


Pl: Apámmal neztem egy olyan cikket, amit egy kivándorolt magyar írt, hogy ő hogyan, hova jutott (Apa is szeretne külföldre menni), erre anya közölte amikor megmutattuk neki is, hogy a cikk írója biztos Soros ügynök...


Mi meg Apával elősször néztünk rá, aztán egymásra, hogy WTF?!


Szóval csak akkor mondd el, ha lelkileg fel vagy készülve MINDENFÉLE reakcióra!


Sok sikert: Szintén 11.osztályos (lány)

2018. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

Pár lépéssel előrébb járok ebben mint te, másodéves vagyok egy külföldi (európai) egyetemen.

Az ilyen tervekre a legtöbb szülő akkor vevő, ha ennél sokkal konkrétebb elképzeléseid vannak. Ok, USA.

Ismered részletesen a felvételi rendszert?

Melyik egyetemek melyik campusára, milyen szakokra tervezel jelentkezni?

Mik ezekre a helyekre a jelentkezési határidők? Nem csak az egyetemi, hanem a nyelvvizsga, vízum, SAT jelentkezési határidők és időpontok is érdekesek.

Milyen dolgok szükségesek a jelentkezéshez? (bizonyítványok? Nyelvvizsga? SAT, vagy egyéb speciális vizsga? Önéletrajz, motivációs levél, valami esszé? Szóbeli interjú?)

Milyen anyagi vonzata van ennek? Tandíj, lakbér, megélhetés, közlekedés, ki- és hazarepkedés, ott szabadidő, hobbik, buli? mennyire jönne ki?

Ehhez te hogyan tudnál hozzájárulni? Van megtakarításod, várható nagyobb (milliós nagyságrendű) ballagási vagy 18. szülinapi ajándékod, örökséged, ilyesmi? Milyen ösztöndíjak, állami támogatások, kedvezmények vannak amiket igényelhetsz és meg is fogsz kapni valószínűleg?

Mi ennek a jogi háttere? Vízum, útlevél, ezeket milyen gyakran kell megújítani, dolgozhatsz-e egyetem mellett, milyen diplomád lesz, az itthon vagy Európában elfogadott-e?

Miért pont az USA? Mit tud az az egyetem megadni amit egy itthoni, vagy egy nyugat-európai nem?

Úgy állj eléjük hogy erre megvannak a válaszaid, és máris komolyabban fognak venni, mint ha csak azt jelented be hogy menni szeretnél Amerikába.

Sok sikert a felvételihez!

2018. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!