Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire a szülő...

Szerintetek mennyire a szülő felelőssége, hogy a gyerek meddig jut, mire viszi? Illetve mennyire feladata arra törekedni, hogy minél sikeresebb felnőttet faragjon a gyermekéből?

Figyelt kérdés
Nem csak anyagi dolgokra gondolok, hanem pl. pályaorientációra...
2019. jan. 14. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem feltetlenul van benne resze. Gyereke valogatja... van akinek kell az utmutatas, osztonzes van aki meg anelkul is sokra viszi.

Amugy rossz a megkozelites mert nem sikerre kell nevelni hanem a boldogsagra. Ennek csak egy resze a “sikeressèg”

2019. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

A szülőnek nagyon nagy felelőssége van abban, hogy mennyire foglalkozik gyerekével mikor iskolás, mennyire segíti őt kiteljesedni, pl. kreativitásban, mennyire segít neki, ha elakadt a háziban..stb. Az ő felelőssége az, hogy rávezesse a gyerekét a tanulás fontosságára.

Ha a gyerekben kialakult, hogy mi szeretne lenni, akkor abban kell támogatni és nem azt csinálni, hogy ha a szülő orvost szeretne a gyerekből, de a gyerek h..lye bioszból, akkor nem kéne ráerőltetni ezt. A gyerek valósítsa meg önmagát.

2019. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A szülőnek nagyon nagy felelőssége van ebben, mert a mintákat otthon szerzi a gyerek. Persze ez is csak egy kétélű fegyver ami könnyen visszaüt.


Én is azt gondolom, hogy a szülőnek elsősorban boldogságra kellene nevelni a gyermeket nem sikerességre.

Azt látom, hogy nagyon sokan iszonyat görcsöket raknak a gyerekbe azzal, hogy majdhogynem elérhetetlen elvárások elé állítják már kisgyerek korától kezdve. Menő suli, különórák, szene, sport. Aztán gimnázium, elit egyetem sikerszak és persze mindenhol elvárás a kitűnő értékelés és a kimagasló teljesítmény.

2019. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha azt kell hallgatnod, hogy nem érhetsz el semmit, ne próbálkoz hanem a biztosra megy sokat árthat. Hiába akarnál belekezdeni valamibe, fejlődni mindig ott motoszkálnak az emberben ezek az anyai tanácsok.
2019. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

A világban való boldogulásra, útja, életcélja megvalósítása nagyon fontos, nevelés során ezeket kell segíteni. Lehetőleg nem olyan módon kell motiválni, hogy mindig egy etalont, egy célt állítani elé és elmondani naponta több ezerszer, hogy "semmi sem lesz belőled soha, bezzeg nézd meg a ... az majd sikeres lesz, de teee", stb.

A mai világban stabil értékrend átadása is nagyon fontos.

2019. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

A jó család sokat segíthet. Nálunk pl. anyagilag nem tudtak segíteni, tanulásban sem, továbbtanulásban sem. De mindig biztattak, hogy tanuljak és örültek neki, hogy érdekel a tanulás, büszkék voltak rám.

De van több olyan ismerősöm is, akin nálam előnyösebb családból indult és mégsem érdekelte igazán semmi, nem lettek olyan sikeresek.

Szerintem nem lehet mindent a szülőkre fogni.

Könnyebb elindulni, ha van szülői segítség (én sem anyagira gondolok feltétlenül). De bárki elindulhat, csak nehezebb lesz, mint a másiknak.

2019. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez a legnehezebb része a gyereknevelésnek. Azért, mert bitang nehéz egyensúlyt találni a bíztatás és a bas2ogatás közt, úgy megmondani, hogy túl sokat akar, hogy ne törd le, és reálisan látni, hogy mire képes és alkalmas.

Az szuper, ha a gyerek tudja, hogy mit akar, merre indul, alkalmas rá, és csak támogatni kell. De ez a legritkább.

Alapvetően mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de nagyon nehéz megtalálni és belátni, hogy mi is az igazából. Ami nem túl magas elvárás, nem kevés, és testre szabott.

2019. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%
A magam példáját tudom leírni.Anyum sose járt szuloire,nem tanultunk együtt,sose de tényleg egyszersem nézte az ellenorzom azt hazudtam,mondtam amit akartam.Nyolcadik osztály után azt se kérdezte nagyon hova megyek suliba,mit szeretnék esetleg tanulni,dolgozni később.Így elmentem egy semmit ero iskolába megtanulni a nagy semmit.Oda se járt szuloire,de egyszer volt,akkor azt mondta szívesen lefekudne az osztalyfonokommel.Bár normális anya lett volna!!!
2019. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Én szegény családból származom, a szüleimnek csak a 8 általánosa van meg. Soha nem nyomták, hogy legyek kitűnő, vagy hogy menjek egyetemre. Emlékszem, hogy 6 évesen, amikor elsős voltam, már akkor is nagyon fontosnak tartottam a tanulást, nem a szüleim nyomására. A családban senki sem vitte sokra. Nekem végig kitartott a lelkesedésem, ki akartam ebből a szegénységből törni mindig is. Szüleim anyagilag sajnos nem tudnak támogatni, de lelki támogatás sokkal fontosabb véleményem szerint. Most álmaim szakán tanulok a Semmewleisen. Igaz, hogy nekem érettségi után ki kellett hagynom egy évet, hogy dolgozzak és valamennyi pénzt félre tudjak tenni. Ha a szüleim lelkileg nem támogattak volna, akkor is itt tanulnék. Ezt onnan tudom, hogy volt 1-2 év, amikor nagyon nem akarták ezt, folyton csak hangoztatták, hogy úgyis haza kell majd költöznöm, mert nem lesz ételem sem. Nem érdekelt, mindig csak mentem előra, ahogy most is. Szóval szerintem nem csak a szülőtől függ a dolog, hanem az egyén beállítottságától is.
2019. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A szülő felelőssége, hogy a gyerek személyiségének az alapjait lerakja. De abban is sok a "készen kapott" dolog, amihez csak viszonyulni lehet, de változtatni nem.

Amíg kisiskolásról van szó, értelemszerűen a szülőnek kell rászorítania őt a tanulásra. Ez skizofrén helyzet, mert ha teljesen elengedi magát a gyerek, akkor jó eséllyel elkallódik, de ha agyongyötröd és azon az áron lesz jó tanuló, hogy idegroncs lesz, annak sincs értelme.

Ráadásul nagyon jellemző, hogy a kis elsős érdeklődéssel telve megy iskolába, mindent tudni akar a világról - de az iskola nem kielégíti, hanem letöri a tudásvágyát, és 6-8 évvel később már utálni fogja az iskolát, a tanulást, és mindenfajta ismeretszerzést. És ez nem a szülő, nem is a gyerek, legtöbbször nem is a tanár hibája, hanem azé a stupid iskolarendszeré, amelyet "bölcs politikusaink" létrehoztak és sok évtizede, minden szakmai ajánlással szemben, hatalmi szóval fenntartanak.

Ami pedig az iskolában a személyiség formálását illeti, kicsiben leképeződik benne a felnőtt-társadalom. Ahelyett, hogy egymásra figyelő, önzetlen, együttműködő embereket nevelne, az ököljog és a "kaparj kurta, neked is jut" szemléletét neveli a gyerekbe, a gyengébbet megalázza és kiközösíti, rongyrázásra nevel stb. Az a szerencse, hogy ha többé-kevésbé ép lélekkel eljut az ember a felnőtt korig, ott már van esélye olyan munkahelyet választani, ahol nem ilyen a légkör, vagy vállalkozóként dolgoznia, ahol nem kell ilyen emberekkel együtt lennie.

2019. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!