Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy iskolázott anyukával...

Egy iskolázott anyukával jobban próbálnak a gyerek tanárai/másik szülők kapcsolatot teremteni?

Figyelt kérdés

Anyukámat mindig feszélyezte, hogy neki ápolónő a szakmája, szerintem mindig többre vágyott, csak az apám tönkretette az életét, és a gyereknevelésben sem segyített...szóval nem volt nagyon ideje már, de nem is ez a lényeg, hanem h szerintem a sulimban a tanárok nem keresték a kontaktot vele, a többi szülő sem, érdekelne, hogy hogy is megy ez, vanjon miért nem?

Hogy megy ez a szülők között, összejárnak egyébként trécselni v valami?



2016. febr. 19. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a mi osztályunk szülei nem nagyon jártak össze, pedig az én szüleim felsőfokú végzettségűek. Persze mikor a gyerekekre vártak 4-kor a kapuban, akkor beszélgettek kicsit. Szerintem nem ezen múlik, inkább azon, hogy ki mennyire akar kapcsolatokat teremteni. Akár az is lehetett az oka, hogy anyukád belül igazából leértékelte a saját munkáját és saját magát is, öntudatlanul.
2016. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alapból nem jártak össze. Ált. suliban nagy volt a különbség a szülők keresete között, de az én osztályomba szinte csak gazdag családból származó gyerekek jártak (én és még 2 osztálytársam voltunk szegényebbek, 8 általánost végzett szülőkkel). Sem a gazdag szülők, sem a szegényebbek nem jártak össze, ha volt szülői, akkor találkoztak, beszélgettek de amúgy nem. Középsuliban kb. az egész megyéből voltunk az osztályban, kb. 6 gyerek volt helybeli a 34-ből, a többi bejárós. Így a szülők itt sem ismerték egymást. Nem minden suliban szokás kontaktot tartani a szülőkkel, szerintem ez nem anyukád szakmája miatt történt (ami egyébként egy teljesen normális szakma).
2016. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem iskolázottság hanem jellem függő a dolog.

Az én édesanyám is ápolónő, soha nem volt problémája a tanárokkal, vagy többi szülővel (vegyes volt az iskolázottság, volt orvos, cégvezető és mekis takarító szülő is) való kommunikációban.


Külön összejárás és nagy családi barátságok nem igazán voltak. Két család ápolt egyedül szorosabb viszonyt, ott a gyerekek legjobb barátok voltak és szerencsére a szülők is kijöttek.


Egyébként a szülőnek a dolga és érdeke a tanárokkal való kapcsolattartás. Ha a gyerek nem problémás, vagy kiemelkedően tehetséges, akkor nem fogják behívatni anyukát.

2016. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!