Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerestethetnek, esetleg...

Kerestethetnek, esetleg vissza vihetnek?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy mivel nem vagyok bejelentve ide ahol most élek.. csak birósági papir van róla, akkor ezek szerint ha elmennék .. nem hoznának ide vissza.ugye?
2011. nov. 10. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesd vagy 18 felett ott élsz ahol akkarsz.

a bírosdági papir alapján meg megtalálnak.

2011. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
15vagyok. a bírósági papir csak annyit fed hogy már nem anyámmal hanem apámmal kell élnem.
2011. nov. 10. 21:39
 3/10 eszta41 ***** válasza:
100%

A kerestetés nem feltétlenül függ össze a bejelentéssel. Ha szüleiddel (vagy egyik szülőddel) élsz ott, ráadásul még 18 sem vagy biztos, hogy visszavinnének.

De miért is akarsz onnan elmenni?

Fejtsd ki légyszives bővebben a problémádat, pontosabb segítséget kaphatsz! A korod se felejtsd el megírni!

2011. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a birósági papir szerint apádnál kell laknod, akkor ha máshol akarsz élni, akkor visszahoznak hozzá.

2. Kiskorúként nem élhetsz ott, ahol akarsz.

3. Nem élhetsz szülöi felügyelet nélkül (tehát pl. a barátodhoz nem költözhetsz), mert a rendörség visszaszállit a szülöhöz.

2011. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és kb hány napig keresnének a rendőrök?
2011. nov. 10. 21:46
 6/10 anonim ***** válasza:
nagyon sokáig keresnének, körözést is kiadnának, aztán (ha jól tudom egy év) eltűntek nyilvánítanak, ami kb olyan mintha meghalnál (szóval ha hivatalos papírokat intézzel vagy ilyenek azonnal lebuksz) ha nem akarsz apukáddal élni, hanem lenne más, (aki nagykorú természetesen) akkor közösen krhetitek hogy helyezzenek el nála és ő legyen a gyámod ( ismerösöm igy került a barátnője szüleihez, mert anyukájával nagyon nem jött ki)
2011. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 eszta41 ***** válasza:
45%
Bocsi, hogy már megint közbeszólok, de csak kioktatjátok szegény kérdezőt. egyébként 1 év után nem nyilvánítják halottnak.
2011. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 eszta41 ***** válasza:
100%
Megkérlek mégegyszer, hogy írd meg pontosan a problémádat, mert így nem lehet jó tanácsot adni!!! Mi a baj? miért akarsz onnan elmenni és egyáltalán hová? Nem biztos, hogy az a legjobb lehetőség, hogy eltünj! Segíteni szeretnék és nem kioktatni.
2011. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem jövök ki valami jól apummal és a szüleivel. Mindenért én vagyok a hibás stb. Mindig mondja h húzzak el meg ilyenek de tudom h ugysem engedné, meg ha lenne is kihez költöznöm(nem rokon,de nagykorú) akkor se egyezne bele:SS nem tudom milegyen, de sokáig nem fogom hallgatni hogy már megint ezt csináltam megint azt csináltam.
2011. nov. 11. 06:48
 10/10 eszta41 ***** válasza:

Ha apukáddal laksz és nála vagy elhelyezve miért nem vagy bejelentkezve?Ez nekem furcsa. Hol van anyukád? Ő nem tud téged nevelni? Miért nem nála vagy elhelyezve? És ha menni akarsz innen, miért nem hozzá?

Nagyon ködösen fogalmazol. Lehet, hogy tényleg szörnyű sorsod van, amit nem kell tűrni. Ez esetben meg kell keresni a megfelelő megoldást arra, hogy ki az a nagykorú ember, aki téged a továbbiakban eltart és NEVEL. Igen, nevel.Ha viszont arról van szó, hogy itt nevelni akarnak és Te ez ellen lázadsz, tudnod kell, hogy senki nem fog változtatni az elhelyezéseden. (bíróság, gyámügy)

Légyszives még egy kicsit bővebben írj!

2011. nov. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!