Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szomorú vagyok a családom...

Szomorú vagyok a családom miatt. Jól gondolom vagy túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

Sosem beszéltem erről részletesen senkinek.

Kiskoromban is hisztis voltam, legalább is ezt mondták rám. Akkor minden jó volt. Nevelő apám van, de sosem volt köztünk apa-lánya kapcsolat. Nem tudom mi az hogy apa, de ez nem is fontos. Mióta hugom megszületett, kezdtek változni a dolgok, de a legrosszabb akkor lett mikor öt éve elköltöztünk. Kezdtem kamaszodni, és ez a sok vita velejárója.


Anya apám helyett is apám volt. Ő nem olyan érzelgős típus, én annál inkább érzékenyebb vagyok.

Sok vita volt a családban, és ezt anya mondhatni rajtam adta ki.

Sokszor ideges, és mindenből vitát generál. Nevelő apám számomra nem fontos, olyan mint egy idegen,aki egy házban él velem.

Vannak jó pillanatai a családnak,de ez a dolog folyton előjön, és már nagyon utálok sírni.


Igazából, nagyon rossz vagyok abban hogy kifejezzem az érzéseim. Ez sosem ment.


Rengeteget sírok, a suliban rontok

Volt egy év, mikor rendszeresen sírtam.Egy bántó szó is elég, és már eltörik a mécses.


Van hogy úgy érzem anya szeret, de van hogy úgy érzem ő csak kötelességnek veszi hogy az anyám legyen.


Sosem viggasztal meg. Sosem kér bocsánatot. Lát sírni, de nem kérdez rá hogy miért. Sokszor megbánt, és nem érzi a súlyát. Mindig azt gondoltam hogy biztos velem van a baj, ès csak hisztis vagyok, szófogadatlan.


Belefáradtam ebbe. Állandóan szarul vagyok, de suliban ezt mind nem látják. Úgy nevetek és beszélgetek mintha semmi sem lenne, de nem mindig tudom leplezni, és van hogy rákérdeznek hogy: "Miért vagy ilyen búvalbaszot?"


Nagymamám segít, de neki sem tudom elmondani mind ezt. Egyszerűen képtelen vagyok. Már ez is nehéz hogy ide leírom.


Erősnek érzem magam, de valamit választ kell kapjak mert megőrülök. Barátnőm sem tud segíteni, tudja hogy nem vagyok mindig jól, de ennyi az egész.


Bocsánat hogy ilyen hosszú lett.

A kérdésem az hogy:, Velem van a baj?


16L


2018. dec. 15. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy kicsit veled is van. De szörnyű lehet ha az ember nyakára hoznak idegeneket. Ilyenkor a gyerek teljesen elveszti az önbizalmát. Eseleg koli nem jöhet szóba? Kitartás! Ma nincs időm de holnap írok neked!
2018. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én nem ajánlom a kollégiumot. A barátnőd meg egy igazi hülye, vagy legalábbis biztos nem a barátnőd. Szerezz normális barátokat akik foglalkoznak is veled, nem csak úgy vannak ! Anyukáddal beszéltél már arról, hogy te mit is érzel, mert ha nem beszélj vele, lehet néha nem a legtökéletesebb anya senki sem az, de biztos szeret, és segíteni akar. Tudom, hogy nehéz erről beszélni, én is utálok az érzéseimről beszélgetni másokkal, de az ember mégis csak társas lény, kell egy ember akire támaszkodhatsz, ha úgy van. Esetleg ha nem akarsz édesanyáddal beszélni erről, beszélj a nagymamáddal ! Esetleg, ha van valami hobbid ( rajzolás, görkorcsolyázás, olvasás ) akkor csináld azt, ezzel el tereled a sok veszekedésről a figyelmed, és kicsit ki kapcsolódsz. A húgod mennyi idős ? Vele is játszhatsz meg foglalkozhatsz egy kicsit :D ( jó én is utálom, ha ezt mondják 😀 ) Remélem valamennyire segítettem, és legyen több önbizalmad !
2018. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ohh és sajnálom a szóismêtlést nem vettem észre
2018. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
*kikapcsolódsz
2018. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!