Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha egy bántalmaz...

Mit tennétek, ha egy bántalmazó szülő ápolni akarná veletek újra a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Verbális és testi bántalmazás, soha nem voltatok prioritás, most viszont mindent megtenne, hogy jóvátegye (segít anyagilag, próbál részese lenni az életeteknek, szívesen elfelejtené a történteket és azzal magyarázza a bántalmazásokat, hogy nem tudatosan tette). Hogyan reagálnátok?
2018. dec. 6. 14:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer találkoznék vele, meghallgatnám. Talán nekem is segítene megérteni, lezárni a múltat.

De nem tudnék úgy tenni, mintha semmi sem történt volna, mintha nagyon jóban lennénk. Nem szeretném vele rendszeresen tartani a kapcsolatot.

2018. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Velem épp ez történil ahogy sejtem. Évekig nem hívott, a szülinapomom ebben au évben hívott a megfelelő napon, azelőtt vagy előtte, vagy egyáltalán nem köszöntött fel. Utoljára 2012-ben találkoztam vele utoljára. Az elmúlt fél évben pedig telefonált vagy 4-szer. Férjhez mentem, tavaly születtek az ikrek, unokáknak hívja őket, holott sosem lesz nekik a nagyapjuk. Évekig bántott minket, főleg Édesanyámat. Brutális módon. Soha többet nem akarom látni. 6 éve láttam utoljára, azbis marad az utolsó találkozásunk a terveim szerint. Mikor kellett volna a szeretete, a keresete amit elivott hogy édesanyám egy váltócipőt nem tudott venni nekem az oviba, az APA, a társ, nem volt ott. Csak a részeg, terrorban tartó alkoholista agyonverő szemétláda volt ott. Most, hogy helyrejöttünk, hogy felépítettem én is és anyukám is egy tőle mentes életet, boldog vagyunk, mostmár hívogat és unokáinak hívja a gyerekeimet. Soha nem lesz közük hozzá. Csak a holttestemen át. Bár nálam az nem játszik hogy anyagilag támogatni akarna, a bántalmazásokról egy szót sem szól. Azt hiszi ezzel elfelejtődik. De nem. Ha anyagilag támogatni akarna se kéne a pénze, előbb döglenék éhen ez nem kérdés. De persze nem akar, csak egy (jó nagy) szünet után a megteremtett boldog családi életbe tervez kis részt venni szerintem. A találkozót egyelőre fel sem meri hozni. Addig jó. Amit velem tett már nem érdekel, megbocsájtottam, egyszerűen túl vagyok rajta. De azt, amit Édesanyámmal művelt, soha nem fogom megbocsájtani, se elfelejteni. Részemről közömbös már, de anyukám miatt GYŰLÖLÖM. Nem győzöm hangsúlyozni. :) Bocsánat, hosszúra eresztettem, de ha valaki róla kérdez nem tudom visszadogni magam. Nem érdemelte meg ezt az 52 évet sem amit eddig megélt.

Kérdező, te dönts ahogy szeretnél, de vigyázz magadra és csak azt tedd, ami boldoggá tesz!:)

2018. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Te vagy buta utolsó. A nyolcvan százalékosnak kötelessége a gyerekeit védeni attól aki őt is bántalmazta. Szarni a "nagypapi" jogara. Ha pattog, akkor bíróságilag távol tartani a gyerekektől.
2018. dec. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemi továbbtanulásodat támogatták? Ha nem, akkor nem törekednék a szoros kapcsolatra. 5 millió Ft lenne az, amiért már havonta egyszer meglátogatnám őket, hetente egyszer meg felhívnám.
2018. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Ebben nőttem fel, 13 éve szakítottam meg minden kapcsolatot a szüleimmel. Ha most bármelyik megjelenne, hogy szeretné jóvátenni (már rég elköltöztem az országból, nem ismerik az elérhetőségem, szóval nem tartom esélyesnek), akkor kb. képen röhögném és az arcába vágnám az ajtót. Terápiával túltettem magam a gyerekkoromon, lezártam, de nem tartom őket embernek, nincs szükségem arra, hogy az életem részei legyenek. A pénzük se kéne, keresek eleget, ha valaha megtalálnának az valszeg csak azért lenne, mert már mindent elittak, amijük volt és most mindent elinnának, ami nekem van.
2018. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy visszatérve a nagyszülő jogaira: Az a szülő, aki kiszolgáltatja, tálcán kínálja a gyereke fejét valakinek, akiről TUDJA hogy agresszív, az nem érdemli meg hogy gyereke legyen....
2018. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
4%

Szóval az emberek SOHA nem változhatnak meg. Értem. Micsoda életfilozófia. :)

Főleg ha valaki alkoholista volt és ezért bántalmazta a családját, de már letette. Igen, soha nem jár bocsánat. :)

2018. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Kisebb dolgokért sem jár bocsánat, nemhogy tizenX év bántalmazásért és ez szerintem maximálisan rendben van. Nem tudom egyesek miért gondolják, hogy csak azért, mert megváltoztak, jár nekik bármiféle bocsánat, mintha el lehetne törölni mindazt, ami történt.
2018. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
5%

Nem, nem lehet el törölni. Ha hozzánk közel álló ember így bánt velünk, nem lehet. De lehet könnyebb. Neked és neki is van orvosi segítség, hogy legalább könnyebb legyen az életetek egy kicsit. Kérlek, mit csináljon azon kívül hogy megbánta és kilábalt a függőségéből? Akassza fel magát? Annak örülnél, hm? :D Megértem ha molesztálja valaki a gyerekét, abból tényleg nem lehet kijönni, azoknak tényleg a legmélyebb mocsok jár. De ha valaki alkoholizmus vagy bármi más függőség miatt bántalmazott de mindent újra kezdene és szeretne ahogy tudna, miért nem lehet neki esélyt adni? Jobb a lelkednek, ha magadban azt kívánod csak dögöljön meg? Szerinted akinek volt egy hülye estéje, baleset miatt megölt egy embert autóval, azt azonnal akasszák fel? Hidd el, egyetlen éjszakát 20 év alatt annyiszor átgondol egy ember mint 1 millió másikat.

Attól mert sok ember gonosz, nem kell nekünk is annak lennünk.

2018. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak ez olyan, hogy ő lehet szar, mellőzheti a felelősségvállalást, minden rosszat megtehet, mert te, a lúzer majd megbocsátasz, mert ő későn nőtt fel. Ilyet nem játszunk. Felnőtt emberek, basszus. Ez nagyon nem fair, hogy aki szar, annak jár az, hogy agresszív legyen, jár a megbocsátás, meg a család, amiért semmit nem tett, aki meg alapból normális, az tűrjön, nyeljen, bocsásson meg.


80%-ossal egyetértek, én sem tudom azt soha megbocsátani, amit anyukámmal tett. Az, hogy ő végre kegyeskedik felnőttként viselkedik, nem hozza vissza az életemet, nem hozza vissza azt, hogy késve járhattam suliba, mert nem szólaltam meg, hogy gyerekként önként mindig utoljára helyeztem magam, hogy szorongok egész életemben és pánikrohamaim vannak.


Eszméletlen ritka az, aki ebbe belegondol, és mindezt őszintén, szívből megbánja, ha meg megtenné, igen, felakasztaná magát, mert nem bírná elviselni a bűntudatot. Nem kuncsorogna, hogy most már öreg és le fog robbanni, és kéne a család.

2018. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!