Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megszeretném változtatni...

Ha megszeretném változtatni gyermekem nevét? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ha megszeretném változtatni gyermekem nevét anyaként, akkor lehetséges anélkül hogy az apa ott lenne (alapból tudom nem) viszont mi nem élünk egy háztartásban, így kapcsolatban sem, várandósság alatt elváltak útjaink, viszont apasági nyilatkozatot korábban megírtuk, így az ő nevét (vezeték és keresztnév) kapta a kicsi. Ezen én tudok változtatni vagy ehhez mindenképp kell az apa is?

2018. nov. 9. 09:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Illetve kiegészítésnek annyit, hogyha nem egyezik bele a név megváltoztatásába, akkor milyen úton tudnék mégis célt érni az ügy érdekében? jogi úton valamiféle megoldás?
2018. nov. 9. 09:05
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Kötelező az apa beleegyezése. Nálam ugyanez volt. Hiába nem ismertem fatert (mert mikor kisbaba voltam, egy szó nélkül lelépett tőlünk és azóta semmit sem tudunk róla) az ő beleegyezése kellett volna, így meg kellett várnom, míg 18 nem lettem. Aznap ahogy betöltöttem már az okmányirodában voltam.
2018. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképpen kell ő is ha 18 év alatti a gyerek. Ha az apa nem egyezik bele, akkor bírósági pert kell indítani.

Mekkora amúgy? Ha csak nem csecsemő, az identitás tudata sérülhet, ha egyszercsak más nevet kap.

2018. nov. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Alig egy hónapos csecsemőről van.szó, így minél előbb szeretném megtenni.

Nem kell nekem sem a pénze, sem pedig a jelenléte az életünkben

2018. nov. 9. 09:47
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Akkor kár volt apasági nyilatkozatot csináltatni....

Gyermekelhelyezes meg volt már? Nem ártana.

2018. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

"És így korrekt is, mert ha csak a pénze kell, az olyan curvás"


Tartasdijrol nem lehet lemondani. A gyerek az ove is, fizessen csak. Abbol senki nem fog meggazdagodni.


Ha a birosag szuneteltette vagy megszuntette a felugyeleti jogot, akkor nem kell az alairasa.

Egyeb esetben, ha nem akar hozzajarulni, akkor a gyamhatosaghoz fordulhatsz.

Ha nem tartja a kapcsolatot a gyerekkel, mint irtad, akkor nagyobb eselyed van.

2018. nov. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az apasági nyilatkozatot mint írtam korábban megírtuk mint a helyzet kialakult!!

Az anyagi rész számomra nem fontos, a lényeg a név változtatása, amit szeretnék.

Szóval ebbe ha nem egyezik bele akkor bírósági úton lehetséges?

2018. nov. 9. 10:07
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Egy hónapos a gyerek, utolsó. Nagyon sok kapcsolattartás ennyi idő alatt nem igazan lehet. Amúgy anno nálunk 6 év nulla kapcsolattartás se volt elég ahhoz, hogy megszüntessék a szülői felügyeleti jogot. Az kellett hozzá, hogy az apa lemondjon róla. Az meg csak azért tette meg, mert azt hitte, akkor nem kell majd tartásdíjat fizetnie....
2018. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bírósági úton. De előtte gyermekelhelyezesinpert kell indítanod és azt meg kell nyerned.
2018. nov. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
1. vagyok. Ugye, mivel fater lelépett egy szó nélkül, tényleg mindent hátrahagyott csak az iratait vitte magával, így amikor anyám bíroságra ment, akkor kerestették fatert de nem találták meg. Minden fügyelet édesanyámé lett és apám semmilyen tartásdíjat nem fizetett mert anyám lemondott erről. Ennek ellenére sem engedélyezték, hogy megváltoztassam a nevem, ami azért ilyen esetben már érdekes... 😐
2018. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!