Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet úgy élní, ha a...

Hogy lehet úgy élní, ha a gyerek nem akarja megbocsajtani a múltat?

Figyelt kérdés

Lehet hogy unokazasban sem lesz ŕészem. Hiaba igyekszem.

Esetleg privatban irhatnek tobbet



2019. jan. 18. 08:36
1 2 3
 11/22 szántóvető ***** válasza:
100%
ez egy anonim oldal,nem értem miért erőltetnéd a privátot.olyat tettél amit szégyellsz?
2019. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy mi az, ami miatt haragszik a gyereked. Ha az okról többet írnál, talán tudnánk segíteni.

Így kevés az információ.

Mondok két példát.

Egy gyereknek nagyon nehéz megemészteni pl., ha a szülei csúnyán válnak el és úgy telik a gyerekkor, hogy a szülők egymás ellen acsarkodnak és a gyerek köztük őrlődik.

Vagy ha pl. alkoholista a szülő és a gyerek nem kap annyi gondoskodást, amennyire szüksége van.

Ezeket szerintem felnőttként valahogyan meg lehet bocsátani.

De ha a szülő akár tettleg, akár szavakkal bántalmazza a gyerekét, azt nem biztos.

Ha bántalmaztak volna gyerekkoromban, talán megbocsátanék, de a bántalmazó szülőmet nem engedném a gyerekem közelébe.

Csak azért írtam példákat, hogy lásd, nem mindegy, hogy mit követtél el a gyereked ellen, ami miatt nem akarja veled tartani a kapcsolatot.

2019. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mi a problémája a gyerekenek.

Ha nem tudja megbocsájtani a múltat, akkor fogadd el a döntését.

Mást nem tudsz tenni, ha beszélgetéssel semmire sem mentél mert gondolom túl vagytok rajta.

2019. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Írj privátban ha szeretnél
2019. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Írj, ha gondolod.
2019. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

Az élethez csak vízre, levegőre, élelemre és alvásra van szükséged - minden más tényező csak motivációt ad és növeli az "életminőséget". Így arra szeretnélek kérni, hogy kérdésed legalább ezen részét konkretizáld: pontosan milyen állapotból milyenbe szeretnél kerülni? Materiális (unoka birtoklása), érzelmi (negatív közérzet) vagy komplex pszichológiai (nem bírod feldolgozni, hogy más nem olyannak lát amilyennek szeretnéd) jellegű indíttatás motivál?

Pontos leírás híján a következők a megjegyzéseim/javaslataim:

Ha a gyekereked nem tudja elengedni a múltat az a gyereked problémája - az életébe már nem szólhatsz bele.

Tartsd meg vele a beszélőviszonyt és javíts az életed azon aspektusain amik idáig vezettek.

Mások bizalmáért nem "igyekezni kell" mert a bizalmat csak hosszú évek következetességével lehet kiérdemelni (de ez nagyban függ a másik fél személyiségétől is).

Hogyha pedig a gyereked valójában nem is érdekel csak unokáznál, akkor gondold át mi az ok amiért szeretnél az unokád életének részese lenni és próbáld meg valami másban megélni.

2019. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Metionin ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy mit csesztél el, de ezen akkor kellett volna gondolkodni amikor elcseszted. A bizalom törékeny dolog, nem jár alanyi jogon és ha egyszer megszerzi az ember, könnyen elveszíthető, visszakapni pedig sohasem lehet ugyanabban a formában mint volt. Ezért kell időben gondolkodni és nem játszani el más bizalmát. Nem akkor igyekezni meg nyalni amikor beindul az unokafétis, ergo az önös érdekeid miatt próbálnád javítani azt amit eddig leszartál.
2019. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 acelsziv ***** válasza:
100%

A gyerekekben hatalmas szeretet van a szüleik felé. Rengeteg dolgot képesek megbocsátani.

Ennél fogva az, hogy a tiéd így viselkedik annak hosszú, szívós és kegyetlen előzménye lehetett.

Ha akkor nem érdekeltek az ő érzései, akkor most miért érdekelnének? Csak magadra gondolsz most is. "íLehet hogy unokazasban sem lesz ŕészem" Ne is legyen. Az anyósékat én se engedném a gyerekem közelébe és ezzel a párom is így van.

Amúgy, lehet, hogy megbocsátott neked de egyúttal le is zárt téged az életében. Számára halott vagy.

2019. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy te az apja vagy és megdugtad 13éves korában, vagy az anyja akinek a bikája tette ugyanezt. Mert ez pl. pont megbocsájthatatlan. Vagy kissebb a bűn?
2019. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Latom, sokan írtatok A hazassagom sivár volt, de a gyerekek szuletése osszetartotta a csaladot A ferjem alapvetoen rendes volt,segitett is a gyerekekkel kapcsolatban,napi bevasarlast o csinalta. Nem volt reszeges, este negitta 'ami jár'aztan bealudt a tv mellett es athorkolta az ejszakat. Gyes utan visszakerultem dolgozni, elkezdtem nőnek érezni magam, es negcsaltam. Nem egyszer.A gyerekeim már nem voltak annyira kicsik hogy ne sejtettek volna, mert,abban az iskokaban, ahova ok is jartak. A ferjem is megtudott valamit de letagadtam es 2ev utan lezartam a kapcsolatot, a csaladnak eltem. Kozben a ferjem a vallakozasaval becsodolt, eluszott minden. Iszogatott, magamra

hagyott az adossagban a kaoszban, en pedig beadtam a valokeresetet es esz nelkul tarskeresesbe kezdtem.Sok gyogyszer nyugtato ketsegbeeses, munkanelkuli lettem. Sokszor sirtam h nem birom feldolgozni, mi tortenik,hogy beszeljuk meg,csinaljunk valamit. A ferjem hobolgott, nem adott nagyarazatot, a gyerekek se ertettek, ejszakaba eljartak. Probaltam visszatartani oket de nem ment. Fenyegetoztem hogy eljovok. Azt mondtak, "menj, alig varjuk".Nem tudtam megoldast es 4 év utan beadtam a kulcsot, ott hagytam oket, hogy munkat talaljak es tudjam kuldeni a hazra a penzt. Kozben fuvelfaval probaltam kapcsolatot hogy legyen pár az elethez. Munkam lett, parom nem, a hazat tobb ev utan elvittek es mindent Ok pedig befejeztek az iskolat, megkezdték a felnott eletet. A kisebbik még tanult gimiben h eljottem. Mégis vele jobb a viszonyom. A legnagyobb megmondta, nit varok, aki elhagyta a csaladjat es voltak dolgai. Egy folyton depis anya nem kell majd nagyszulinek se.Aki csak panaszkodik hogy elcseszte az életet. Kb.ennyi

2019. jan. 19. 00:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!