Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel szeretném venni a nevelőap...

Fel szeretném venni a nevelőapám vezetéknevét, kell-e beleegyeznie a biológiai apámnak?

Figyelt kérdés

Az igazi apukám még él, 18 év alatt vagyok és édesanyám kap gyerektartást. Ha felveszem a nevelőapám családnevét, akkor a biológiai apámnak még kell fizetnie gyerektartást vagy akkor már nem köteles?

16/L



2019. jan. 13. 16:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hopp, véletlenül elküldtem. Szóval:

10E Ft-os illetekbelyeggel ellátott kérvény benyújtása az anyakönyvi kivonatoddal együtt, maximum 60 munkanap várakozás,majd tértivevényes levélben ertesitenek,hogy elfogadtak-e. Utána maximum 18 munkanap után kiallittathatod az új anyakönyvi kivonatod,majd mehetsz is új iratokat csináltatni.

Várd ki ezt a két évet,aztán hajrá.:)

2019. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Jelenleg akkor tudod felvenni a nevelőapukád nevét, ha a "nevére vesz", azaz örökbefogad. Ez esetben a vér szerinti apádnak minden kötelezettsége megszűnik, gyerektartást sem kell fizetnie.
2019. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Mostmár minden világos. Muszáj leszek kivárni még ezt a két évet mert apám nem menne bele. Sőt. Bele se merek gondolni mi lenne belőle...

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!😎

2019. jan. 13. 22:33
 14/18 anonim ***** válasza:
13%
Bele kell egyeznie! És onnantól nem köteles gyerektartast fizetni! Ga nevelő apáddal szét mennek akkor ő fizet!
2019. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyesek fejében nagy zürzavar van és értelmetlen dolgokat írnak.


"Jelenleg akkor tudod felvenni a nevelőapukád nevét, ha a "nevére vesz", azaz örökbefogad. Ez esetben a vér szerinti apádnak minden kötelezettsége megszűnik, gyerektartást sem kell fizetnie."


Ez nem így van, a nevelöapa CSAK AKKOR tudná örökbefogadni a kérdezöt, ha ebbe az apa BELEEGYEZIK, anélkül nem!

Az viszont elvileg igaz, hogy ha a nevelöapa örökbefogadna, akkor attól kezdve jogilag ö az apa és a másiknak nincs tartási kötelezettsége.


"Bele kell egyeznie! És onnantól nem köteles gyerektartast fizetni! Ga nevelő apáddal szét mennek akkor ő fizet!"


Ez megint tévedés, ha az apa beleegyezik a névváltoztatásba, az a tartási kötelezettségét nem változtatja meg, és ha netán anyukád meg a nevelöapád szétmennek, attól neki nem kellene gyerekatartást fizetnie, mert az, hogy felveszed a nevét névváltoztatással, az a jogi helyzetet - a biológiai apa az apa, a nevelöapa meg meg marad kivülálló személy - nem változtat semmit.

2019. jan. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
11%
Hiaba vagyok lepontozva! Ha apa bele egyezik és más veszi a nevére, akkor a verszerinti apának nem kell fizetnie sem! Anyam ebben dolgozik!
2019. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ha apa bele egyezik és más veszi a nevére"


Senki nem akar a nevére venni senkit. (teszem hozzá nincs is ilyen, hogy 'nevére vesz'.)

A kérdező nem azt szeretné, hogy a nevelőapja örökbe fogadja, hanem szimplán nevet akar változtatni. 18 év alatt ehhez kell a szülő hozzájárulása akkor is, ha csak a keresztnevét szeretné megváltoztatni, akkor is, ha a vezetéknevét. A névváltoztatás nem szünteti meg a tartási kötelezettséget, a kérdező kérheti a rokontartás megállapítását, ha jogosult rá 18 éves kora után is.

Összekeveritek az örökbefogadással, de a kettőnek semmi köze egymáshoz.

2019. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Edes szivem.......... Miert nem edesanyad nevet veszed fel..????? En anya nevet vettem fel ebben az esetben. Az apait elhagytam. Meg egy keresztnevet is lecsereltem.


23N

2019. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!