Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem akar engedni...

Édesanyám nem akar engedni közmunkára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok sajnos a középiskolát nem tudtam befejezni családi okok miatt. Így 8 általánosom van meg egy dajka szakmám,amit felnőtt fizetéses képzésen tettem le. Augusztus óta a barátommal élek együtt viszont azóta nem találok munkát. Se takarításra, se dajka munkakörbe nem vesznek fel. Ez miatt teljesen kivagyok. Az élet úgy hozta,hogy a barátom se van jobb helyzetben, mint én. Ő 22 éves és karbantartóként dolgozott az önkormányzaton havi 70ezret keresett. 1 hete megpróbált egy gyári munkát ahol tojást kellett rakodni és csomagolni,de nem bírta mivel 10 vagy 12 órát kellett dolgozni egész hónapban.

Most arra jutottunk, hogy ketten elmegyünk közmunkára még össze nem szedjük magunkat pénzügyileg. Édesanyámnak ezt megemlítettem, de kiborult azt mondta nem érti ha baj van miért nem fordulok hozzá? Nem merem megmondani neki, hogy segít mindenben,de nem kérhetek tőle mindig pénzt! Magamnak is keresnem kell, csak átmenetileg gondoltam ezt. Rosszul esik,hogy nem támogat azt is mondta, hogy nem azért nevelt, hogy levelet seperjek meg szemetet szedjek és nem is ezért tanultam ennyit és nem ezért segített bele a dajka képzésbe. Megértem őt. De mit mást tehetnék? Hogy győzzem meg? Köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 11. 17:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%
Hát akkor én majd leírom azt amit más nem,lusta disznok vagytok mindketten a paliddal együtt. Mi az hogy nem birta a munkát mert 10-12 órát kellett dolgozni? Itt a probléma hogy ő is csak a sültgalambot várja,ha akarunk valamit az életben pl rendes otthont akkor nem ílyen mentalitással kell hozzá állni a munkához. Keress egy gyárat,oda mindig van felvétel,bár nem tudom merre laksz. A dajka munkával az a baj hogy kihalásos illetve protekcios alapon lehet bekerülni. Én a helyedben reggeltöl estig haza se mennék míg nem találok rendes munkát. Ne menj közmunkára olyan keveset ad,hogy éhenhalni is kevés. A pasidat nem érdekli a térkövezés munka véletlenül? Kőkemény fizikai munka,viszonylag rendes bérezéssel?
2018. nov. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
21 éves vagy, felnőtt ember, azt csinálsz, amit akarsz, nem kell az édesanyád engedélye. A közmunka szerintem sem jó ötlet, abból nem szeditek össze magatokat. Hosszú távon jobban jársz, ha estin leérettségizel. Rövid távon pedig keress olyan melót, ami jobban fizet. 8 általánosnál vsz olyat találsz, ami fizikailag fárasztó, ezt el kell fogadni. De fiatal vagy, ha nincs testi fogyatékosságod, akkor elvileg tudod csinálni. Bébiszitterkedni nem tudsz?
2018. nov. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
78%
Semmi szégyellni való nincs benne, és addig is kapsz fizetést, ha keveset is, fizetik a TB-det, lehetőséged van képzésekre járni és bármikor elengednek állásinterjúra. 20 évesen, az iskolából kikerülve én is utcát sepertem és szemetet szedtem a 3. kerületben, igaz, csak egy hónapig, mert sorra jártam interjúkra. Anyukám zavart el a munkaügyi központba, amint megkaptam a bizonyítványomat, de amikor meghallotta, hogy csak ez az egy munka volt, azonnal mondta, hogy mondjam vissza, mert biztos mindenféle züllött alakokkal kéne együtt dolgoznom. Megmondtam neki, hogy nem mondom vissza. A társaság ott sem volt különb, mint máshol, én nagyon örülök, hogy elmentem közmunkára, jó tapasztalat volt, interjúkon is nyíltan beszéltem róla, hogy igen, 20 éves, iskolázott, vézna lányként én most 50 000 Ft-ért szedek szemetet. Még az interjúztatók jöttek zavarba tőle. Egyébként vidéken minden ismerősöm irodába jutott be közmunkásként, szóval változó, milyen munkák vannak. Nem feltétlenül kell szemetet szedned. De felnőtt vagy, ha kell a pénz, kedvesen, de határozottan mondd meg anyukádnak, hogy amíg nincs más, ezt fogod csinálni.
2018. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Én is voltam közmunkás(adminisztrátor) terhesen, mert az előző munkahelyemen nem hosszabították meg a szerződésem. De ne uszítsd már, hogy 6-8 órát dolgozzon a minimálbér feléért, mikor ugyanennyi óráért rendes fizetést is kaphatna! És igaza van, itt az egyik hozzászólónak, hogy akkor leszel önálló ha megdolgozol keményen mindenért, és nem sírni kell hogy jaj nem bírom a 12 órát!

Ha én is sírnék hogy nem bírom a 12 órázást, akkor a gyerekeim mit ennének?

2018. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem akadályozhatja meg. Nagykorú vagy. Kötelező dolgozni, segélyt nem kapsz. Mondd meg neki, hogy vége az élősködő, ingyen segélynek.

Felnőtt vagy, reggel elmész szépen és dolgozol.

2018. nov. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol élsz, de úton-útfélen olvasni a városokban, hogy munkaerőt keresnek. Eladót, stb. Vágj bele, mellette tanulj. Ha a pasid nyafog, mert 12 órát kell dolgoznia, akkor lusta, nem lesz a társad. Mi lesz, ha gyereketek dzületik?

Neked lesz a gyerek, a munka, a háztartás, neki meg napi nyolc óra, aztán a lógás?

Úgy hagyta ott az előző munkát, hogy nem volt meg a másik, a jobb munkahely?


Ne haragudj, de ez a pasas egyszerűen nem akar dolgozni!

2018. nov. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ok h te mar dokgozni akarsz de ne kozmunkara menj,es amugy sem tudnal mert mar 25 ev alattiakat fel sem vesznek pont emiatt mert otthagyja az iskolat mert o dolgozni akar. Rengeteg munka van amihez eleg a 8alt. Menj messzebbre ahol alljak a szallast betanitott munka 150-200e ft a fizu es az nagyon jo.Kozmunkaber annyira nem eleg hogy ehenhaljatok. Lehet negativ voltam de ez a szin tiszta igazsag.
2018. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A masodik oldalnak teljesen igaza van!!! A palid egy elettelen szar aki nem bir dolgoznines egy tengi lengi munkat akar ahol mar 11-kor lelephet,ugy hogy szart se csinalt egesz nap...nektek ez a jovokepetek h kozmunkabol eltek mind a ketten? Am ha a hapsidnak nincs szakmaja o elmehet epitkezonek segiteni vagy hegesztonek akar valami pakolo munkara...Csak az a baj h nem fog mert lusta mint a dog!
2018. nov. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Menjetek buszvezetőnek, azt keresnek a bkknál!
2018. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
34%
nem értem két ilyen csoró ember miért formál párkapcsolatot. először legyél stabil utána legyen barátod.
2018. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!