Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem képes a...

Sok szülő miért nem képes a gyerekének igazat mondani, ha az igazság nem szép?

Figyelt kérdés

Példának okáért ott vannak az ilyen tehetségkutatók meg hasonló versenyek.

A gyerek iszonyat rosszul énekel, óbégat a mikrofonba mint valami szexuálisan felizgatott asztmás viziló, a szülők meg ott röhögnek a kamerába vagy takargatják az arcukat kínjukban, aztán ha a gyereknek megmondja a zsűri, hogy bocs de nem tudsz énekelni, akkor meg szó szerint összeomlik lelkileg és nekiáll sírni.

Vagy ugyanilyenek a nem énekléssel foglalkozó tehetségkutatók, ahol a gyerek szó szerint bohócot csinál magából, a nagyszülők-szülők meg az első sorban tapsolnak a tehetségtelen gyereknek.


Elhiszem, hogy a legtöbb szülő elfogult a gyerekével szemben, de miért nem merik megmondani a valóságot, hogy a gyerek legalább ne járassa le magát nyilvánosan, meg ne röhögjék ki?

Miért jó az, hogy a gyerek egy rózsaszínködös hazugságban él, aztán ha valaki megmondja neki az igazat, akkor meg már nem hiszi el?


Persze a ló túloldala is ugyanolyan káros, amikor a szülő mindenért ledegradálja a gyerekét.


Ti mit gondoltok erről? Miért egyszerűbb a szülőknek az, hogy hazudnak, még akkor is, ha ez nagyon káros már?



2018. dec. 16. 13:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

“ magából, a nagyszülők-szülők meg az első sorban tapsolnak a tehetségtelen gyereknek.”


Biztatják, szurkolnak, erőt akarnak adni neki, együttéreznek vele. Ez a természetes.

2022. márc. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer takarítás közben a fülemben a fülhallgatóval hallgattam a zenét, és persze énekeltem a szövehet én is. Férjem a garázsból jött be, ő a zenét nem hallja, de az éneklésemet igen. Azt mondta nekem, hogy "Drágám! Ugye tudod, hogy szeretlek? De ha úgy döntök, hogy biológiai fegyverrel akarom őt, és a szomszédokat megölni, akkor megvédi magát, a szomszédokat, a kutyát, a hazáját, és összevarrja a számat. Majdnem sírva fakadt a garázsban amikot énekelni hallott. Az idegei kivoltak.. Na azóta ha néha valami apróságon veszekszünk ( melyik filmet nézzük meg?) jön előbb a dudolás.. ha nem egyezünk meg, akkor jön a dalolás..
2022. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!