Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem én kértem az életet...

Ha nem én kértem az életet akkor miért kell a szüleim elvárásainak megfelelni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 18. 11:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Akkor ne felelj meg senkinek és semminek. Sok sikert!
2018. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%
És ha szüleid sem kérték a világrajöveteledet? Tudod, hogy 100%-os védelem nincs csak te eröszakosan betolakodtál abba a kis valoszinüségbe.
2018. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért kellene? Én húszon-éve szóba se állok velük...Ez az ember saját döntése, hogy milyen utat választ magának.
2018. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem KELL megfelelni neki. De nagyon nem mindegy, hogy hány éves vagy és mik ezek az elvárások.

Ha még otthon laksz akkor ezzel te magad teszed lehetővé, hogy elvárjanak tőled bármit is. Majd ha nem laksz otthon és saját magadat tartod el, akkor már nem is kell semmiben megfelelned nekik.

Amíg tanulsz, netán még nem is vagy 18 éves, addig a szüleid felelősek érted. nyilván úgy gondolják, hogy azok az elvárások a te érdekedet szolgálják. Tévedhetnek, de ettől még nyilván nem azért várják el tőled azt a bizonyos valamit, mert ők sem gondolják fontosnak, csak ki akarnak szúrni veled.

Mi lenne ha kipróbálnád, hogy elkezdesz megfelelni az elvárásaiknak és amikor megmutattad, hogy képes vagy rá, akkor megpróbálod megváltoztatni ezen elvárásokat? (csak ötletelek) Pl. szeretnék ha hétvégenként is csak kora estig mennél bulizni, miközben te tudod, hogy 11 előtt nincs is igazán hangulat, így minden hétvége veszekedéssel telik hogy elmehess, meg hajnalban, amikor hazaérsz. megpróbálhatnád, hogy pár hétig tényleg csak akkor mész el amikor ők akarják és haza is mennél amikorra ők akarják, majd másnaptól folyamatosan arról mesélnél, hogy mennyire unalmas volt mert még senki nem is volt ott akivel együtt lettél volna, hogy mi mindenről maradtál le, hogy a többiek meddig maradhattak mert nekik engedték a szüleik. Hogy senkinek nem lett baja és rendesen haza is értek stb. stb. Ha megmutatod, hogy elfogadod a szavukat, csak az nem jó, talán - lassan - átállnak és hagynak neked több teret.

A lényeg, semmi nem tart örökké. Amíg fiatal vagy addig egy-egy ilyen alkalom is világvégének tűnik, miközben a szüleid éppen így harcoltak a saját szüleikkel és ők már értik, tudják, hogy nem volt értelme. A szüleid már elkövették a maguk hibáit és bármennyire is jogod van elkövetned a magadét neked személyesen, hidd el, hogy jobban jársz ha nem teszed.

Kérdezd meg őket inkább arról, hogy MIÉRT várják el azt tőled. Ne elégedj meg a rövid válasszal, hogy mert így van és kész, vagy mert még fiatal vagy stb., hanem mond, hogy szeretnéd megérteni mit szeretnének valójában, hogy el tudd fogadni, meg tudd csinálni. Ha érted az okát az elvárásnak, akkor változtatni is tudsz majd rajta.

2018. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem te kerted az eletet? Senki nem kerte megis ez a biologia...a genek onzoek es sokasodni szeretnenek onmagukat tovabbadni megorizni orok idokig. A szex egy elvezetes dolog, a szaporodas meg normalis.

Utodok is mindig lesznek (kiveve meddoseg vagy valaki nem akar), de milyen jo, hogy a tyukok, disznok, rovarok akarmilyen allatok es novenyek nem szajkozzak ugyanezt, hogy nem en kertem az eletet, mi a toknek kell tojast tojjak, vagohidra menjek, ropkodjek, fotoszintetizaljak napsutesben???

Amugy ne felelj meg nekik, de akkor ne is vard es kerd soha semmiben a segutseguket, mert akkor nem is "jar neked" semmi. Ha tulzoak az elvarasaik azaz te sík hulye vagy es ok orvost szeretnenek beloled faragni, akkor nyiltan mondd meg anya apa sajnalom rossz geneket adtatok at nekem en buta vagyok ehhez, inkabb hagyjatok, hogy szakmunkas legyek. Es utana nincs vita. Betoltod a 18-at es utana ok nem kotelesek rolad gondoskodni, te meg szabadon elkoltozhetsz es utana csak egyeb tarsadalmi szabalyoknak, jogszabalyoknak kell megfelelned peldaul adoznod kell, alberleti szerzodes felteteleit betartanod, a munkahelyed munkarendjet kovetned, fonokod utasitasait vegrehajtani (kivetel ha buncselekmenyre buzdit)...

2018. dec. 19. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ha olyan kedven van a munkahelyre se megyekbe.

Vagy ha már azt érzem agyvérzést kapok az emberektől felmondok.

Sose tudtam elfogadni h rám is vonatkoznak ugyan azok a szabályok mint másra de lehetőség szerint csak azt tartom be ami feltétlen muszáj.

Én nem érzem azt hogy kéne nekem gyerek nyűgnek érezném.

S azt sem értem hogy ha valakinek nagyon rossz gyere kora volt mint nagyanyámnak mi motiválja arra hogy tovább kínlódjon s csinál még két gyereket.Akik utálják és nem beszélenk vele ez csak szenvedésvolt mindenkinek.

Igazából azt gondolom hogy ez egy igazságtalan rendszer.s nekekm nem is lenne szívem ezt csinálni mint amit nagyanyám is tett a gyerekivel hogy egy színvonaltalan élethelyzetbe rakja a gyerekeit elbassza a gyerekorukat utálják is érte de nagyanyám meggyőződése h ezért a gyereke tartoznak neki de ha eleve nem csinál gyereket akk se neki se a két gyereke életét nem keseríti meg.. A szporodáshoz való jogot az ilyen színvonalú országokban a közösség érdekét is nézve biznyos feltételekhez kellene kötni ha már a biológiai sajátosságokból eredően az egyén erre képtelen vagy szociálisan támogatni.Nagyon sok szenvedés megelőzehető lett volna a világon s az országban is a mostani rendszer csak káoszt és a szenvedést gerjeszti .. s ez senkinek se jó szerintem de a magyarok többsége kifejezetten szeret szenvedni kínlódni ez a megfigyelésem...

2018. dec. 26. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!