Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az hogy anya teljese...

Miért van az hogy anya teljesen másképp áll a húgomhoz, mint hozzám?

Figyelt kérdés

Húgom 8 éves, elég rossz tanuló és flegma is. Gyakran tesz tönkre dolgokat,de anya olyankor sem haragszik rá sokáig. Én 18 vagyok, jól tanulok és úgy viszonyulok az emberekhez, ahogy ők hozzám. Ezért vagyok anyával néha kedves néha pedig flegma. A tengerimalacom nem rég halt meg, húgomé és a mostohahúgomé (apáékkal él, nem apának a lánya) is nálunk vannak. Mostmár csak kettő van ugyebár. Gondoltuk a párommal, hogy veszünk egy törpenyuszit, anya persze nem engedte azzal az ürüggyel, hogy a mostohahúgomnak úgysem kell. A malac pedig csak addig van nálunk, amég rossz idő van, mert ők kint tartják.

Húgom pedig a sokadik babáját is megkapja azonmal...

Valaki tudja ennek az okát? Úgy érzem, mert felnőttem, már meg akar vonni tőlem dolgokat, bár ez régóta így van.


Remélem érthetően fogalmaztam, ha nem, akkor elnézést kérek...



2019. jan. 14. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
"Mert felnőttem"... Hát nem, nem nőttél még fel.
2019. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azert foglalkozik vele tobbet mert meg kicsi es neki tobb foglalkozas kell. Vagy kitudja.. Te mar nagykoru vagy, nem kell mar tanitania, jatszani veled, de a kishugodnak meg sok mindenre igenye van es ha nem kap eleg figyelmet biztosan hisztizne, az is lehet hogy mert kislany es jobban megertik egymast mint veled ..Amugy sok dolgot fel lehet itt sorolgatni de nem is biztos hogy ezek az okok kitudja..
2019. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Gondoltuk a párommal, hogy veszünk egy törpenyuszit, anya persze nem engedte"

"Húgom pedig a sokadik babáját is megkapja azonmal..."

Azért egy élő törpenyuszi és egy játékbaba nagyon nem ugyanaz a kategória. De ha ezt neked magyarázni kell, akkor korántsem jöttél te még fel, hiába váltál kor szerint nagykorúvá.

Majd ha elköltözöl otthonról, akkor vegyétek a pároddal törpenyuszit, és gondoskodjatok róla ti a pároddal, ne anyad nyakába vigyél oda állatot. Nekem volt nagyon sok kisállatom, volt tengerimalacom, törpehörcsögöm és törpenyuszim is. A nyuszival volt a legtöbb gond és ő igényelte a legtöbb gondoskodást. Egy nyuszi nincs el a ketreceben úgy mint egy hörcsög. Ki kell engedni, futtatni, játszani vele, oltatni kell stb. Ez csak néhány dolog. De az írásodból úgy veszem le, hogy te szimplán féltékeny vagy a kisebb testvérre, és most megy a hiszti, mert neki mennyi mindent szabad, amit neked nem. De amit felvazoltal példát, hogy baba vs törpenyuszi hát omfg. 18 vagy, érettségi után ki is rakhatnak téged, hogy dolgozz és tartsd el magad. Tudtad hogy ez is beletartozik a felnőtt életbe? Gondolom nem. Ha nem tetszenek az otthoni szabályok, lehet menni dolgozni a pároddal együtt, majd menni albarletbe, és olyan és annyi állatot tartasz amennyit akarsz. (meg amennyit a főbérlő megenged...).

2019. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem lenéző választ kértem...
2019. jan. 17. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!