Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A kemoterápia (mellrák esetébe...

A kemoterápia (mellrák esetében) okoz (hat) -e maradandó károsodást a petefészekben, a petesejtekben? Azaz a (z esetleges) gyógyulás után lehet-e gyereket vállalni, és az egészséges lesz-e? (Tekintve, h. a kemó minden sejtet roncsol. )

Figyelt kérdés
Volt már valaki hasonló helyzetben?

2018. ápr. 2. 02:17
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Onkológusodat lenne érdemes megkérdezni!

Ismerek ugyan volt mellrákost, akinek született még gyereke, de nem tudom, hogy neki csak kiműtötték vagy sugarat, kemót is kapott.

2018. ápr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen beszélek vele, de még elég friss a 'hír', és nem ez volt az első, amiről beszéltünk...
2018. ápr. 2. 10:09
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Nagyon sajnálom ami történik veled:(

Kemoterápia elött / nálunk a kórházban így van /meg kérdezik a betegtől h a későbbiekben szeretne gyereket szülni. Lehetőséget nyújtva arra h lefagyasszák a petesejtetet, mert ahogy írtad is sajnos kárt okozhat a kemoterápia a termékenységben is a későbbiekben. Én azt javaslom h ezt kérdezd meg az orvosodtól h van e rá lehetőséged. A férfiaknak is leszokták fagyasztani a spermát, pont ezért. Sok sikert és mielőbbi gyógyulást!

2018. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Többféle mellrák van, és többféle kemoterápia.


A betegség típusától függően, szerencsés esetben előfordulhat az is,hogy nem lesz szükség kemoterápiára.

Egyébként pedig igen, bizonyos szabályokat betartva, az onkológussal megbeszélve, hogy mikor javasolja majd ezt a gyógyulás után, igen, lehet babát vállalni.

Voltál már onkoteamen? Ott erre is válaszolnak, érdemes egy hozzátartozót vinni oda, aki jobban tud az elhangzottakra koncentrálni, és/vagy jegyzetelni.

(A betegek stresszhelyzetben csak nagyon kevés információt tudnak megjegyezni.)

2018. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen, kicsit kábán mentem ki a rendelőből/ a doktor úrtól. Szerintem látta rajta, h. lefagytam...

Húsvét után megyek hozzá vissza, csak ez most az ünnepek alatt eszembe jutott.

2018. ápr. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!