Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek, hogy elveszítem a...

Félek, hogy elveszítem a szüleimet, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mostanában hasított belém igazán az érzés, de már korábban is gondolkodtam rajta. 25 éves vagyok, nincs jelenleg párom, és nagyon gáz vagyok a párkeresés terén. nem élek már a szüleimmel, dolgozom, vannak barátaim, emberi kapcsolataim, jól kijövök általában az emberekkel,pl. a kollégáimmal. De mostanában rám tört az érzés, hogy mi lesz, ha a szüleim nélkül maradok a világban. Az a helyzet,hogy késői gyerek vagyok, a legkisebb a családban, leszámítva pár másodfokon lévő rokont. A generációmban a legfiatalabb vagyok, mondjuk így. 25 éves vagyok, és mindkét szülőm 60 fölött van már. Sajnos jellemző a családomban a rákos megbetegedés, többen haltak meg rákban a rokonságban, de az is igaz, hogy volt, aki 86 évet élt, és van oly an idős bácsi rokonom, aki 90 valahány éves és még biciklizik meg ilyenek. Az a helyzet, hogy nagyon aggódom a szüleimért. Mi lesz, ha meghalnak vagy mondjuk Alzheimer-kürt kapnak, és nem fognak rám emlékezni? Ilyenről mondjuk a családban nem tudok, de elkezdtem görcsösen ettől félni. Anyukám mostanában egyre gyakrabban elfelejt dolgokat (szavakat pl., vagy hogy már főzött kávét, és meg akarja főzni még egyszer). Nem ment ezzel orvoshoz, csak én félek. Mások nem mondták, hogy ilyesmit észrevettek volna. Igazából mindkét szülőm elég friss. Vannak problémáik, pl. krónikus hátfájás, de anyukám szellemi munkát végez ma is, pedig nyugdíjas (magánórákat ad), együtt járnak sportolni, táncolni, állatokat tartanak, apámból senki nem nézi ki, hogy már közelebb van a 70-hez, mint a 60-hoz. És tudom, önzőn hangzik apával szemben, de elsősorban anya miatt aggódom. Voltak rossz időszakok, de szeretem őt, nem akarom elveszíteni, és ez mostanában nagyon frusztrál. Nem tudom, mi a konkrét kérdés, csak ki akartam ezt írni magamból. Jogosak a félelmeim? Vagy túlaggódom? Az a helyzet, hogy sírtam is emiatt. Ügyes, értelmes embernek mondanak, akik ismernek, de mióta ez a gondolat foglalkoztat, totál életképtelennek érzem magam. Mai napig sokat konzultálok anyámmal,kikérem a véleményét dolgokban. Gyakran beszélek vele telefonon.
2018. nov. 8. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden normális szerető családban nevelkedett ember úgy érez mint te. Mármint nyilván én sem akarom elveszíteni a szüleimet és amikor egyszer így lesz (mert így lesz) mindennél jobban meg fog viselni. Dehát ez a normális szerintem
2018. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Lehet, hogy így van, csak van velem egyidős ismerősöm, akinek a szülei 20 évvel fiatalabbak, mint az enyéim.
2018. nov. 8. 19:06
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos nem lehet elkerülni az elkerülhetetlent, de ettől előre rettegni nem szabad. Élvezd hogy veled vannak , hogy vannak neked, ráérsz rettegni ha majd tényleg baj lesz az egészségükkel.
2018. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.
2018. nov. 8. 19:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az élet rendje az, hogy az idősebb távozik előbb. Hidd el, hogy a szülők részére nincs nagyobb szívfájdalom, mint a szeretett gyerekük elvesztése. Ismerőseim, rokonaim, de nagyon közeli rokonaim között is 2x előfordult ilyen eset. Bárcsak ne érne senkit ilyen...!

Kedves Kérdező, meg kell barátkoznod azzal a gondolattal, hogy valószínűleg ők távoznak el előtted. Most még egyedül vagy (a szövegedből úgy vélem, hogy leány vagy), de előbb-utóbb akad fiú, akivel boldog leszel, gyerekeid lesznek... Nem írtál előző éveidről: voltak-e kapcsolataid és miért szűntek meg? Igyekezz ismerkedni, hogy ne légy egyedül. Nagyon rossz a magány. Az ember társas lény. Minden jót kívánok!

2018. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi manapsag mar 80+osan hal meg a tobseg 20ev mulva mar lesz csaladod es akkor nem maradsz egyedul
2018. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Remélem, lesz családom, de most épp nem tűnik valószínűnek. Igazából tanulok, doktorimat csinálom, pont ilyeneken görcsölök,hogy hány éves leszek, mire elvégzem stb. Mindenkinek köszönöm a kedvességet.
2018. nov. 8. 19:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igyekezz veluk hasznosan idot tolteni. Ha olyan a viszoyn kerdezgesd regi dolgokrol oket es vedd fol a hangjukat vagy csinaljatok kozosen videot, sok fotot amin egyutt vagytok. Ha nagyon aggodsz a sajat csaladodon es esetleg az is nyomaszt hogy ok nem lathatjak az unkajukat, akkor meg iratkozz fol tarskeresore vagy irstkozz be tanorakra te is es ismerkedj. Hatha igy hamaabb lesz parod es be is mutathatod otthon.

Amugy ha keresel eleget es anyukad feledekenysege aggaszt, akkor fizesd be orvosi kivizsgalasra, szuresre, vegyel neki vitaminkat ginkokivonatot beszeld ra rendszeres haziorvosi vizsgalatra.

Sajnos ha fiatalabbak lennenek se lenne garancia arra, hogy ne tortenjen veluk varatlanul valami vagy ne legyenek rakosak stb..

Neha belem is belemnyilal, hogy mi van ha ez vagy az meghal...de aztan elmulik. Csinalj minel tobb kozos elmenyt veluk.

2018. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
A húszas éveim elejét taposom, az utóbbi években kezdtem el én is elgondolkozni ezen. Nincs párkapcsolatom, olyan barátaim se nagyon, akiknek bármit elmondhatnék, csak a szüleim vannak nekem. Meg a macskám. Tegnap derült ki, hogy apukám rákos és nem sok jóval kecsegtrtnek az orvosok. Jövőhéten megy be a kórházba komolyabb kivizsgálásra. Nem tudom, mi lesz, nehéz bizakodónak maradni. Addig kell megbecsülni a szüleinket, amíg vannak, sose tudhatjuk, mikor késő már...
2018. nov. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket és a tanácsokat. Utolsó, sajnálom, hogy így alakult a helyzeted, kitartást és minden jót neked.
2018. nov. 11. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!