Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szakítsak a barátnőmmel?...

Szakítsak a barátnőmmel? Hétfő délután indulok Angliába, ahova egyetemre fogok járni. A barátnőm itthon fog továbbtanulni.

Figyelt kérdés
Megbeszéltük, hogy maradunk távkapcsolatban, de mindketten új környezetbe kerülünk, sok új emberrel ismerkedünk meg és ki tudja mi történik. Félreértés ne essék, fontos nekem, talán szeretem is, de pont ezért nem akarok vele adott esetben sms-ben, vagy msn-en szakítani. Mit gondoltok?
2010. aug. 29. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
"talán szeretem is" ezt tudni kéne nem "talán" :S
2010. aug. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
"talán szeretem is" - nem, egyáltalán nem szereted, mert akkor ez fel se merült volna benned. Így azt mondom, mielőbb szakíts vele, lehetőleg személyesen.
2010. aug. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
szerintem úgy lenne korrekt, ha szakítanál vele szemtől szemben. sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.
2010. aug. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Inkább szakíts.
2010. aug. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem félreérthető szó erre a "szakítás". (Nálam a szakítás=valami miatt úgy döntünk, hogy megszakítjuk a kapcsolatot, annak ellenére, hogy a kapcsolatnak lenne lehetősége.) Szerintem jobb, ha beszéltek arról, hogy az életutatok más irányt vesz, emiatt nem lesz lehetőség az eddigi szoros barátságot, találkozásokat fenntartani. Hogy ez milyen VÁLTOZÁST hoz a kapcsolatotokba. (Nem feltétlen a kapcsolat megszakadása, szakítás szerintem, ha akár évente is találkoztok, lehet egy jót beszélgetni, ha majd úgy akarjátok, ezért gondoltam a szakítás szót túlzásnak.)

Egyszerűen könnyebb lebonyolítani ezt "life", mint közvetítő csatornákon, és azért egy barátság ugye megérdemel ennyit?

2010. aug. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kétségeid vannak, márpedig vannak, akkor hagyd el inkább most. és kérlek, ne fogd a távolságra meg új élmények blablabla nincs ennél bántóbb. mond meg szépen, hogy így rendben meg vagytok, de érzed, hogy nem szereted eléggé ahhoz, h távolról is kitarts. ez korrekt.
2010. aug. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kár, hogy ezt mástól (ez esetben tőlünk), kell kérdezned. Ezt Te érzed, és tudod is csak nem mered bevallani. Szakítani akarsz! És tedd is azt! Nem szereted igazán azt a lányt, és valóban megérdemli, hogy megbeszéljétek és szépen elköszönejetek egymástól. Valóban mind ketten új környezetbe kerültök, távol egymástól, nem tudni mit hoz a sors. Ha egyszer hazajössz, ki tudja, még lehet, hogy lehet valami köztetek, de valóban butaság lenne egymásra várni és pazarolni fiatal éveiteket! Mond meg neki, igazad van, annyit mindenki megérdemel, hogy személyesen szakítsanak vele!
2010. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem meg hagyd kiforrni a dolgot magától, egyikőtöknek sem lenne jó belefogni ebbe a merőben új dologba egy szakítás terhével a szívetekben. Vagy azt akarod talán, hogy egyetemista éveid első pár hónapja arról szóljon, hogy kirúgtad a barátnődet, ő meg teszem azt állandóan zaklat? (ha olyan a stílusa...)
2010. aug. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Minek jársz vele egyáltalán, ha csak "talán szereted", és nem mindennél jobban? Csak olyannal érdemes járni, akiért odáig vagy. Ha a szakítás egyáltalán megfordult a fejedben, akkor szakíts, mert ez nem igazi szerelem. Ha az lenne, kibírnátok a távkapcsolatot, ismerek olyan párt, akik hasonlóan jártak, a lány kiment külföldre tanulni, csak kb 4-5 havonta látták egymást, de kibírták és azóta is együtt vannak (már hazajött a csaj).
2010. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy, hogy szereted vagy sem, és hogy ő szeret-e vagy sem. te Angliába mész ő meg egyetemre, idő kérdése csak, hogy megcsaljon.

Szakíts!

2010. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!