Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nem veszi észre egy...

Hogy nem veszi észre egy szülő a vagdosást?

Figyelt kérdés

Én 40 leszek, de első ízben itt találkoztam az önvagdosás témával. Nos ez az, amikor idegbeteg fiatalok pengével vágásokat ejtenek magukon, mert azt hiszik az segít a vélt/valós problémáikon.


Ezt, hogy nem veszi észre senki a gyerekén?


- véres lepedő

- véres ruhák

- Melegben is hosszú ruha.

- Felszisszenés, amikor valami hozzáér a sebhez.

- Nem fürdik nyaraláskor.


Ezt hogy? Ha más nem a ruha, a fürdéskor ki/be is folyton burkában jár?

És mi van a barátaival? A tesitanárával? Tornán csak nem hosszú melegítőben fut 30 fokban is? Vagy úszáskor?



2018. dec. 14. 23:10
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Vagy a sok sebtapasz és Betadin, nem feltűnő?
2018. dec. 14. 23:12
 2/40 anonim ***** válasza:
84%
Azok a szülők akik nem veszik észre, az azért van mert alapból nem foglalkoznak a gyerekükkel. Még az se tűnne fel nekik ha napokig csavarogna az utcán.
2018. dec. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%

1. Szerintem a legtöbben, akik ezt csinálják, nem vágják meg annyira magukat, hogy patakokban folyjon a vérük és látszódjon a ruhán/lepedőn.


2. "Ha más nem a ruha, a fürdéskor ki/be is folyton burkában jár?" Tudom, hogy ezt nem szó szerint értetted, de ne keverd már ide ezt a témát, még összehasonlításnak se.


3. Nem látványos helyen is lehet vágni, aki azt akarja, hogy ne vegyék észre, az megtalálja azokat a helyeket a testén, amik nem olyan feltűnőek, mint például az alkar.


4. Még ha látványosabb helyen is van, szerintem akik annyira elkeseredettek, hogy erre rászoknak, a szüleik nem törődnek velük annyira, hogy észrevegyék.


5. "amikor idegbeteg fiatalok pengével vágásokat ejtenek magukon, mert azt hiszik az segít a vélt/valós problémáikon" Ez a mondat annyira bunkó és tudatlan, hogy nem is kezdem el magyarázni neked, hogy ez mekkora leegyszerűsítése egy komoly problémának. Nagyon remélem, hogy nincs gyereked.

2018. dec. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

És egy tesitanár?


Még ha leX@ja is a gyerekeket, azért csak észre veszi, hogy Józsika 30 fokban fut susogós melegítőben, vörös fejjel.

2018. dec. 14. 23:19
 5/40 anonim ***** válasza:
76%

Pont azért vagdossa magát a szerencsétlen, mert apu/anyu xarik rá, ha fél lábbal jelenne meg, az se érdekelné őket (a "jó jegyek" annál inkább, az egyetlen, amikor odafigyelnek rá, amíg jól elnáspángolják, mert nem teljesít), vagy mert egyáltalán szülei sincsenek.


Én ismerek egy lányt, aki vagdosta magát, jövőre lesz 18. Intézetben nőtt fel, mert apja-anyja alkesz, drogos fostalicska. Mondjuk legalább nem bűnözők, de maximum ennyi hozható fel a mentségére. A gondozók is halálba baxtatták, mert nem volt hajlandó néma csendben élni az életét (hát most mondd meg: személyisége van a kis szemétnek), és még azt is szóvá merte tenni, mikor megerőszakolta valami retkes cigánykölyök.

2018. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
74%

Gyermekvédelmis vagyok,azért nem veszi észre mert nem érdekli a gyereke inkább az h bebaxhasson stb.. Ki sarkitottam,de sajnos vannak rossz szülők akik semmit nem vesznek észre mert a gyerek is csak úgy van,lóg náluk a levegőben sajnos.

58N

2018. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%

Egyes szülők azt sem veszik észre (vagy nem törődnek vele), hogy a gyermekük csontvázzá soványodik... Előtte pedig azt, hogy kb. sosem eszik.


A felsorolt dolgok egy részét azért el lehet kerülni. Ha én vagdosnám magam, tuti nem lenne véres lepedőm és ruhám (de ha mégis, kimosnám, még nagyon elfoglalt szülő sem kell hozzá, aki szinte csak aludni jár haza), nyaraláskor fürdésre senki sem kényszeríthet, a fürdés után pedig MINDIG hosszú ujjú köpenyben vagy pizsamában vagyok...

Még jó, hogy immunis vagyok az ilyen érdekes problémamegoldásra, egyszer kíváncsiságból meg akartam vágni magam és nem ment, túlzott önvédelem.

Aki felszisszen, az miért vágja magát? Ha én véletlenül elvágom magam, még a vágáskor sem szisszenek, de utána tuti nem. Érzem, zavaró, de azért nem olyan brutális. Egyszer picit belevágtam az ujjamba láncfűréásszel, akkor sem sziszegtem, max. a történéskor, pedig az eléggé fájt. Nagyon rossz a fájdalomtűrésem, de azért egy rendesen bekötött vágáscsoporttól nem sziszegek, ha nem akarok (bekötni pedig szerintem be kell, különben tényleg összevérez valamit, meglátják, ilyenek).

Vagy gyakori vágásnál jobban fáj? Egyáltalán rossz fájdalom ez annak, aki csinálja? Vágáskor "jó", utána pedig sziszeg?


A tesiórát nem tudom... Nekem ott kibukott volna a dolog, ha nem találok ki valamit... Mi anno lehettünk melegítőfelsőben, ha akartunk, a meleget pedig ki lehet bírni a "szent cél" érdekében. Kicsit hülyének néznek, de kevésbé, mintha meglátják a vágásokat és inkább az izzadás és szenvedés, mint a szülők megkeresése, nem?

2018. dec. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
42%
6-os, ha már itt vagy, és szóba hoztam az 5-ösben azt a lányt. Miért vesznek fel a gyermekotthonokba kiégett, megkeseredett xarháziakat, akik gyűlölik a gyerekeket, és teljesen alkalmatlanok lennének még lóápolónak is?
2018. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
97%

A tesihez még valami. Végülis nem muszáj alkart vágni... Ha egészen aprócska ruhában kell lenni, még akkor is lehet találni felületet, ahol nehezebben látszik s még az állandó ragtapasz, kötés sem okoz akkora feltűnést.


S persze a tanárokat sem mindig érdeklik a tanulók. A többieket sem. Nincs mindenkinek barátja...

2018. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nem mindeki alkalmas a pályára elismerem... Papadgogusok közt is akad gyerek gyülőlő,orvosok közt is kontár kevésbé odafigyelő,minden szakmában vannak ilyenek sajnos..

58N

2018. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!