Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ritka viszonylag hogy...

Miért ritka viszonylag hogy édesapák igazán érdemi, mély érzelmi kapcsolatot ápoljanak a lányaikkal?

Figyelt kérdés

Alapvetően 3 féle hozzáállás van édesapák részéről, ha lányuk születik:


1. a legrosszabb eset az olyan apa aki nem tudta feldolgozni hogy lánya született, nem fia és látszik hogy egyszerűen nem tud érzelmileg kapcsolódni hozzá


2. talán ez a leggyakoribb, aki imádja a lányát, de amint fiatal nő lesz a lányából és elkezd ismerkedni, úgy érzi elvesztette a lányát és valahogy eltávolodnak egymástól


3. van a legritkább eset de láttam ilyet párat, és annyira szívmelengető élmény volt, az olyan apa aki a lánya tizenéves korában is meg tud maradni a legjobb bizalmas barátnak akire a lánya mindig számíthat, akivel mindent meg tud beszélni


Nektek van erről tapasztalatotok?



2018. dec. 8. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az a tapasztalatom, hogy az apáknak nem csak a lányaikkal, hanem úgy általában a gyerekeikkel nincs érdemi érzelmi kapcsolatuk. Ez talán abból ered hogy a nőkre van hárítva sok helyen még mindig a gyerekek teljes mértékű gondozása. - így egyértelműen nem kötődik egymáshoz az apa és a gyerek.
2018. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Szintén egyetértek az előző válaszolóval. Anyával szintén jobb a kapcsolatom mint apával. De nyilván számíthatok apára bármiben, de nem osztok meg vele olyan infókat mint anyával. De ez nem csak velem a lánnyal van így hanem az öcsémnél is.

Bár apa rengeteget dolgozik és ha itthon van inkább házimozizik :) de ezen kívül bmikor számíthatunk rá.


Unokahugomnál szintén más a kapcsolat az apával. Apa ott kamionozik, ritkán van otthon. Apa ha otthon van ő dominál. Unokahugomék sok mindent el sem mondanak neki mert kiakadna rajta (pl.unokabatyam otthagyta az egyetemet és inkább szakmát tanult helyette ) ilyeneket csak később kötöttek az apa orrára, mert apa nagyon szigorú.

2018. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Megjött az ellenpélda a személyemben :)

Édesapám “az igazi” az első “nagy ő” az életemben. Persze nem szószerint kell értelmezni. Születésem napjától apás vagyok. Apukámnak én, nekem apukám a legnagyobb kincs az egész világon. Mindent megbeszélek vele a mai napig. Nagyon szeretem, nála jobb édesapát nem is kívánhatnék. Anyukámat is szeretem természetesen, de a legfőbb bizalmasam apu. Már 2,5 éve külön élek a szüleimtől, de majdnem mindennap beszélgetünk legalább 1 órát. (Neten, mert külföldön élnek) Valamint minden este kapok egy “jó éjt,puszi” üzenetet, akkor is, ha aznap nem beszéltünk semmit.

A páromat szerencsére mindketten nagyon kedvelik, már hetekkel ezelőtt faggattak, hogy mit vegyenek neki karácsonyra,minek örülne.

Találkozni évente csak 4-5 alkalommal tudunk, viszont már most lázban vannak mindketten, hogy mi legyen a vacsora mikorra megyünk és ilyenek. (2 hét múlva ilyentájt indulunk) Általában könnyes szemmel, sírva,szinte toporzékolva várnak minket, hogy befussunk. :)

2018. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Az 'érzelmi kapcsolat' minimum kétváltozós.

Az apa -> lánya kapcsolatban nagy szerepe van a lánya -> apa érzelmeknek is.

Ez az érzelmi kapcsolat minősége tehát mindkét féltől függ, csak a kérdésben szereplően nem szabad vizsgálni.

2018. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az a tapasztalatom, hogy apámmal pici koromban fiús dolgokat csináltunk, tinédzserkoromtól kezdve meg eltávolodott tőlem aztán anyámtól is és szépen elhagyott minket. Most egy olyan ri banccal kavar akinek kicsi leánya van és rajongásig imádja. Tele van a telefonja a képeivel... rólam nincs benne egy sem...! 😢
2018. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
"Az apa -> lánya kapcsolatban nagy szerepe van a lánya -> apa érzelmeknek is." Ezzel nem egészen értek egyet. a felnőtt az irányító, bizony a túlnyomó részt az ő döntésein múlik hogy milyen lesz az a kapcsolat. Nem a gyerek tizenéves korában kell elkezdeni agyalni hogy miért lett rossz a kapcsolat... kezdetektől a gyermek mellett kell lenn, nem csak úgy ahogy sok apuka csinálja a közelemben- napi fél óra játék, semmi felelősség, csak hogy ők legyenek a "jófejek" Az anyára meg ráhárítanak mindent amit a gyerek kellemetlennek ítél meg. Lásd hogy tanuljon, iskolába járjon, rendet tartson maga körül, orvoshoz kerüljön akkor is ha ez kellemetlenséggel jár... És így persze az anyukák a "hárpiák" akik nem hagyják szegény gyereket...
2018. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

Én 25/n, tesóm 27/n apum 51/f

Én 13 voltam mikor apu elköltözött mert elváltak. Nagyon összetört, én nagyon apás voltam. Anyámhoz kerültünk (tesókat nem akartak szétszedni), nővérem meg anyás. Én is fiúnak voltam tervezve, de apa sose éreztette velem, csak anya. 16 évesen apuhoz kerültem mert anyuval martuk egymast... Kb akkor került sínre az életem, az ő hatására. Azt nem mondom h sose kaptunk össze a 4 év alatt, de ez ritka volt és sosem tartott 1 napnál tovább. Nagyon sok mindent megbeszélünk (ha nem is mindent, sztem ez így van rendjén, apámmal sosem beszélem ki a pasi ügyeimet).

A nővérem más tészta. Nem tudom azért mert őt nem nevelte úgy mint engem, de ők nem állnak ilyen közel.

2018. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd meglassuk ha 20 éves lesz a lányom :))
2018. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!