Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egészséges ennyire magára...

Egészséges ennyire magára hagyyni a gyereket?

Figyelt kérdés
A mostoha testvéreim egy időre hozzánk költöztek. De úgy látom egyáltalán nincs bennük semmi gyerekes. Mindenről ők gondoskodnak ami kell nekik. Semmit sem kérnek, se az apjuktól, se az anyámtól. Egyszer megkérdeztem a kislányt (12), hogy miért csinálják ezt. Erre az volt a válasz hogy így szokták meg. Például a lány hazaér a suliból 5 óra körül és, kimos, megfőz, kitakarít, hiába mondja anyám hogy nem kell. A fiú aki csak 16 éves, közölte az apjával hogy nem kell semmi pénz. Állítólag már megszokták hogy magukról gondoskodnak. Ilyet is mondott már a srác, hogy: "A diákmelóból még maradt annyi pénzem, hogy befizessem a telefonszámlákat, és az osztálypénzeket. Ha marad még valamennyi, talán meg tudok venni a húgomnak egy új fülhallgatót is." Volt ezeknek valaha is anyjuk, vagy egymást nevelték fel?
2018. nov. 7. 20:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Hát... iszonyat kitartó emberek lesznek felnőttként. De ha ezt az apjuk tudta..az is gáz,hogy hagyta...
2018. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Normális,mert életképes lesz,a tutujgatott meg tátott száju mamahoteles céltalan.. Engem is igy neveltek,saját vállalkozásom van,ami kell megtanultam megdolgoztam érte,a sok tutjgatott dédelgetett meg otthon dekkol 30 ason is mert semmi célja törekvése nincs h önnáló legyen...
2018. nov. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Ilyet is rég hallottam már, hogy valaki a maradék pénzét a tesójára költené
2018. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Persze persze.
2018. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

"A diákmelóból még maradt annyi pénzem, hogy befizessem a telefonszámlákat, és az osztálypénzeket. Ha marad még valamennyi, talán meg tudok venni a húgomnak egy új fülhallgatót is."

Ezt nem az egyik Szomszédok rész végén mondta valamelyik karakter?

2018. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes mert diákmelozni ha tanul nem nagyon tud mert középiskolás ha nem tanul akkor még szülei hibája nagyrészt hogy nem jár suliba ,a 12 éves is mikor tanul,készül az óráira ha szülei helyett,csinálja meg a házi munkát .
2018. nov. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Közepsuli melett lehet diákmelozni ahogy sokan egyetem melett is dolgoznak,csak sokan lenézik ezt, mert anyu apu mindent a valaguk alá rak nem dolgoznak meg semmiért ezért nincs is terv az önnáloságra a munkára,mert minden alattuk van gondolkodni se kell semmin, közbe funkcionális analfabéták ellentétbe azokkal akik már 17 18 évesen dolgozni kényszerülnek.. Sokkal többet nyer hosszu távon az aki magára van hagyva--
2018. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

Részemről ez a leírás egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy gyerek magtára lenne hagyva. Hiszen attól, hogy mos, takarít, dolgozik, még mindig ott a szülő, aki alkalomadtán segíti.


Az meg teljesen változó, kiből mi lesz felnőtt korára.


A főnököm azt mondta, ő tipikusan későn érő ember volt, sokáig nem találta magát, a helyét a világban. Aztán most mégis sikeres és gazdag ember.


Saját magam is megkaptam fiatalon, hogy mi lesz velem ha új helyre kerülök, egyetemre, messze a szüleimtől, mindig mindent megkaptam tőlük, mindent elintéztek. Aztán csak elindultam valahogy ma meg kifejezetten felelősségteljes munkám van, ahol önálló döntéseket kell hoznom.


Vagy az is lehet, hogy nem lesz jelentősen előrébb, mint bárki. Én azt látom, hogy az ismerősi körben 1-2 kiugró sikert és lecsúszott szélsőségeket leszámítva szinte mindenki hasonló szinten van.


Rokonok közt is volt olyan, akit arra neveltek, hogy mindenért dolgoznia kell, hajtani, már fiatalon dolgoztatták őket. Volt amelyik gyereknél ez úgymond bevált. Megtalálta amit csinálni akar és most jól kereső ember. A másik meg éli a maga szürke teljesen átlag életét. Pedig anyagilag megtehették volna, hogy "elkényeztessék" a gyereket, mégis azt mondták nekik, hogy intézzék a nulláról az életüket.


Vagy ismerek olyat aki a fene nagy önállóságát túl is gondolja. Hiszen ő egyedül él, dolgozik, eltartja magát, félre tesz, tervei vannak. Mellette meg elfelejtik megemlíteni, hogy azért a lakás, kocsi, jogsi, egyebek anyutól-aputól vannak.

2018. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Tisztelet nekik! Nem sok mai gyerek tud magáról gondoskodni, egy ideje az a menő gyerek akinek anyuci meg apuci felvásárolja a legdrágább ruhákat, parfümöket, majd a segge alá tolja a kocsit meg a házat. És akkor erre nagy a pofájuk. Azzal kell nagyoskodni (ha valaki ilyen élettelen nyomorék hogy veri magát hogy mennyi pénze van) amiért ő dolgozott meg.
2018. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Olvasni is rossz votl. Le a kalappal előttük, megérdemelnek minden tiszteletet, de a soraid keserű gyerekkorra utalnak. Belegondolni is rossz, min mentek ekresztül, mire ez vált természetessé.
2018. nov. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!