Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek őszinte ember a...

Hogyan legyek őszinte ember a családom szemében, hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és az a baj, hogy már egy ideje eléggé trottyon van a viszonyom a családommal (különösen anyummal), ők folyton azt mondják, hogy a legfőbb ok számukra az, hogy szerintük nem vagyok sok mindenben őszinte ember (vagy valamiben hazudok vagy pedig nem mondok el dolgokat és mást mondok/csinálok, mint amit gondolok valójában) és hogy ez nekik nagyon fáj, ezenkívül még sokszor a szememre vetik azt, hogyha néha arrogánsan, ellenszenves stílusban viselkednék velük, vagy hogy nem mindenben vagyok mostanában sikeres, illetve hogy szerintük túlságosan ignorálom a családomat, csak hogy (véleményük szerint) a "szűk köreimmel" (barátok, ismerősök) és ezek nekem annyira annyira fájnak, különösen az, amikor az anyum (néha sírva) mondja azt, hogy mekkorát csalódott bennem több téren is az elmúlt pár év alatt, meg hogy régen nem ilyen voltam. A legfájdalmasabb mondat tőle nekem az, amikor azt mondja, hogy már nem tud engem úgy szeretni mint korábban és emiatt ezt sokszor nem mutatja ki felém. Tudom, hogy senki sem tökéletes, de ettől függetlenül azért nem tartom rossz embernek magamat, viszont az biztos hogy szerintem az elmúlt időszakban én sem változtam túlságosan jó irányba. Van itt olyan, aki esetleg tudna hasznos/hatásos jotanácsokat adni?


Tudom hogy sokan mondanák azt, hogy költözzek el, kezdjek új életet és hagyjam őket a fenébe, hisz felnőtt vagyok már, de egyetemistaként nekem még nincs annyi vagyonom, hogy ezt egyedül megtegym és a szüleim is azt mondták, hogy csak akkor vennének nekem lakást, ha már látják hogy van fix állásom és a fizetésemből megtudok élni, meg nekem nem az a célom, hogy végleg elvágjam velük a kapcsolatomat, hanem az, hogy helyretegyem a kapcsolatot velük!



2018. okt. 28. 10:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi az esetleges helyesírási hibákért, a lényeg remélem érthető
2018. okt. 28. 10:39
 2/6 HaEv ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!

Szóval ilyen, amikor nem vagy őszinte? :)

Engem kicsit zavar, hogy csak mások véleményét soroltad fel, azt nem, hogy mivel érdemelted ki.

Megdöbbentett az, hogy édesanyád a könnyeivel és a szeretet megvonásával akarja elérni, hogy azt tedd, amiről ő úgy tartja, hogy helyes. Ez nem is szeretet, ez manipuláció. Hát én most nagyot csalódtam az édesanyádban. ;)

21 évesen teljesen normális, hogy már nem a szülők véleménye szabja meg, hogy mit gondolsz. Teljesen normális, hogy a korosztályod véleménye és társasága értékesebb számodra. Felnőttél, nem vagy már gyerek. Vannak barátaid, nem csak a szűk családi kör van. A családodnak nincsenek barátai? Hát... Nem fogsz mesedélutánt tartani a szüleidnek arról, hogy mit csinálsz. A szüleid érjék be azzal, amit megosztasz velük - ez a normális emberi hozzáállás, a magánélet iránti tiszteletnek hívják. Igen, megváltoztál. Keresed önmagad. Ez teljesen normális!

Nem vagy mindenben sikeres mostanában? Te jó ég! Szóval eddig te voltál Supermen? Teljesen normális, átlagos ember vagy! Végre. Mert eddig nem az voltál ezek szerint.

Felnőttél, és a szüleid szeretete megváltozott feléd - ez is teljesen rendben van. Már másfajta szeretetre van szükséged, mint 5 éves korodban!

Semmi baj nincs veled! Maradj őszinte ugyanúgy azokhoz, akikhez eddig is. Felnőttél. Ez a pontos leírása annak, ami veled történt. Ha ez a tény a családodnak csalódást okozott, akkor kezdjék el tudomásul venni a valóságot. A gyerekek mindig felnőnek és megváltoznak. Ők is voltak gyerekek, nem lettek volna képesek gyereket nevelni, ha sose nőnek fel. Logikus. :)

Fel a fejjel! Semmi baj nincs veled!

2018. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szüleid nem tudják elviselni, hogy felnősz és már nem irányíthatják az életedet, mint régebben. Pedig ez az élet velejárója. Amit anyád tesz az olcsó érzelmi zsarolás. Ha pedig "csalódott benned" az az ő gondja. Az viszont elég gusztustalan tőle, hogy "nem tud úgy szeretni mint régen", ilyet egy normális szülő még mérgében sem vág a gyereke fejéhez. Sajnos a te szüleiddel képtelenség megértetni, hogy egyetemistaként max úgy tudsz költözni, ha 4-5 haveroddal közösen béreltek albérletet, más különben lehetetlenség, mert alig kapsz fizetést úgy is.


Attól ne érezd magad rosszul, hogy kevesebb időt vagy a szüleiddel. A leválásnál sajnos természetes a gyakori veszekedések. A

2018. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem elsősorban nem az a célom, hogy elköltözzek, mert az úgyis évek múlva lesz, ha már olyan melóval rendelkezek, amelynek a fizetéséből már eltudok indulni az életet, hanem a szüleimmel való viszony helyreállítása, hisz ilyen légkörben még pár plusz "X" évet nehezen bírna ki az ember!
2018. okt. 28. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Én értem, de ez a viszony kettőtökön múlik. Ha a szülők erre nem nyitottak, akkor valami megoldást kell találni a lelki béke megőrzése céljából.
2018. okt. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És szerinted mi lenne a megoldás? Te mit javasolsz?
2018. okt. 28. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!