Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti odaadjátok a...

Szülők! Ti odaadjátok a gyereknek a saját telefonotokat?

Figyelt kérdés

Mostanában általánossá vált az, hogy a gyerekek többsége folyton a szülők telefonjáért hisztizik, hogy játszhasson, netezzen rajta, és többnyire meg is kapják. Nekünk egy 6 éves lánykánk van, akinél egyértelmű szabályokat állítottunk fel. Az én és a férjem telefonja tabu. Csak akkor nyúlhat hozzá, ha pl a mama akar beszélni vele, meg amikor mondja, hogy ő szeretné felrakni tölteni. De nem játszhat vele. Van egy régebbi, de használható tabletünk, arra vettünk egy ütésálló tokot, azt megkapja néha, de akkor sem játszhat rajta fél napot, és le van korlátozva a gép, hogy miket csinálhat rajta.

Viszont pl az óvodában a többi anyukával diskurálva úgy látom, hogy a többségnél nem ez a bevett szokás.

Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Engeditek, hogy a gyerek a használja a telefonotokat? Mennyire felügyelitek ilyenkor, hogy mit csinál rajta, hogyan bánik vele? Ha engeditek, akkor miért? Ha nem, miért nem? A gyerek korát is írjátok le.



2019. jan. 9. 11:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
30%

Ötéves a fiunk. Nem kapja meg a telefonunkat, de egyébként egyikünknek sincs okostelefonja, úgyhogy netezni nem tudna rajta.

A számítógépen youtube-on néha megnézhet egy kedvére való mesét (Sam, a tűzoltó, Mancs őrjárat stb.), de ezeket is erősen korlátozzuk, hetek is eltelnek két ilyen eset között.

Viszont amikor 18 éves unokanővérével van, akkor folyton okostelefonon nézi a meséket. Amíg rá nem szólunk, hogy ebből elég. Természetesen azért, mert az a lány kb. okostelefon-függő. Szerencsére ritkán van vele.

Inkább DVD-n (tehát televízió képernyőjén) szokott mesét nézni. Ennek sem örülünk, nem is engedjük minden nap.


Játszani egyáltalán nem szokott számítógépen, okostelefonon, és nem is akarjuk rászoktatni.

2019. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
33%

Ja, egyvalamire nem válaszoltam.

Azért korlátozzuk, mert eleve képernyő-ellenesek vagyunk. Inkább olvasunk neki mesét, vagy hangoskönyvet hallgat.

Egyébként van kismillió játéka, no meg az élénk fantáziája, tök fölösleges ilyen ingerekkel bombázni.

Nálunk az a mentalitás uralkodik, hogy a számítógép munkára való, nem játékra, a telefon meg elintézni, megbeszélni valamit, nem játékra vagy szófosást csinálni valakivel.

2019. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Én soha nem tiltottam őket. Mindig korosztályuknak megfelelő mesét nézték vagy játéktelen játszottak. A nagyobbik kapott Xbox ott is,amivel az apa és én is játszunk vele. Nem lógnak rajta állandóan, sokszor kint vagyunk a szabadban, játszanak mással is. Szóval egészséges mértékben használJák.
2019. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%
Játékok, Xbox-ot. Bocsi, telefon javít.
2019. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Hát, az én gyerekem 15 evés. 8 eves kora óta van saját mobilja-mielott belekötsz, külföldön élünk, a gyerek nem beszelte a nyelvet és másik városba járt iskolába taxival, evidens volt a mobil.

Van, hogy elkéri a telefonomat, mert azon jobb a kamera és fényképet akar csinálni, vagy az övé épp le van merülve, de valamit meg akar mutatni. Kérés és engedély nélkül nem veszi el

2019. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
Van 1-2 játék a telefonomon, ha várunk valahol vagy néha hosszabb úton az autóban elinditom a játékot és játszhat vele. Egyébként nem piszkálhatja a telefonom. 7 éves.
2019. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem adjuk oda. Ha unatkozik, akkor játszunk vele mi személyesen. Azért vállaltuk, hogy mi neveljük fel és mi foglalkozzunk vele, nem pedig egy képernyő. 3 éves, és szerintem nem is tudja, hogy a telefonokon lehet játszani. Mi se szoktunk soha játszani rajta, nekünk a telefon munkaeszköz, nem játék.
2019. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nincs a két kisebbnek saját telefonja (12 és 13 évesek, a nagy már 20), ezért ha kérik, akkor odaadom nekik max. 30 percre játszani.
2019. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
98%
A lányom 9 éves, nincs saját telefonja, az enyémen pedig ki van kapcsolva a mobil net. Van rajta pár játék, vonat úton vagy ha sokáig kell várni valahol, vagy akár itthon ha kedve van, játszhat vele egy kicsit.
2019. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerűbb a gyerekek kezébe nyomni telefont, mit bármi egyébbel elfoglalni. Én ezt tapasztalom. Unatkozik, nyűgös, nyomjunk a kezébe telefont, kösse le magát. Nézzen mesét, játszon... (sajnos)

Az én gyerekeim már nagyok, akkor kaptak telefont, amikor elkezdtek egyedül járni iskolába, mert nem volt vezetékes telefonunk.

2019. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!