Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszunik a gyerektartasi...

Megszunik a gyerektartasi kotelezettseg vagy nekem kell megszuntetni?

Figyelt kérdés

Volt egy passziv felevem, de azota ujra aktiv, nappalis hallgato vagyok. Nem szeretnek semmilyen formaban hallani apamrol, nem kuldott penzt, nem is akarom, hogy ezutan ezt tegye. A szulok megallapodtak anno, hogy a gyerektartast en kapom bankkartyara. Ezt nekem kell elintezni, hogy megszuntessek a kotelezettseget apamnak, vagy automatikusan megszunt?

21/L



2019. jan. 9. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
A passzív féléved alatt mit csináltál? Ha nem volt önálló kereseted, akkor elméletileg arra az időre is járt a gyerektartás. Ha nappalis hallgató vagy, akkor meg pláne, hogy jár. Miért akarsz róla lemondani?
2019. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szűnik meg autómatikusan, neki kell a bíróságon kérvényezni a megszüntetést. Hogy ezt te kérheted e nem tudom, de ha eddig sem kaptál tőle semmit, szerintem nincs jelentősége, hogy van e róla papírod, hogy ezt megszüntetik.
2019. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Passziv felev alatt is dolgoztam. Csak azt akarom elkerulni, hogy majd kesobb nehogy bevasaljak rajta jogi uton az osszeget, mert azert is en leszek a hibas. Azert akarok lemondani rola, mert minden szalat el akarok vagni, ne tudjon rajtam fogast talalni tobbet, amivel szivozhat. Csak a passzov felev idejere nem jart, vagy azzal meg is szunt a kotelezettsege?
2019. jan. 9. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fogja "bevasalni rajta" ha te nem kéred. Egyszerűen nem úgy működik a rendszer, hogy mindenkit folyamatosan figyelnek, hogy fizet-e mindent rendesen, mert arra nincs kapacitás. Akire panasz van, azzal foglalkoznak. Ha te vagy anyukád bepanaszolnátok, akkor utánanéznének, hogy mikor mennyit fizetett, de ha nem teszitek, akkor senki nem fog ezzel törődni. Emiatt mindegy, hogy lenne-e kötelezettsége. Ő nem fizet, te nem szólsz és előbb-utóbb mindenképpen megszűnik.
2019. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha az összeget magadra megélhetésedre költötted nem kell visszafizetni. ( ha kéri sem )
2019. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megprobalta bejatszani, hogy visszafizettessen velem mindent visszamenoleg, mert passzivaltattam. Ugyveden keresztul keresett meg, hogy ilyen meg olyan papirokat adjak neki, nem lett volna egyszerubb felhivni es megkerni ra. De akkor nem foglalkozok vele, hogy keresetet nyujtsak be, ha igy is ugy is megszunik magatol a kotelezettsege. Koszonom a valaszokat!
2019. jan. 9. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Szomorú, amikor egy 'apa' így bánik a saját gyerekével! Teljesen megértelek és sajnállak! Régen volt olyan szabály, hogy ha valaki megszakítja a tanulmányait, akkor utána már nem jár tartásdíj. Egyébként csak 6 hónapra visszamenőleg tudná rajtad behajtani. Ez a cikk elég részletes, remélem, segít:

[link]

2019. jan. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!