Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a fiam tinédzserko...

Mit kezdjek a fiam tinédzserkori telefon kórságával?

Figyelt kérdés
2019. jan. 12. 05:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom anyuka sem teknővel mos és társai..
2019. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
Először is tisztázni kellene hogy miért teszi, miért lett ez számára fontos. Lehet hogy pótol vele valamit. A kiváltó okok megszűntetése mindig fontosabb mint a tünetek kezelése. Ha semmi nem változik akkor nem kell pénzt adni netre és meg kell változtatni a wifi jelszót. Ez utóbbival lehet azonnal is kezdeni aztán elmagyarázni hogy ezzel mi a cél. De gondoljunk csak bele a mai fiatalok tanulók világába...iskola külön óra edzés és még jó lenne a haverokkal is lógni. Arról nem beszélve hogy fejlődő szervezet...több pihenés is kellene. A haverokkal való lógást váltja ki az online jelenlét sok esetben. Azt sem árt tisztázni hogy a telo nyomkodás valóban vmi kárára megy vagy csak zavaró a környezetnek...gyakran csak a szülő érzi mellőzve magát.
2019. jan. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Telefonblokkoló...

Megrendeleded kínából, bekapcsolod mondjuk a családi vacsora alatt rendszeresen és 20 méteres körben nyeff a nyomkorászásnak. Szépen végigülik a vacsorát, mert ha nem, akkor reggelig nem lesz üvegmasszírozás. Technológia ellen technológia. De segíthet a lakás kitapétázása is leföldelt - alufóliával amire rávakolsz, rákartonozol.

Vannak elektroszmog ellen védő belsőépítész cégek.

Ettől kezdve egy faraday kalickában, közel nulla térerővel lehet otthon "nyomkorászni"...


Egyébként szerintem ez már csak tüneti kezelés. A valódi megoldás, mielőtt ide jutott volna a dolog; nevelni kellett volna azt a gyereket az emberi kapcsolatokra, a technika helyén kezelésére, a közösségi oldalak és a bugyuta gagyizmus elkerülésére, rendes asztali gép és nem szemrontó képernyő használatára, informatikai kultúrára, stb... Én pl. nevetek a telefont masszírozó szerencsétleneken, miközben egy kényelmes székből az íróasztalomon álló méteres TV-képernyőjét nézve, normális klaviatúrán pötyörészhetek. Buta telefont használok, ami mindig stabilan megy, a fülemmel hozzáérve nem szakítja meg a hívást, nem fagy le időnként, nem vírusolódik le, nem kell folyton újratelepíteni és nem zaklatnak folyton ezen mindenféle marhaságokkal. Van egy kis 5 colos tabletem, (nem okostelefon) ha nagyon SOS kellene valahova utaznom, - igaz alig használom, azt is leginkább fotózásra. Bár használok cset programot, levelezőt. Töltök le persze zenét, filmeket és offline megnézem. Nem tévézem egyáltalán, így se a gagyi reklámokat nem látom, se a nekem felesleges agymosó műsorokat. Szinte minden infó és tudás ott van a neten, bármire is van szükségem. De mindezekre van egy napi pár órás időszakom. Se előtte, se utána nem foglalkozom a dologgal. A telefont csak akkor veszem fel, ha nagyon muszáj, elvégre ott az email meg a cset, amit viszont én osztok be, mikor van rá időm, nem pedig egy pletykás szerencsétlenség nyomja a semmitmondó esztelenségeit már 20 perce, én meg hümmögve, olvadó zsírral a fülemben hallgatom a nagy semmit és közben még mást se tudok csinálni. - 49 évesen itt vagyok, semmiről se maradtam le. Barátaim ismernek, elfogadják ezt. Ha a gyereket végig ebben a szellemben nevelik fel, nem lesz maradi, alkalmazza a technikát, ám nem válik annak rabjává. Attól, hogy a világ nagyobbik része a kútba ugrik, nem kell mindenkinek ezt tennie.

2019. jan. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!