Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom feldolgozni anyám...

Nem tudom feldolgozni anyám betegségét, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden elmesélni, mi a baj. 26/l vagyok, a szüleim régen elváltak, még kisgyerek voltam. Van egy féltestvérem, aki 10évvel idősebb, anyu első házasságából, a volt férje meghalt. Ezután ismerkedtek össze apámmal. Anya mindig nagyon furcsa volt, de sosem tudtam megmagyarázni, csak éreztem. A gyerekkoromat pokollá tette a nárcisztikus viselkedével. Bárkinek meséltem róla a családban, senki nem hitt nekem. Olyan utálatos természete volt, hogy mindenki elmenekült tőle. Nem volt munkahelye, nem voltak barátai. Elhanyagolt engem, elhanyagolta saját magát teljesen, a lakást, háztartást, mindent rám hagyott, és nem zavartatta magát. A végére már abszolút nem csinált semmit. Minden nap keresett egy okot, hogy belémkössön,megfenyegetett az egyik pillanatban, mi lesz, ha otthagyom és elmondom valakinek, a másikban üvöltözött, hogy takar.djak. Nagyon csúnyán beszélt velem mindig, kihasznált, soha egy csepp szeretetet nem adott, soha nem mondta,hogy szeret, soha nem ért hozzám, soha nem ölelt meg, mikor én közeledtem,kinevetett engem, azt mondta,hízelgek. Később képzelődött, hallucinált, kiderült, hogy skizofréniás, megjártam vele a kórházakat, aztán később parkinson kórt is diagnosztizáltak nála. Most egy szociális otthonban él.

Minden nap, minden órában rá gondolok, nagyon nagy fájdalom, lelkileg hatalmas megterhelésnek érzem, hogy ezt végig éltem, végig néztem, végif csináltam, nem tudom helyére tenni az egészet, nem tudom megérteni és feldolgozni, hogy nekem soha nem volt igazi anyám, és nemis lesz. Csak kapálóztam valami szeretet után, de sosem kaptam meg. Sajnálatot is érzek, de fájdalmat is, néha arra gondolok, bárcsak inkább még most is ordibálna velem, még az is jobb lenne, mint egy szinte élettelen embert nézni. Nincs témánk, nem tudunk beszélgetni sem, nem tudom megmondani,ki ő, csak fájdalmat érzek. Mikor rá gondolok, folynak a könnyeim. Nem lakik a házunkban senki, elköltöztem, elzártuk a vizet, villanyt, ez is fáj, hogy nincs hova hazamennem többet, ahol ő vár. Voltam pszichológusnál, vannak barátaim, van párom, de senki nem tud segíteni,hiába beszélgetek bárkivel, hiába próbálok kijönni ebből, egyszerűen nem megy. Kérlek, ha valakinek van ötlete,vagy egy jó szó, megköszönném.


2019. jan. 20. 07:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Hibáztatom is, mert fiatalabb korban, még tudott jobban mozogni, tehetett volna magáért, de soha nem tett, nem sétált, nem hogy sportolt volna, nem épített ki barátságokat, semmit nem tett magáért, és a semmivel lerobbant, ezzel nekem és a testvéremnek is gondot okozva, és fájdalmat, meg még hiteleket is vett fel, amiket most nekünk kell fizetni, rendesen megnyomorított minket.
2019. jan. 20. 07:22
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, mennyi ideig jártál pszichológushoz, de talán érdemes lenne továbbra is. Ha úgy érezted, nem vált be, az talán csak amiatt volt, hogy nem adtál neki elég időt. Vagy keress másikat.

Nehéz helyzet lehet, az biztos.

Ha adósságotok van, és senki se lakik a házban, miért nem adjátok el?

2019. jan. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Hogy vehetett fel hitelt, ha nem dolgozott? Őszintén sajnálom, amit átéltél. Én is azt javaslom, hogy járj tovább pszichoterápiára...
2019. jan. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Rajta nem tudsz segíteni. A múlton nem tudsz változtatni.

Viszont az erő benned van, hogy a jelenlegi helyzetedet elfogadd, továbblépj és a legjobbat hozd ki belőle!

2019. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén sajnálom, hogy ez történt veled. :-(

szerintem ezen célzott pszichoterápia segíthet (érzelmek feldolgozása terapeuta segítségével), mivel mély, gyerekkori érzésekről van szó és azzal kapcsolatos, akitől az életet kapja minden gyerek.

2019. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem hazudozok, és nem én írogatok egész héten, sajnálom, ha valaki erre gondolt. Köszönöm a válaszokat :)
2019. jan. 20. 09:30
 7/10 anonim ***** válasza:
2019. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kénytelen leszel magadban ezt lezárni, mert kívülről ne várj érdemleges "segítséget". Vedd tudomásul, hogy anyád veleszületetten beteg, ami az ő párkapcsolataiból is kiderült és örülj annak, hogy most otthonban van és nem kell vele naponta bajlódni. Ne várj tőle már semmi pozitív érzelmet, inkább szeresd a párod és a többi "idegen" embert, dolgozz, tevékenykedj, alkoss, zárd le eddigi életed és akkor megkapod mindazt másoktól, amire vágysz. Ha nem zárod le eddigi életed egy határozott fordulattal, hanem ezen őrlődsz, akkor egyre jobban eltávolodsz a való élettől és saját sebeidet nyalogatod, újra-és újra feltépve azokat, míg te magad is begolyózol. Volt ilyen kolléganőm, aki hiába tudta, hogy a "beteg" családjáról le kell válni, nem tette, nem volt benne elég erő és lusta is volt, mindig talált irracionális indokot, hogy mit miért nem csinál meg, emberileg szánalmas lett a dolog vége, mert se a családján, se önmagán nem tudott segíteni, elpazarolta egész életét.
2019. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kitűnik, hogy ambivalens vagy felé. Aki teljesen érthető. Szerintem is járj továbbra is terápiára, ha eddig nem úgy "javultál" ahogy elvárható, én megprobálnám a helyedben a családállítást. Pont ilyen helyzetben lévőknek (is) segít. Egy próbát megérne.
2019. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2019. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!