Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Örökbefogadás más gyermekét,...

Örökbefogadás más gyermekét, az apa részéről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy kislányom, akire az apukája évek óta nem kíváncsi.. A párom akivel 3 éve együtt vagyok, a nevére venné...!!! Hasonló szituban lévő anyukák!!! Ennek mi a menete?

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. nov. 20. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Azzal ugye tisztában van a párod, hogy ezzel törvényesen az ő gyereke lesz? Válás esetén gyerektartást fizet, a gyerek örököl utána, stb.
2018. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Biológiai apukának írásban le kell mondania az apai jogairól a párod javára.
2018. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Az örökbefogadáshoz szükséges a biológiai apa beleegyezése.

2. Nektek házasoknak kell lenni, az együttélés nem elég.

3. Attól kezdve, hogy örökbefogadta, ö számít jogilag az apának, minden következményével együtt (örököl utána, válás esetén ugyanúgy kell fizetnie, mintha tényleg az övé lenne)

4. Visszacsinálni nem lehet.

2018. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Én nem tenném. Él az apja, akármilyen is, a gyerektől ezt nem lehet elvenni, jószándékból sem. Bocsánat a véleménymért, nem bántásból írtam.
2018. nov. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó: ebben nem értek egyet veled, igen sok apa van, akit ha "elvesznek" a ygerektöl, csak nyer vele, mert az az "apa", aki évek óta nem nem kiváncsi rá, nem apa, iylen elvenni töle, azzal csak jól jár.

Vagy szerinted mennyiben érvényes iylen valakire az "apa csak egy van" kitétel, ha ö maga sem tartja annak magát!?!?!?

2018. nov. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!