Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám rám erőltet...

Miért akarja anyám rám erőltetni ezt a vallásos izét? 17/f

Figyelt kérdés

Folyton azt akarja, hogy vasárnap reggel a család többi tagjával én is menjek szépen misére, és legyek ott vagy másfél órát.

Persze én nem akarok menni, és nem is megyek, de mindig ezt hallgatom, hogy szégyelljem magam, meg hogy megbánom még ezt... A másik meg hogy szerinte ki kéne mennem a temetőbe "meglátogatni a halott rokonainkat...".


Vasárnap reggel fél8-tól van a mise, ha szombaton elmegyünk valahová bulizni, és hajnalban jövünk csak haza akkor miért kéne nekem olyan korán felkelni? Miért akarja rám erőltetni ezt az egészet?



2018. júl. 28. 16:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
77%
Mert buta.
2018. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%

Úgy birom, amikor az emberek vallásnézetet próbálnak még a családra is ráerőltetni.

Nálunk, azt se bánják, hogy én ateista vagyok. Tiszeteleben kellene tartani mások nézeteit, ha te már annyival tiszteletben tartod a sajátodat. (mármint ha te nem szólsz be nekik semmit, nekik miért kén e?) Erről kellene elbeszélgetni velük.

2018. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
Különben 1-2 év múlva gondolom úgyis elkerülsz koliba vagy albiba a tanulás miatt, osztjónapot.
2018. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
88%
Mi a baj első válaszával? Igenis buták. Csak egy életre gyűlölni fogod a vallást ha rád van kényszerítve. Vallásos suliba jártam ahol kötelező volt istentiszteletre járni és ellenőrizték is, valamint heti két kötelező hittan óra. Mielőtt oda kerültem, előtte még élveztem is néha templomba járni és mentem magamtól is. De ez a kényszer meg "ha nem vagy vallásos dögölj meg" hozzáállás úgy megutáltatta velem hogy mióta elballagtam azóta nagy ívben kerülök minden templomot. Azért erőlteti mert azt hiszi ettől milyen jó lesz neked, de ezzel pont ellentétes hatást érnek el.
2018. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
A Biblia azt is előírja, hogy az az igaz keresztény, ki tiszteletben tartja mások vallását, és ebbe bizony az ateizmus is beletartozik. Úgyhogy a nagy keresztények nem tudom miért nem tudnak saját maguk hitével foglalkozni, a másikat meg békén hagyni.
2018. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
71%

A vallásos vitáknál eszembe jut mindig, amit olvastam régen. Egy ismeretlen fogoly a haláltáborban az alábbiakat véste egy barakk falába: “Ha létezik isten, akkor majd könyörögnie kell a megbocsátásomért!”


Nagyon érdekelne, hogy hol volt a hatalamas isten akkor, vagy most a szíriai háború idején. Vagy hogy a francban van az, hogy a vatikán hatalmas aranykészleteken és vagyonokon csücsül, miközben emberek pusztulnak éhen, mi meg adónk egy %-át kötelezően a beteg hazug pedofil egyháznak kell adnunk. Annyira utálom a vallás összes formàját, hogy kifordul tőle a belem, erre baz.meg itt egy fa.z kormàny is, aki csontig benyal az egyháznak és agyba-főbe pénzelik őket.


(Bocs, ha nem ide vág, de már nagyon kikívánkozott ez belőlem)


Válaszolva. Menekülj abból a környezetből!!!

2018. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
57%
Ezért háborúznak egymással az emberek ahelyett, hogy a saját boldogságukkal foglalkoznának. Undorító.
2018. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
13%
Örülj neki, hogy nem a sötét középkorban születtél. Emiatt már rég kivégeztek volna.
2018. júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
48%
az emberek nem a vallás miatt háborúznak , a nélkül is megteszik ezt.Nem a vallás a rossz, mert az összetart és támaszt nyújt nehéz esetben. A vallás önmagában nem rossz, az ember viszont el tudja rontani lásd a kérdező édesanyját.
2018. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
69%
Az összes vallást be kellene tiltani. Nyugalom lenne a földön.
2018. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!