Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek én egy ilyen...

Mit tehetek én egy ilyen helyzetben? Szülők válnak.

Figyelt kérdés

Nos még gimnazista vagyok és a szüleim nem rég mondták el ,hogy válnak. Nyilván fájdalmas a számomra de elfogadtam a tényt és próbálom feldolgozni. nyilván a helyzetem nem a legszörnyűbb a világon , és tudom ,hogy vannak emberek akiknek sokkal rosszabb jutott de mégse kellemes.


Szerencsére mind a ketten jól keresnek kb. ugyanannyit. A jelenlegi helyzet szerint apám költözik majd el és anyum a nővérem aki egyetemista és én maradunk a házunkban.

Viszont a házat anyum egyedül valószínűleg nem fogja tudni fenntartani ezért valószínű ,hogy idővel el kell költöznünk ami már önmagában sem jó és problémamentes ,de hosszútávon is nyilván sok mindent megváltoztat.


Nagyon valószínű ,hogy apám már hónapokkal előbb kitalálta ezt a válás dolgot amit persze velünk csak 3 hete közölt és nagyon valószínű ,hogy ez idő alatt félretett magának a válás utánra , miközben neki elvileg nincs pénze.


Mit tehetek én ilyen helyzetben? Hogy tehet ilyet a két gyerekével?

Aki azt írná ,hogy nem az én dolgom , annak nincs igaz ,mert az rám is tartozik ,hogy fogok-e tudni továbbtanulni és hogy mik a lehetőségeim a jövőre nézve.


2017. jan. 4. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Sajnálom, ami történt és megértem az aggodalmat.

A szüleidnek kb. azonos a keresetük, és a gyereket az első nappali tanulmány alatt is támogatni kell. Nem tőled váltak el, hanem egymástól. Apukád biztos szeret és nem akar neked rosszat és támogat (kell is neki).


A költözés, nos, ha nagy a ház és Anyud nem tudja egyedül fenntartani, akkor költöztök, de ez nem akkora baj.


Apud nem veletek akart kicseszni, hanem Anyuddal nem tud együtt élni. A felnőttek ilyenek, majd megtudod, de benneteket biztos szeret.


Nekem Apum ilyen koromban nem elvált, hanem meghalt. Csak hogy lehet mindig rosszabb :( beszélgess velük, és mondd el a kétségeid....

2017. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
kérvényezd h apudhoz mehes.
2017. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: sajnálom ami apukáddal történt. ez az érdekes ,hogy a szeretetét nem igazán érzem ,mert nem nagyon foglalkozott azzal (most se) ,hogy esetleg előre tervezzen ami a továbbtanulásomat illeti. nem igazán foglalkozott ezzel a kérdéssel vagy egészségügyi kérdésekkel ha valami bajom volt ő elintézte azzal ,hogy biztos csak megjátszom holott elég komoly sérülésekről volt/van szó.


Kettes: Apumhoz nem akarok menni és ennek számos oka van.

2017. jan. 4. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha a házasság alatt tett félre pénzt, az közös, a fele anyudat illeti meg. Úgyhogy apád ezt benézte, hiába tette el magának.


Másrészt nekem az az érzésem, hogy ti nem vesztettek semmit ilyen apával, anyádnak meg jobb is lesz nélküle.

2017. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az nem jó
2017. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is különváltak a szüleim,hosszú, sok és nagy veszekedések ráadást kb 10 voltam szóval nagyban befolyásolta ez a dolog a személyiségem, ráadást kis tesóm is akkortájt született. (így lettünk 3-an gyerekek) Apa költözött el. Anya nem keresett annyit mint apa így sokszor sírt, és a mi zsebpénzünket kérte el, hogy vacsorát tudjon venni, vagy épp ami kellett. Később szerencsére normalizálódott a helyzet és apum észhez tért, azóta mind anyagilag mind pedig lelkileg is támogat teljesen minket és igyekszik kis tesóm életében is kivenni annyira a részét amennyire pl az enyémben jelen volt.

Szóval apudnak kötelessége beszállni a ti eltartásotokba (nagyon eldurvult esetben bírói végzés, de szerintem normális emberek ezt megbeszélik) és a tovább tanulást is támogatnia kell, hiába lakik külön. Ugyanígy anyudnak is.

Mivel anyukáddal élsz így szerintem első lépésben legyél vele, vigasztald ha szomorú éreztesd vele hogy szereted.

Az elköltözés az rossz tud lenni, tényleg de igyekezz akkor is a saját dolgaidra a tanulásra ugyanúgy fokuszálni. Sok sikert :)

2017. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!