Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista lenne anyám, ha...

Alkoholista lenne anyám, ha minden este iszik?

Figyelt kérdés

Sosem igazán érdekelt a dolog, de amióta az eszemet tudom anya imádja a bort. Olyannyira, hogy minden este 3-4 pohárral meg tud inni és utána még 2 pohár boroskólával leöblíti. Alapjáraton nem zavarna, viszont este 10 fele annyira agresszív és utálatossá válik, hogy már sokszor sírhatnékom van tőle, lefekvés előtt fél-1 órán át kiidegel mindenkit az undok agresszívoskodásával (kb fél 11-11 fele alszik el). Alapjáraton is agresszív egész nap mindenkivel és amikor itthon van akkor is nagyon nemnormálisan viselkedik, de este már kibírhatatlan, amíg el nem alszik. Azt mondja, hogy a munkahelyi és itthoni stressz miatt iszik, anélkül nem tudna élni. Mivel titkárnő egy iskolában ezért folyamatosan 8 óra stressz alatt van és ugye itthon is egész napos a stressz, tehát igazából az egész család egy nap 16 óra stressz alatt van, nincs kivétel. (kivéve amikor alszunk, kb 8 óra)

Amiért most írtam ki a kérdést, az azért van mert ma különösen sokat ivott, hozott egy egész bort, hogy az egész család megkóstolhassa, milyen finom és különleges, de amikor így estefele kértem belőle, kiderült hogy az egész üveget megitta.

Húgom is lealkolohistázta ma (9 évesen) és mondta nekem, hogy fél hogy ő is olyan lesz mint anya, ha nagyobb lesz.

Veszélyesen alkoholista, vagy ez normális?



2019. jan. 14. 22:51
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
0%

A #8-as válaszolónak.

Nem sikerült megértened a kérdést, és egy segítő, esetleg egy támogató válasz helyett a kérdező családját minősíted. Nem ezt kérte, és javaslom hogy a "nem virtuális" világban se minősíts, ha direkt nem kérik.


Kérdezőnek.

Én öteletet nem tudok adni, de ha úgy van, ahogy leírtad, akkor nagy esély van rá, hogy édesanyád alkoholista. Ami nem bűn – a törvény sem tiltja – csak éppen nem egészséges, főleg ha az a többi családtagot is befolyásolja.


Én amit tennék, keresném a lehetőséget a külön költözésre (pl. albérlet), de nem megszakítva a kapcsolatot a szüleiddel. Onnan van rá esély, hogy jobban rálátsz a helyzetre, és ha sikerül "megállnod" a helyed az életben – ne gondolj nagy dolgokra, ellátod magad, főzől/mosol magadra, tisztán tartod az új otthonod – akkor van rá esély, hogy anyád szemében is hitelesebb leszel, hitelesebb lesz az amit mondasz neki. Ha ezek mellett még van időd és energiád, akkor próbálj meg távolról is a húgodra vigyázni, mint az ő nagykorú, felelősségteljes nővére.


A helyzeted nem egyszerű, de nem is egyedi. Az első lépéseken túl vagy, felismerted, hogy ez nem normális, és kérdezel.

2019. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez szörnyű! Az alkoholista az, aki függ az italtól. Írtad, hogy anyukád azt mondta, alkohol nélkül nem bírná. Amit egy nap megiszik, az rengeteg (plusz : nő, tehát kisebb szervezet, gyengébb esetleg mint egy férfi). Azért nem rúg be tőle, mert már hozzászokott. Újból eljutunk a függőséghez.

Volt egy alkoholista élettársam, miután kirúgtam, tudtam meg, valójában mennyit ivott, addig falaztak neki a haverjai, ő mindig kevesebbet mondott.


A hajlam örökölhető.

Ezért van az embernek akaratereje, hogy te se legyél az, meg a húgod se. Hogy tanultok belőle és komolyan veszitek.

Tehát nálad az egy sörből ne legyen 15. (bocsi, csak példa)

Anyukádnak segítség kell, mert tönkreteszi magát. Viszont ehhez ő is kell.

Olvass utána a neten, milyen lehetőségek vannak.

(asszem kb addiktológia, pszichiáter, Anonim Alkoholisták, többit nem tudom).


Attól tartok, hogy neked kell kezdeményezni, és anyukáddal beszélni, és segíteni neki.

2019. jan. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%
46 éves még fiatal nő. 66 éves papa aki tör zúz na nem vagyok hive a piálásnak,de sejtem anyád miért iszik.. :(
2019. jan. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%
Családomban nem volt szokás alkoholizálni.Én megiszok naponta,2 naponta,3 naponta ezt -azt,vagy 1 sört,vagy 2 sört,vagy 2-3 pohár bort.Munka után nekem jól esik,mert hulla vagyok.Nem foglalkozom a társadalom véleményével.Tőlem aztán mondhatják rám hogy alkoholista vagyok,de nem remegek a piáért,de azért nem árt ha van valami néha.
2019. jan. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám volt,aki agresszív lett mindig,mikor ivott,márpedig minden nap ivott.

Volt,hogy "megkérte"anyámat,hogy legyenek együtt öngyilkosok.Mi akkor az öcsémmel még óvodás korúak voltunk.Aztán öngyilkos lett.Egyedül.Anyám meg fojtatta az ivást.De ő pont az ellenkezője lett.Ha ivott,mindig szeretett minket.Ami azért volt fura,mert józanon soha nem mutatta és soha nem mondta.Ezért gyűlöltük,ha ivott,mert úgy éreztük,az a szeretet nem szívből jön,nem nekünk szól.

De azóta már felnőttünk és egyikőnk sem nyúl alkoholhoz,sőt cigarettához se.Dafke.

Neked is ezt javaslom.Az alkohol megnyomorítja az emberek lelkét.A körülöttük élőkét is.Ne állj rá arra az útra,amelyikre az anyád!

2019. jan. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nevezhető valaki alkoholistának, ha

- Rendszeresen fogyaszt alkoholt (nem igazán a mennyiség számít)

- Ez negatívan befolyásolja az ő vagy a környezete életét, viselkedését


Anyukádnál ez mindkettő fennáll, tehát igen, sajnos alkoholista.

Segítséget kellene kérnek, esetleg egy szembesítést megszervezni, illetve talán az AA segíthet, de elsősorban neki kellene beismernie, hogy baj van. Amíg ez nincs meg, sajnos nem sok remény van a változásra.

2019. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Fel teszed a kérdés végén hogy "vagy ez normális?". Áruld már el hogy anyád viselkedésében a normalitásnak milyen csíráját fedezted fel? A 9éves hugodnak hamarabb leesett!
2019. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Anyád masszív alkoholista. Azt ne gondold, hogy ez a munkahelyén nem észrevehető... meg, hogy nincs az irodájában másnapos szaga...haha dehogyisnem.


Apád 20 évvel idősebb, gyakorlatilag egy öregember. Itt a pelda azoknak akik annyira támogatják, mikor 20 évesek 40 évesekkel esnek szerelembe.

Na, itt az eredménye, ezek már évtizedek óra nem dugtak egy jót.

2019. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Elmúltál 18. Nézd meg ezt az oldalt:

[link]

Sokan járnak ebben a cipőben. Itt olyanokkal beszélhetsz akik a mindennapjaikban megtapasztalták a "nem normális" családot. Bocs hogy ezt kellett írnom, nem bántásból tettem. A legjobbakat!

2019. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem az a baj,hogy iszik hanem az,hogy aresszív lesz egy bizonyos mennyiség után.Tudok olyanokról akik iszogatnak,és tündérien viselkednek utána.Na de nem üvegszámra.
2019. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!