Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitt tegyek? Haza vihetnek a...

Mitt tegyek? Haza vihetnek a rebdőrök? SOS.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 4 hónap múlva 18 leszek. 2 éve együtt vagyok a 20 éves barátomal. Nagyon szeretjük egymást. A szüleim eleinte tíltottak a barátomtol. Aztán kezdték el fogadni. Minden héten lejött hozzám látogatóba (320 km-re lakik tőlem) egy alkalommal el fogadták másik alkalommal nem és ez így ment hónapokig. És ebböl már nagyon elegem lett. Folyton halgatni hogy ocsmány dolgokat mondanak mind kettőnkre. Na szóval ebböl nagyon elegem lett és meg kértem a barátomat hogy hagy költözek hozzájuk. Bele is egyezet. 1 napja itt vagyok vele. De a szüleim azzal fenyegetőznek hogyrendőröket küldenek rám ha nem megyek haza. Szerintettek mitt érhetnek el vele? Haza vihet a rendőr így hogy szabad akaratombol jöttem ide és 4 hónap kell hogy 18 legyek? És olyanokal is fenyegetőznek hogy ha nem megyek haza akkor el jönnek ide a barátom lakására és meg ölnek mind kettőnket.

2019. jan. 30. 07:33
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%

Természetesen hazavitethetnek, mivel kiskroú vagy! A barátodat is megbüntetik, mert tudta, hogy illegálisan vagy ott.

Ezen kívül még ha betöltötted volna a 18 évedet, akkor ugyan elköltözhetsz, de a szüleid nem kötelesek utána eltartani téged.

Emellett igen ostoba ötlet mindenféle végzettség, munka nélkül függö helyzetbe hozni magad.

2019. jan. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelmű, higy haza vitethetnek, hiszen kiskoru vagy.
2019. jan. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
34%
Agyhalottak, azt sem tudjátok mi az a kiskorú, de osztjátok az észt... Kiskorú: 0-14 év között. Fiatalkorú 15-17 év között. Hazavihetnek, mert nem vagy még 18.
2019. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
51%

Haza vihetnek. De engem egy ilyen után nem különösebben érdekelnél a szülő helyében. Neveltek, tanítottak, vigyáztak rády erre te le lépsz, mivel "annyira szereted a fiút". Ha haza is rángattatnálak a rendőrökkel, akkor is pár hónap múlva le lépnél. Ez kb a hálátlan kutya esete. Hagynám, hogy ott maradj, de többet nem lennél a lányom, ha ennyit jelent neked a család fogalma.

A pasik (és a csajok) jönnek, mennek. Tudod mi az egy állandó?? A család... Ha bármi van rájuk számíthatsz, mindíg ugyan úgy fognak szeretni. De te inkább a fiút választod, mert a szüleidnek nem szimpatikus a gyerek. Ezek után nem is csodálom.

2019. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%

3!


Agyhalottkám, teljesen mindegy, hogy kiskorú, vagy fiatalkorú, nem büntetőjogi kérdésről van szó, hanem a szülői felügyeleti jogról, ilyen esetben pedig 18 alatt bizony hogy kiskorú.

2019. jan. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
99%

A sulit is befezted akkor? 320kmre minden nap bejársz?

De legalább védekezzetek mert ha baba is lesz neked annyi.

2019. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
99%

Agyhalottnak:

Jogtudományilag az a személy kiskorú, aki még nem töltötte be a 18. életévét. Kivéve ha 16 és 18 éves kora között házasságot köt.

2019. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
22%

Hát ha nem kamuzol/ferdítesz akkor a helyedben én többet soha nem lennék velük egy légtérben.

Az olyan szülőért sem kár mint a 4es.

Jogilag hazavihetnek a rendőrök, ilyen esetben sajnos.

2019. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
72%
Ja, igazad van, utolso. Végül is a szülőnek ki kellene ugrani a bőréből, hogy a 15 éves kisányát a saját hazában dgja a 2 evvel idősebb, mar akkor is nagykoru pasija. Nem is értem, miért problémáztak a szülők ezen és miért nem tetszik nekik meg most sem
2019. jan. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
12%
Nem az a baj hogy nem tetszik, hanem az egész hozzáállásuk. Ha igaz amit ír a kérdező akkor én is megszabadulnék az ilyen szülőtől.
2019. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!