Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámtól ez jogos, és én...

Anyámtól ez jogos, és én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy anya nagyon sokat dolgozik, de nem hagyja, hogy segítsek neki. Folyamatosan elmondja, hogy fáradt, és még itthon is dolgoznia kell. De ha megkérdezem, hogy segítsek e neki, mindig elhajt, hogy ez csak kis dolog, megoldja. Ha nem segítek, veszekszik velem, panaszkodik, hogy mindig csak dolgozik, ebből áll az élete. Tényleg mindig megkérdezem, hogy kell e segítség, és sose kéri.

Ha nincs itthon, és kitakarítok, abból is csak a veszekedés van.

Legutóbbi eset, láttam, hogy már el kellene mosogatni. Van egy nagyon drága serpenyője, és a lelkemre kötötte, hogy hozzá érjek. Nem mertem elmosni, nehogy ledörzsöljem a belsejéből a teflont (azt hiszem, az van benne). Így csak beáztattam, és leraktam. Azon kívül minden el volt mosva, törölve, pakolva. Hazajött és konkrétan lecseszett, hogy azt az egy lábast már komolyan nem bírtam elmosni. Legközelebb nem fog főzni, meg mosni, mert neki nincs kedve, mint nekem elmosni a serpenyőt.

De rengeteg hasonló van, ha mosok, nem jó, mert nem azzal az öblítővel, az ágyneműt is ki kellett volna mosni, ami a szobájában van, nem jól főzők, nevetne megjegyzi milyen szar lett, akkor is, ha magamnak csináltam, és csak én eszek.

De ahogy írtam, ehhez hozzájön a folyamatos sopánkodás, hogy neki ennyiből áll az élete, főzés, takarítás, persze ez nem igaz, de mindegy. Akkor mégis hogy kéne neki segíteni, ha állandóan csak beleköt mindenbe?

17/l


2019. jan. 18. 18:59
1 2
 11/14 anonim válasza:
Ugyan ebben a helyzetben vagyok....Ja és ha elmegyek itthonról jön a szöveg direkt elmegyek hogy ne csináljak semmit rábízok hogy majd ő megcsinálja....Tudom mit értel
2019. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
Bihari Viktória történetei jutnak eszembe. Ismered? Pár éve a Tékasztorikkal lett híres, nagyszájú, szókimondó de baromi vicces blogger. Az elmúlt években megosztott pár dolgot a családjáról. Az anyja lehetett hasonló karakter, mint a tied. Sokszor ír róla, meg előadásokat is tart a jelenségről "Együtt élni egy nárcival" vagy hasonló címmel. Nárcizmusnak titulálja ezt a jelenséget, amikor mindig az adott emberről kell, hogy szóljon minden, amikor minden mondatával a földbe döngöl a nárci, mert valahogy ettől érzi úgy, hogy egyben van az élete... keress rá Vikire Facebook-on, az elmúlt pár bejegyzése tipikusan ehhez kapcsolódott.
2019. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nagyon sajnálom hogy ilyen tapasztalataitok vannak az édesanyáitokkal. Az én édesanyám sokszor sírt örömében mikor tiszta lakás frissen mosott ruhák és meleg étel várta otthon. Egyedül nevelt 3 gyereket albérletben, 2 munkahelye volt. El sem tudom képzelni mennyi stressz érhette. Mi is megkaptuk párszor hogy atombomba robbant a lakásban stb. De amit tudtunk segítettünk és ő mindig mosolyogva néha sírva köszönte meg.
2019. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
56%

Kb leírtad az én anyámat, ugyanez volt. De az anyja, azaz nagyanyám szintúgy.


Hála ennek a hozzáállásnak, 22 éves koromig, míg el nem költöztem, egy tojásrántottát nem tudtam megcsinálni, mert mindig mindent majd ő, mert én úgyse tudom. Aztán persze jött az, hogy mindig mindent neki kell csinálni...


"Akkor mégis hogy kéne neki segíteni, ha állandóan csak beleköt mindenbe?" => Sehogy. Ez egy típus, nem lehet megfelelni neki. És persze minden, amibe beleköt, az azért van, "mert ő csak jót akar"...

2019. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!