Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem számíthatok Anyukámr...

Miért nem számíthatok Anyukámra? Elmúltam 35 éves és még mindig fáj.

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is éreztem, hogy nem tud velem mit kezdeni, játsszak szépen egyedül, pakoljak el magam után mindent, tanuljak rendesen, egy rosszalkodást nem mertem megengedni magamnak, mert féltem, hogy megint kiborul, sír, hibáztat, hogy neki mennyi baja van és én csak tetézem.

Annyira akartam, hogy velem legyen, beszélgessünk, nyíljunk meg egymás előtt, de a mai napig nem tudom azt mondani, hogy ezt megtenné nekem. Nem érti, amikor az érzéseimről beszélek, furának tartja, hogy mit miért csinálok, egyszerűen nem egy nyelvet beszélünk.

17 évesen váltak el a szüleim, egy munkája kapcsán megismerkedett Anyám egy amerikai férfival és 2 év levelezés után ki is költözött hozzá. Ennek jelét nem adta, hogy erre készül, hétfőn szólt, hogy szombaton indul a gépe Amerikába, költözik, elváltak Apummal. Engem nem hívott, csak 3 év után, látogatóba, de nem ölelhettem meg őt mások előtt, nem aludhattam vele egyszer sem, mert a férjének nem tetszett, pedig annyira vágytam rá.

Amikor hazamentem, a fejemhez vágták, hogy csak azért mentem ki, hogy szétszedjem őket (nem).

A férje néhány év múlva meghalt, Anyum hívott, segítsek elrendezni az ügyeket kint. Mentem, segítettem, jól éreztük magunkat, bár a szakadék egyre csak tátongott akkor is. Hazaköltözött, egy városban lakunk, egymástól 10 percnyire; kezdett ismét felépülni a bizalom közöttünk, mondhatni egész jól egymásra találtunk. Közben férjhez mentem, az esküvő után pedig elhívott Anyum magához beszélgetni és kérte, nyissak be a hálóba. Ott ült egy férfi. Könnyek között közölte, hogy ő a lelki társa és most már örökre együtt maradnak. Huhh, hirtelen azt sem tudtam, mi van, de örültem, legyen boldogok, áldásom rájuk. Később kiderült, hogy miután hazaköltözött Anyum, akkor jött össze ezzel a férfival és már 4 éve !! együtt voltak, csak titkolták, mert a férfi nős volt.

Végig hazudott, titkolózott, mint az előző párjánál.

Ami a legjobban bánt, mégsem ez a hazugság. Hanem hogy ő folyton kér, segítsek, számítógépes telepítés, bevásárlás, temetésre vinni őket kocsival, stb, ha én kérek valamit, sosincs ideje.

Holnap lenne egy nagyon fontos elintéznivalóm, de lemondta, hogy addig vigyázzon a gyerekemre, mert a párjának kell az ágymatracát visszavinni. És ez már a sokadik, nem részletezem. Folyton lemondja, ha elhívom valahová; egy telefonbeszélgetést nem tudunk kettesben megtenni, mert ki kell hangosítania a telefont, nehogy a párja azt higgye, kirekesztjük.

Amikor beteg voltam, se jött el meglátogatni, mert szilvát kellett vennie a befőzéshez. Anyósom eljött és annyira jól esett.

Olyan jól esett kiírni magamból, igazából fogalmam sincs, miért ilyen velem, egyszerűen csak ilyen, de nem tudom, mit tegyek. Hiába mondom neki, nem érdekli, hogy ez nekem fáj. Szeretném, szerettem volna, ha tudunk egymásra számítani, ha elmondja, mi jár a fejében, nem csak hidegzuhanyként közöl információkat, szeretném őt többet látni, de nem engedi.


2018. dec. 6. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Érzelmileg zárkózott, lehet, hogy traumatizált, nem tudom, de nem tud nyitni...

Unokája mennyire érdekli?

Kapcsolatmegszakítás, vagy valami jártas szakemberrel hármasban lehetne rendezni a helyzetet, de lehet anyukád nem lenne nyitott rá...

Nem tudom milyen világban élhet, érzelmek elnyomása, tagadás, menekülés... (?)...

2018. dec. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Lényegében annyi hogy ő megszült téged hogy eszközként használjon ha szüksége van rád, de neki ne kelljen semmivel se viszonoznia a helyzetet.

Az hogy mi vezette őt erre, vagy épp mi játszódik le benne azt nem fogod úgysem megtudni. Nyilván az is benne lehet hogy ő vele is így bántak a szülei és ezt tartja természetesnek.

2018. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Őt az anyukája 4 éves koráig lepasszolta nagymamának, mert nem volt ideje a munka mellett vele foglalkozni. Utána se nagyon, nem találták meg a közös hangot. Aztán amikor Anyum a fősulira ment egy másik városba, mamám utánament és teljességgel ráterhelte magát, minden ügyes-bajos dolgát vele intézteti a mai napig és közben folyton panaszkodik, hogy neki mennyire szar az élete.

Úgyhogy van igazság abban, amit a 2. válaszoló írt, neki ez lehet a minta?

Unoka csak addig jó, amíg nincs vele probléma, ha ráugrik a hátára, vagy szétdobja a társasjátékot, megijed, hogy mégis akkor ő mit csináljon vele, rossz a gyerek, stb.

Fél minden más reakciótól, ami távol áll az ő személyiségétől!

2018. dec. 6. 23:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 - gyerekkorodban olyan volt veled , ahogy irod . Ok , szulök lehetnek neha túlterheltek es emiatt turelmetlen , de

2- azt irod , hogy miutan kiházasodott amerikaba , utana 3 evig nem keresett téged

Ez mindent elmond föleg a hianyzó anyai ösztöneiröl , arról , hogy nem szeretett

Nem akartam ezt igy leirni , de talan jobb az igazsag , mint magadba keresni a hibát

3- a soros pasiját prioritalja helyetted , tehat mivel nem szeret , nem is vagy fontos neki , hanem a kan, kepes kihangositani a telefont is, mikor veled beszel , tehat nem tart igenyt veled tartalmas beszelgetesre

4- nem szamithatsz ra semmiben , betegen SEM

Tehat szerintem erröl a kapcsolatról mondjal le , de ha nem vagy kepes csak annyira tartsad a kapcsolatot amennyire nem serulsz, amennyire neked jó

Válaszolj sajat magadnak a kerdesre : te kibirnad , hogy 3 evig ne hivd a gyereked ? Hogy amikor meglatogat , elrepul hozzad evek utan többezer kilometert , el tudod kepzelni , hogy ne öleld meg? Mert zavarja a pasid ?

Es ha mindezt meg tudnad tenni , akkor ez mit mond el rólad ?

2018. dec. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A legrosszabb, hogy úgy adja elő nekem, másoknak és még magának is, hogy ő mennyire szeret, én vagyok a legfontosabb a világon, én vagyok a lényeg az életében és drága kislányom, stb. ezzel pedig keltette bennem a lelkifurdalást, hogy én vagyok a hülye, hogy nem értem, miért viselkedik így akkor velem?

Rohadtul rossz mintát adott! Olyan dühösen ébredtem ma. Azzal a tehetetlen dühvel.

Igen, valószínűleg nem szeret, őt sem szerették, csak elhiteti magával és velem is. Mintha a gyerekkoromban a gondoskodása fizikai szinten elég lett volna ehhez, meg a két naponta esedékes telefonálás.

Egyébként Amerikából felhívott, 2 naponta, de ezt is én kértem tőle. Elmesélte mindig, merre járnak, merre utaznak és közben hogy mennyire hiányzom. Meg a születésnapomon, karácsonykor is mennyire hiányzom, de sajnos nem tud hazajönni, mert a szegény férje akkor egyedül lenne.


Azt nem tudom, hogy hogyan élhetnék lelkifurdalás nélkül, ha ritkítanám vele a kapcsolatot és nem segítenék nekik, esetleg alkalomadtán? Úgy értem, szabad-e? Hiszen mégiscsak felnevelt, mégiscsak az anyám. De amit írt az utóbbi válaszoló, hogy addig a szintig menjek el vele, amíg nem sérülök, az ez a szint.

2018. dec. 7. 09:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szerették öt es ezert ö sem szeret ? Ez azert nem igy van . Fogadd el , hogy ö egy ilyen ember , nincs mindennek egy oka

Csomó ember van akit nem szerettek , megis ök csupa melegseg es szeretet a családjuk irant , meg akarjak adni azt , amit ök nem kaptak

A masik , hogy nem latogatott teged , nem vitt ki magahoz , mert ” a szegeny ferjet nem tudja egyedul hagyni ”?

Es a szegeny gyerekét ?

Fontosabb a pasi ?

Miert , a gyerek a vilagra kérte magát? Es most köteles megérteni egy csomó mindent ?

Szóval tégy úgy , ahogy neked jó , az anyaddal valò kapcsolatban, nincs semmi okod lelkiismeret furdalasra , akkor sem , ha többet nem veszed fel neki a telefont

2018. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen. ezt magamban kell lerendeznem, hogy ne érezzem magam szemétnek ha nem ugrok neki azonnal vagy ha nincs kedvem neki felvenni. Azt is hiába kértem ,hogy lehetőleg ne napközben hívjon, mert dolgozom, egyedül viszem a cégemet, "benne vagyok" agyilag a munkában, ha csak csevegni szeretne, este tegyük meg ezt. Hát, ezt sem sikerül mindig betartania. Megmondom majd neki, hogy ha vészhelyzet van, vagy annyira fontos, akkor írjon egy sms-t vagy hívjon még egyszer és akkor tudni fogom.

Igenis ki kell állnom magamért és igenis megérdemlem, hogy tiszteletben tartsa a kéréseimet, az érzéseimet.


És azzal is tisztában vagyok, hogy nem fogom tudni megoldani az ő életét és érzéseinek hiányát irányomban, felhagyok az álomkép-kergetéssel, hogy milyen anyára vágyom, elég lesz, hogy ő, mint anyám létezik és szeretem, tisztelem, de nem fájdítom tovább a szívemet az irányában!

2018. dec. 8. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!