Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ti? Szülők válnak

Mit tennétek ti? Szülők válnak

Figyelt kérdés

Szüleim úgy döntöttek, hogy elválnak. Illetve anyám így döntött és apám 4 hónap után belenyugodott. Most pedig engem kérnek mind ketten, hogy mellettük álljak és segítsek a bíróságon. Viszont én egyik pártját sem akarom fogni. Velem van a baj?


Az én szüleim nem a legjobbak a világon.


1. Apám folyamatosan engem vert, ütött, rúgott. (Azért mondon, hogy ENGEM mivel a három húgomhoz sose nyúlt hozzá)

2. Anyám nem törődött.

3. Soha nem hittek nekem.

4. Mindig más mellett álltak, nem mellettem.

5. Fontosabb volt nekik a saját életük mint én.

6. Ha megmondtam mi bajom, azzal fenyegettek, hogy nem lehetek a párommal.

7. Sose kértek meg, hogy segítsek nekik csak parancsolgattak és üvöltöztek.

8. Nem ők neveltek hanem a nagyszüleim, mert ők mindig bulizgattak.

9. Anyám sose vett nekünk semmit, csak magának vásárolt. Később amikor elkezdtem dolgozni akkor pedig én vettem a hugaimnak ruhákat.


Továbbá:

1. Bolondnak néztek és pszichológiára küldtek. Ahol az orvos kijelentette, hogy semmi probléma nincs velem.



2. Miattuk elvesztettem a önbizalmam, sose mertem felszólalni se iskolában, se máshol. Féltem, hogy valami rosszat fogok mondani.


3. A folyamatos veszekedéseik miatt folyamatosan sírtam én is és a testvéreim is.


5. Sose köszöntek meg semmit. Illetve nem becsülték meg azt, hogy segítettem nekik miközben rengeteg munkám volt és abban senki sem segített.


6. Születésnapomra nem nekem vettek ajándékot, hanem olyat vettek amire épp nekik volt szükségük. (Ez rosszul esett, ugyanis a három másik testvérem mindig megkapta amit akart.) - vegyük úgy hogy még fiatal gyerek voltam.



Tényleg velem van a baj? Nagyszüleim támogatnak és egyetértenek velem. Viszont mégis a szüleimről van szó.



2018. dec. 10. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Semmi baj sincs veled. Teljesen természetes, hogy ki akarsz maradni a válásukból. Tedd is meg, amennyire csak lehet. (A nagyszülők anyaiak vagy apaiak?)
2018. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyám szülei. :)
2018. dec. 10. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy van veled baj, ő dolguk, ne keverjenek bele a válásba. Maradj ki, okosabb dolognak tartom azt, ha következetesen egyikőjük mellé sem állsz.
2018. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mit kell segíteni a bíróságon? Ha válni akarnak, akkor váljanak el, ehhez nem kell segítség.
2018. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj, mondd a bíróságon azt, amit itt leírtál. Csak az igazat.
2018. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hovarju ***** válasza:
86%

Egyetértek az előttem szólóval. Mondd el a bíróságon azt, amit ide leírtál.

És ha mindenképp választás elé állítanak, akkor válaszd a nagyszülőket.

2018. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is pontosan így mmond el a bíróságon ahogy így leírtad!
2018. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Már dolgozol, igy siman elköltözhetsz, mi a kérdés?? Elhelyezve nem leszel már...
2018. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a helyedben lennél én nem nevezném őket a szüleimnek. Csak két semmirekellő idegennek. Rohadjanak meg a válásuk közepén.
2018. dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lennék*
2018. dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!