Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám 44 éves, mióta az...

Anyám 44 éves, mióta az eszemet tudom, minden este 2-3 (néha 4) sört megiszik. Egyszer láttam életemben eddig részegnek csak, akkor is csak enyhén. Szerintetek alkoholista?

Figyelt kérdés
Talán lényeges még, hogy már elég szép sörhasa van, és az ő apja az alkoholizmusba halt bele ötvenkevés évesen. Anyám azt vallja, hogy neki ez egészséges is, és az íze miatt issza, de az alkoholmentesekre meg elvből nemet mond. Apámnak is lecsúszik 1-2 üveg, de szerintem anya iszik többet, kb. a napi folyadékbevitele az a sörözésből van...
2011. jún. 18. 08:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Aki minden nap igényli az alkoholt, ráadásul több üveggel/dobozzal, az alkoholista.
2011. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
És akkor mit tegyek? Egyik nap kérdeztem meg tőle, hogy végülis mennyi is szokott lenni a napi adag, mert mindeig van nála este egy sör, de én nem tudtam számolni. És maga vallotta be. Saját apját gyűlölte az alkoholizmus miatt, nem tudom, akkor hogyan követheti?... De a fő kérdés, hogy mit tegyek?
2011. jún. 18. 08:38
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudsz semmit tenni. Az ő élete, úgy rontja el ahogy akarja, csak sajnos ennek mindig a család issza meg a levét. (apukám alkoholista)

Ha apukád ráadásul még partner ebben (ő is iszik, még ha nem is annyit, és rá sem szól anyukádra), jobb ha nem folysz bele ebbe, mert csak magad alatt vágnád a fát. Ha nagykorú leszel, "szabadulj" meg tőlük, költözz el, mert különben tönkreteszik az életedet.

2011. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%
Semmit nem kell tenned, mivel a szuleid eletmodja ez, tehat joga van ahhoz, hogy megigya azt, amit akar, foleg akkor, ha az nem artalmas, s mint kiderul a soraidbol, a mamadnak nem art meg, mivel nem lesz tole reszeg!
2011. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

apu alkesz anyu nyugtatók rabja.

elfogadod max ennyit tehetsz.

2011. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

"Semmit nem kell tenned, mivel a szuleid eletmodja ez, tehat joga van ahhoz, hogy megigya azt, amit akar"


És ahhoz is joga van, sőt, kötelessége, hogy ha szült egy gyereket, akkor azért felelősséget kell vállalnia, nem pedig siettetni a saját halálát. Valamint ha beteg lesz, mert majd korábban jönnek a szervi bajok az alkohol miatt, akkor persze meg majd elvárja hogy a gyereke segítse, ápolja, stb.

Akkor meg majd elkezdi sajnáltatni magát, hogy jajj istenem, a gyerekem nem akar ápolni, segíteni, stb.

Na, akkor lesz joga meginni a levét annak amit főzött.

2011. jún. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Csak akkor az,ha ennek a pár üvegnek a megvonása problémát okoz nála.Ha valamiért kimaradna pár nap,és nem remegne a söréért,akkor nem beteg,csak tényleg jól esik neki esténként munka után meginni pár sört.
2011. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
33%
Sör szépíti a bört
2011. jún. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Amúgy lassan 22 éves leszek, és meg tudnék pattanni, ha nagyon akarnék. De a helyzet az, hogy megvan a családi béke, és nagyon sokáig, igazából a legutóbbi időkig kicsit sem zavart a szüleim italozása, mert nem agresszívek, meg semmi. Viszont mostanában tudatosult bennem, hogy nem kevés ez a pia. Nekem tuti megártana. És tartok tőle, hogy az ő egészségeüknek, de főleg anyáénak sem használ... de ezek az érvek már a cigiről leszokásban sem érdeklik...

Azért nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 18. 08:57
 10/29 anonim ***** válasza:
65%
Nem esetleg anyud álmatlanságban szenved és azért sörözik? Mert ugye a sörtől hamar elalszik az ember. Amúgy nem alkoholizmus. Én is naponta iszok, de még senki nem látott részegen. Gondold el az ókori görögök idején mindenki, még a kisgyerekek is vizezett bort ittak.(Naponta több litert!) Akkor ők is alkoholisták lennének!?:D
2011. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!