Nem szeret az apám?

Figyelt kérdés
8 éves voltam amikor szüleim elváltak. Eleinte apa hetente keresett, később ez ritkult havontára, de most már sosem keres, mindig én hívom, de akkor is leráz, alig mond valamit. Van egy élettársa, annak neveli a két gyerekét akik nem is a sajátjai. 20 éves vagyok, de még mindig nagyon rosszul esik, hogy ilyen velem. Ha ráírok pl facebookon akkor is csak röviden válaszol a lényegre, vagy egyáltalán nem. Nemrég nagyon beteg voltam amiről tudott is, de meg sem kérdezte hogy vagyok. A ballagásomra sem jött el anno. Nemrég a szülinapomon sem köszöntött fel. Szerintetek fel kéne adnom?

2018. nov. 15. 02:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem minden szülő nevezhető szülőnek. Sajnos a te apukád is ebbe tartozik. Elég rossz lehet. Az enyém sem viselkedett soha apaként, bár nálunk soha nem váltak el.

Viszont nekem anyum elhunyt. Már 8 éve. Lassan 9.

2018. nov. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem tart rád igényt, mit vele? Ő már csak egy szülő marad, de apa nem!
2018. nov. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Haaaat. Szerintem ezt neked sem kene eroltetned, ha ennyire nem erdekled! Nekem 2 eves korom ota az arcomba sz@rik a faterom, mivel szetmentek anyammal. Azt sem tudja mikor van a szulinapom. Felevente felhiv. Kb 3 honapja szetment a baratnojevel 10 ev utan, aztan feljott hozzam Pestre es nyomta a filmekben latott szovegeket. Mondtam is neki, hogy ez nagyon gaz, hagyja abba. Nem egy baba vagyok, hogy levegyen a polcrol azt leporolgasson amikor neki jol esik... Azota megint nem keres. :D Egy szonak is szaz a vege, szerintem ne foglalkozz vele! Legy eros!
2018. nov. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Igen, add fel. Sajnálom.
2018. nov. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Igazából még szülőnek se nevezhető, azon kívül, hogy betette aztán kivette... ennyi volt a teljesítménye. Ő egy idegen, egy fogantató, egy spermadonor.

Én nem próbálkoznék ennyi kudarc után. Majd ha akar, keres. De az se mindegy, mit akar, pénzt meg hasonlókat pl ne, akkor még el is küldeném melegebb éghajlatra.

2018. nov. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Mielőtt végleg kizárod az életedből, azért a helyedben megmondanám neki a magamét arról ahogy viselkedett veled. Ennyi minimum jár neki ha már ilyen ócska rongy alak.
2018. nov. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem sem akar téged apád, de én azért annyit megtennék, hogy mielőtt a kapcsolatot részemről hanyagolom, feltárnám előtte a helyzetet.

Leülnék vele, és elmondanám, nézd, apa, ez és ez történt, nem látogattál, mikor beteg voltam, nem köszöntöttél fel stb, én úgy érzem, nem szeretsz engem, és csak a terhedre vagyok, de ha szerinted ez nem igaz, akkor bizonyítsd be: én nem foglak keresni, de már most megmondom, hogy NAGYON boldog leszek, ha te keresel engem, kérlek, ezután legyél te a kezdeményező.

És így is tennék. Nem keresném. Keressen ő. Így kibújna a szög a zsákból, hogy mit is akar valójában.

Ha nem keres, akkor pedig könnyebb lesz kened is, megtudod az igazat. Akkor gyászold el, mert számodra akkor valóban meghalt az apád.

2018. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem felesleges hegyi beszédet tartani neki, felnőtt ember aki nem véletlenül hozta meg azt a döntést, hogy nem foglalkozik a gyerekével. Ennél sokkal drasztikusabban fogalmaznék ha már rászánom magam, hogy hozzá szóljak. Ez a "nézd apa..." totál nem ide illő. Én lazán elküldeném a pcsba, megmondanám, hogy egy utolsó szr senki és szakadjon rá az ég.
2018. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Foglald össze az érzéseidet és írd meg neki, hogy azért kersed, mert ő számodra nem közömbös. Kérj tőle pontos igen/nem válszt arra vonatkozóan, hogy kíván-e minőségileg is az életed része lenni vagy nem. Ez a legtisztább út. A legjobbakat kívánom neked, de ugyanakkor készülj fel arra, hogy ignorálnod kell. Ezt majd ne gyűlölettel tedd. Ereszd el, bocsáss meg és neked is könnyebb lesz. (Tapasztalatból írom mineezt)
2018. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6%
nem egyértelmű? lett új családja, te már nem érdekled. 20 évesen ideje lenne tovább lépni és nem siránkozni azon hogy jaj apuci nem szejet. alapból 20 évesen már max annyi szerepe kéne hogy legyen a szüleidnek, hogy néha felhívod őket, a saját lakásodból, ha már nem találkozol velük. nőj fel.
2018. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!