Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jehova Tanúi miatt miért kell...

Jehova Tanúi miatt miért kell választanom a szüleim és a vallás között?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és a szüleim nyomására 15 évesen keresztelkedtem meg. De soha nem akartam ezt, viszont a szüleim belekényszerítettek. Elköltöztem mert nem tudtam tovább így élni, de ki is akarok lépni mert csak azért járok még az összejövetelekre, hogy az anyukám ne tagadjon ki. De legszívesebben már réges régen beszéltem volna a vénekkel, hogy közösítsenek ki mert én ezt nem vagyok képes csinálni. Két tűz között vagyok, mit tegyek? Ha kiközösítenek a szüleim soha többé nem beszélhetnek velem. Viszont ráismertem mi megy ott. hierarchia, hatalmi harc, hogy engedelmeskedni kell a véneknek, nem lehet párom, nem lehetnek barátaim, nem lehet életem mert csak a Tanúkkal való szoros kapcsolatot támogatják- Mit tegyek? Nem akarom elveszíteni a szüleimet de ez így nem élet
2019. febr. 3. 17:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%

Nem a Jehova tanui miatt kell választanod, hanem a szüleid és magad miatt.

A szüleid miatt, mert nekik ez fontos, és magad miatt, mert a meggyözödésedett fel kellene vállalni.

2019. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid ennyi miatt elfordulnak tőled, akkor semmit se veszítesz ha kitagadnak. Akkor nem jelentesz nekik semmit.
2019. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Jajj kérlek, csak ezt ne írjátok neki, hogy a szülei legyenek fontosabbak neki. :D

Figyelj haver, van egy egész hosszú-hosszú életed még hátra. Lehetnek barátaid, párod és olyan szabad életet élhetsz, olyan szabad környezetben amit csak te választasz. Nem, NEM éri meg ezt eldobni csak a szüleid miatt. Ha nekik fontos vagy, megpróbálnak majd változtatni, és belátni hogy egy gyülekezet miatt nem fordulhatnak el a gyereküktől.

Inkább őket veszítsd el minthogy 60 évesen azt mond, elrontottam mindent, sosem volt saját akaratom, és sosem tudtam szeretni igazán.

2019. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd magadra kényszeríteni, ha a szüleid nem értik meg, hogy nem akarod ezt, akkor sem! Ha nem a saját életedet éled, akkor nagyon nehéz lesz az egész életed, ha nem hagyod magad, akkor csak egy rövid időre lesz rossz, amíg a szüleid elfogadják, vagy nem fogadják el és rájössz, hogy ez nem a te problémád.
2019. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Jaj,az sem kell,h ezek a vének kiközösítsenek. Éld az életed úgy ahogy neked jó. Nem mész többet összejövetelekre és kész. Mondd el a szüleidnek,h te itt nem érzed jól magad,nem csinálod ezt tovább. Ha nekik ez a jehovaság fontosabb,mint a saját gyerekük,akkor bocs,de nem nevezném őket szülőknek. Akkor betegek,h szépen fejezzem ki magam.
2019. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Ne te kérd a véneket, hogy tagadjanak ki.

Isten szabad akaratot adott és a vének ezt akarják felülírni?

Ha Isten megengedi, hogy kilépj a gyülekezetből, a vének milyen jogon helyezik magukat Isten fölé?

Hiányozni fognak szüleid, ha megszakítják veled a kapcsolatot. de az utolsó beszélgetéskor kérdezd meg, az isteni és jézusi szeretet ezzel hogyan egyeztethető össze?

2019. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
"Rabok legyünk vagy szabadok ez a kérdés válasszatok!" Most csak te választasz. Hogy akarsz élni a továbbiakban? Úgy, hogy más mondja meg, hogy mit tégy, vagy úgy szabadon szeretnél élni, és azt csinálni amit szeretsz? Ha ez a szekta miatt kitagadnak, akkor nekik az a fontosabb.
2019. febr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. A nemhited/másfajta hited/ a kultuszból kiszabadulás a belső béke miatt lényeges. Ebből nem szabad engedni. Ha maradsz, hazudsz magadnak és a közösségnek. Neked akkor is egészségesnek kell lenni, amikor a szüleid már nem lesznek. Addig még JW akarsz maradni? Aligha.

2. Ha a szüleid a vallástalanságod vagy csak más irányú választásod miatt kitagadnak, akkor téged tkp. nem szerettek önmagadban soha, és amit látsz, az csak máz rajtuk.

Kitartást kívánok.

2019. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6%
A Biblia tanítása miatt kell választanod! Ha tanulmányoztad Isten szavát, akkor mindegy, hogy katolikus vagy másféle vallás, az erkölcsi elvárás minden embertől ugyanaz, ha ateista akkor is. Házasságot köthetsz bárkivel, csak nagyon nehéz lesz, de ezt majd megtapasztalod. Nem kell sokat várnod. Már holnap elhagyhatod szüleid hitét mert ezek szerint neked nincs. De 3 hét múlva lesz két fiataloknak készült cikk, azt még megvárhatnád.
2019. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Jó lenne ha nem térítgetnél, utolsó, aztán várjon még három hetet, meg még egy hónapot.... És arra jön rá hogy egy hazug szektában rekedt. elég baj hogy a szülei agymosottak, nem kell belőle is azt csinálni.
2019. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!