Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Életemben először megkérdeztem...

Életemben először megkérdeztem anyámtól szeret-e, azóta meg csend van?

Figyelt kérdés
Nálunk nem volt szokás az ölelés például,soha nem mondtuk egymásnak hogy szeretlek,nem voltak babusgatások.Egyedül nevelt fel anyám,de volt mostohaapám is pár éven keresztül.Nem voltak érzelmi kifejezések sohasem.Pár napja többet ittam a kelleténél,és felhívtam anyámat.Nem is értem miért pont őt,de azt mondtam neki,hogy ha öngyilkos lennék az se érdekelné,meg nem is szeret.Erre mondta életében először hogy szeret ,meg térjek észhez,ne gondoljak hülyeségeket.Viszont azóta nem hívott fel,és én sem őt,mert úgy érzem teljesen kitártam magam érzelmileg,és ez nagyon nem tetszik nekem,ez történt kb. 2,5 hete.Nekem kellene lépni most vagy neki ?
2018. szept. 20. 03:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Hagyjátok békén egymást,nem kell eröltetni meg hazudni épp rosszabb mert még egy rugás.. Kérdeuő Ránk is azt monták kivül állok h család vagyunk,maximum albérlők voltunk egymásnak,én 15 éve nem beszélek anyámékkal,olyat tettek amire nincs bocsánat ennyi,tovább kell lépni,van a volt család és vannsak a barátok munka,saját család.. Ne lépj,ha ő se lép,levonod és tovább lépsz emelt fővel,nem te a hibád,vannak szülők akiknek nincsnek érzelmeik mert nem várták a gyereket szivből..
2018. szept. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Jól írja 1-es.

Amúgy anyám is ilyen. Társadalmi elvárásnak vette, hogy gyereket kell szülni, neki sosem kellett volna. Én is egyszer, 30 felett, szóba hoztam a szeret/nem szeret témát, mondta a sablon dumát, hogy egy szülő az aztán mindig szereti a gyerekét, erőltetett volt. De azóta is kuss van róla. Sok ilyen érzelmi nulla anya van. Lépj tovább.

2018. szept. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Attól, hogy nem mondja ki, még ugyanúgy szeretheti a gyerekét. Nekem az apám volt ilyen, soha semmilyen módon nem ölelt vagy puszilt meg csak úgy, nem mondta soha hogy szeret. Mégis felnevelt, és azóta is nagyon jó a kapcsolatunk.


Vannak emberek akik nem szeretnek az érzelmeikről beszélni vagy kimutatni, de ettől még nem utálják a gyerekük és nem lesznek rossz szülők.

2018. szept. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Oké, de akkor Kérdező anyja miért van csendben azóta is?

Ha én tudom, hogy a gyerekemet EZ bántja, akkor tuti, hogy szóba hoznám, nem pedig sunnyognék a telefonbeszélgetés óta.

2018. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindenki szereti kifejezni az érzelmeit, nálunk is hasonló a helyzet, csak fordítva részemről, a gyerek részéről. Nem szoktunk ölelkezni, nem mondjuk hogy mennyire szeretjük egymást, én tudom, ő tudja és kész. Nekem erre nincs is igényem. De ha neki van, akkor ő is könnyen hiheti azt, amit te most, pedig tényleg szeretjük egymást.
2018. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Bár én apa vagyok, de én sem vagyok az a nagy bújós, érzelgős. Az én szeretetem sem abban nyilvánul meg, hogy mondom szóban a 8 éves fiamnak, hogy szeretem. Hanem abban például, hogy éjszakánként többször megébredve, minden alkalommal átmegyek a gyerekszobába, és betakargatom, mert tudom, hogy leforogja magáról a takarót. Ilyenkor még a buksiját is megsimogatom - amit napközben nem teszek...
2018. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindenki tudja kifejezni az érzéseit, még akkor sem ha ténylegesen vannak neki. Én is elég "hideg" vagyok, pedig pl. én szeretem anyámat, de nem szeretem kimutatni. Egyedül a páromnak tudom kimutatni, de néha az is megterhelő nekem.


Viszont van egy másik lehetőség, amit itt írtak már előttem többen is: nekem a mamám volt olyan, hogy soha nem mondta anyámnak meg a testvéreinek, hogy szereti őket, nem is igazán érdeklődött felőlük. Ő pl. tényleg csak a társadalmi elvárás miatt szült.

Nem tartom kizártnak, hogy anyád is csak nyomásra szült, de igazából szerintem az ember mindennek ellenére azért érzi, ha szeretik a szülei, akkor is, ha nem mondják, vagy mutatják ki annyira.

2018. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Vannak ilyen érzelmi sivárságban élő emberek.

De, hogy egy anya/nő ne mutassa ki a gyereke felé a szeretetét testi kontaktussal?

Hogy nincs benne késztetés, hogy aki benne nőtt 9 hónapig, akiben látja önmagát, azt ne akarja megérinteni, megölelni, tudatva vele mennyire értékes a szamára.

Ezt nem is értem.

Én még a macskámat is megölelem.

Anyák a gyereküket miért nem?

2018. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező:

lehet, hogy édesanyád olyan nevelést kapott, ahol bár szerették egymást, de soha nem mutatták ki, se puszi, se semmi.

Láttam már ilyet.

Amikor egy ilyen anya gyermekével történt valami, ugyanúgy aggódott, sírt amikor senki se látta, de ha valaki látta, idegességgel palástolta szomorúságát.

2018. szept. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem kellene lépni most vagy neki ?"


Természetesen neked. Ne arra hegyezd ki, hogy azt mondtad anyukádnak, hogy nem szeret, mert ennél sokkal fontosabb, hogy öngyilkosságot emlegettél. Ez minden szülőt megijeszt és nem tudja, mit reagáljon.

Ha normálisan felnevelt, gondoskodott rólad, akkor szeret. Csak neki más a szeretetnyelve: másképp szeretett, mint ahogy neked jólesett volna. Most viszont valószínűleg őrlődik azon, amit te mondtál neki. Visszakérdezek: Te szereted őt? Ha igen, akkor hívd fel (vagy menj el hozzá) és öleld át, mondjad te őneki azt, hogy szereted!

2018. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!