Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne történjen...

Mit tegyek, hogy ne történjen mindig valami baleset a lányommal?

Figyelt kérdés

Van egy 25 éves lányom, akivel mindig történik valami. Pl.: Két hónappal ezelőtt eltörte a térdét, de úgy, hogy meg kellett műteni, tavaly megcsúszott és úgy beverte a fejét a konyhapultba, hogy olyan komoly agyrázkódást kapott, hogy két hétig kórházban volt, szintén tavaly eltörte a karját, tavalyelőtt a bokáját, 20 éves korában pedig elütötték, és még sorolhatnék egy csomó sérülést és balesetet...

Kiskorában is sokszor sérült meg, vagy esett le valahonnan, de akkor még valahogy ki tudtam ezeket küszöbölni, most viszont már nem foghatom a kezét, viszont kezd már egy kicsit sok lenni, hogy minimum havonta egyszer valami miatt látogatnom kell őt a kórházban. Van még egy idősebb és egy fiatalabb lányom, de velük ilyen gond nincs, soha nem is volt.

Mit lehet tenni, hogy változzon ez a dolog, és ne történjen vele mindig valami? 57N



2018. dec. 16. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Menjetek el kivizsgáltatni, lehet fülészeti probléma miatt is akár rossz az egyensúlya, vagy a vérnyomása rossz és megszédül, ingadozik a cukrász stb. Az autós baleset persze más, de háziorvos és kivizsgálás.
2018. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Tuti, hogy e mögött van valami egyéb probléma, ez nem szimpla szerencsétlenség. Koordinációs problémákat sejtek, és emelett a csontszerkezete is gyenge lehet.
2018. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A csontjai valóban gyengék, ezt már akkor megállapították mikor született, mivel koraszülött volt, de csak 3 héttel született előbb.
2018. dec. 16. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Motoros ügyetlenség

Neurógiai gond lehet a háttérben

Kivizsgálás kell es százalékolják le

2018. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Mi segítsünk ismeretlenül egy közel 60éves nőnek, hogy a felnőtt lánya ne legyen ekkora szerencsecsomag? Erre nincs tanács. Ő menjen el kivizsgáltatni magát -ahogy az előző válaszolók írták-, hisz nem gyerek már, hogy kézenfogva vidd a doktorbácsihoz. De ez egy alapjáraton buta kérdés, nem lehet tanácsot adni. Olyan, mintha én tenném fel névtelenül azt a kérdést, hogy mit csináljak a húgommal, hogy ne üsse be a fejét mindig valahova, mert tavaly is lefejelte a pincebejáratot meg egyszer 6 évesen is volt ilyen eset..stb. Milyen választ vártál? 😃
2018. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lényegében azt vártam, hogy hátha van itt valaki, aki ért hozzá és meg tudja esetleg mondani, mit lehetne orvosi beavatkozás nélkül tenni, de úgy látom ezt sajnos nem ússzuk meg. Mindenkinek köszönöm a választ, aki értelmesen és normális hangnemben írt!
2018. dec. 16. 23:08
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Orvosi beavatkozás nélkül? Te magad írtad, hogy rendszeresen kórházban köt ki. Már semmit nem oszt vagy szoroz pár orvosi vizsgálat. Nem lenne egyszerűbb kideríteni nincs e valamilyen szervi baja, mint folyton az ügyeleten ülni mert megint összetörte magát?
2018. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Az én gyerekem is koraszülött, mondjuk még csak 4 :)
2018. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Orvosi beavatkozás nélkül tenni... ? Én más oldalról közelíteném meg a dolgot.

Amikor egy emberrel ennyi minden "baj" tud történni, inkább gyanakszom pszichés, pszichoszomatikus okokra, mintsem genetikai, vagy szervi elváltozásból adódó következményekre.

És gondolok elsősorban az "anya-gyermek" kapcsolatban valamiféle elintézetlen érzelmi jellegű karmikus magra, melynek szinte egyenes következménye tud lenni ez a rendkívüli érzékenység az "ügyetlenségből" származtatott balesetek irányában. Amelynek lehet pl. az a tudat-alatti célja, hogy igenis többet látogasd, többet törődj gyermekeddel. Mert hát ugye, Te mondtad, szinte havonta mehetsz meglátogatni...

Találkoztam már hasonlóan ritka érdekes, de inkább nem szokványos helyzetekkel, ahol aztán kiderült, hogy egyfajta anyai szeretet-hiány volt a "ludas", amely kikövetelte magának és azt jóval később a többlet-törődést.

Azt írod: "A csontjai valóban gyengék, ezt már akkor megállapították mikor született..."

Szóval megállapították, azaz felhívták figyelmed... Nos, erről jut eszembe:

- Jajjj, kicsikém, ne rohanj már annyira, mert elesel, s még eltörhet a csontod is, hisz tudod, hogy milyen gyenge! - Na, ez is HIPNÓZIS. És a gyerek megtanulja.

Mármint azt, hogy milyen gyengék is a csontjai. Na, mit tesz ilyenkor? Hát elkezd roppantul vigyázni magára, a csontjaira. És ez a nagy-nagy pszichés akarás képes (sajna ) pont fordítva elsülni...

Persze ez csak az én feltételezésem, mert már találkoztam több hasonlóval.


Javaslatom:

Leülni lányoddal, ha kell szakember segítségét is bevonva, s teljesen őszintén megkérdezni tőle, hogy mi bántja? (mert hogy véletlenek ilyen sorozata nem létezik... annak valami oka kell legyen)

Tehát a valódi okot keresd, mert az okozat az már ismert. Ha elég kitartó vagy, előbb-utóbb meglesz.

Vigyázz: az nem ok, hogy hát... megbotlott, s elesett, s eltörte a.... Az ember ok nélkül nem botlik meg ugyanott, ahol másik ezer ember meg nem. Tehát az igazi okot keresd, vajon miért botlott meg? Vajon miért ennyire 'szórakozott'?

Lehet, hogy csak azt a figyelmet szeretné akaratlanul is behajtani (esetleg rajtad), amit kicsi korában nem kapott meg. Vagy csak Ő érzi úgy, hogy nem kapta meg. No, de akkor az a kérdés, vajon miért érzi úgy? Ennek is oka kell legyen. Mert hogy ok nélkül nem történik semmi.


Az ERŐ legyen Veled!

2018. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!