Nagyon gázul viselkedem?

Figyelt kérdés

A helyzet: szeretnék elköltözni a szüleimtől. Ők vettek nekem egy lakást még kisgyerek koromban, befektetés célból. Engem nyilvánvalóan nem kérdeztek meg, nem is tudtam róla. A lakás az én nevemen van, de én utálom.

A szüleim most mindenáron azt akarják, hogy oda költözzek, hiszen adva van.


Nem rossz lakás, de én hányok tőle. Nem tudom megmagyarázni. Főleg a környék miatt talán?


Tudom, hová szeretnék költözni, ezért megkértem a szüleimet, hogy adjuk el a régi lakást és vegyünk helyette egy olyat, ami az én elképzeléseimnek megfelel.


Ezen iszonyatosan kiakadtak, beletapostam az érzéseikbe és hálátlannak neveztek.


Már hónapok óta megy ez a vita. Nem tudom eldönteni, normális vagyok-e , hiszen van egy lakásom, örülnöm kéne neki. Tudom, más örülne neki :/


De közben azt is tudom, hogy képtelen vagyok ott lakni.


2019. febr. 3. 23:06
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam a történetből, hogy korábban 2 évig ott laktam, majd mivel nem bírtam, visszaköltöztem a szüleimhez, és most ismét el szeretnék költözni.
2019. febr. 3. 23:09
 2/44 anonim ***** válasza:
96%
Írd már le bővebben, hogy mi a probléma a lakással!
2019. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván nem mindegy, milyen stílusban adtad elő, de alapvetően érthető az igényed.

Más városrészben, vagy más fekvésű, beosztású lakásban akarsz élni. Ha kb. hasonló értékűek az általad kinézett lakások, mint a tiéd, akkor nem kéne, hogy ebből gond legyen.


Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy a közlés módjával követtél el nagy baklövést. Ha a szüleidnek semmi hátrányt nem tudtál mondani a lakásról, de közölted, hogy velük, hogy "utálod", "hánysz tőle", nos akkor érthető, hogy kiakadtak és hálátlannak neveztek.

2019. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
57%

Hát ne is haragudj, de mikor születtél, 7 milláért vehettek lakást. Most 15 alatt nem kapsz értelmeset.

Tudod te hányan ölnének ezért a lehetőségért?

Hálátlan vagy... menj el dolgozni, keresd meg magad a lakásravalót! Hátha majd értékelni fogod...

2019. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Nem nem , esküszöm, hogy teljesen kulturáltan adtam elő, hogy nem szeretnék ott lakni, van egy általam preferált kerület, oda kötődöm lelkileg, és ingáznom se kéne annyit munka miatt. Nem mondtam nekik, hogy hányok tőle, csak hogy ha ilyen nagy tételben vesznek nekem "ajándékot" , akkor legalább beszéljék meg velem előtte, mert ez inkább teher számomra, amit évek óta cipelek.

Mintha előre eldöntötték volna a sorsomat, itt fogsz élni, itt fogsz megrohadni, ha akarod ha nem.


1-nek: igazából emiatt írtam ki a kérdést, hogy normális vagyok-e. Ugyanis nem igazán van épkézláb érvem, hogy mi a bajom a lakással. Főleg a környéket utálom, meg a közlekedése elég pocsék. De alapvetően elég semmilyenek az indokaim.

2019. febr. 3. 23:24
 6/44 anonim ***** válasza:
34%
Először is igen halatlan vagy , nagyon nagy segítség ha kap az ember egy lakást. Másodszor felnőtt ember vagy, máshova akarsz költözni? Rendben gyűjtsd össze a pénzt egy olyan lakásra amiről te álmodsz, fizess költöztetőt is és ingatlanost . Hidd el a szüleid nem fogják így ellenezni ;)
2019. febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

3.-nak:

Dolgozom, nem vagyok lusta szerintem.

A lakást ma egy tizessel drágábban tudnánk eladni, mint ahogy vettük, ezt ingatlanos is megerősítette (nincs lelakva egyáltalán, tökéletes minden benne).

2019. febr. 3. 23:26
 8/44 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem a pénz a probléma itt!

Apámnak van pénze és mind be tudjuk osztani.

A régi lakásnál drágábbat nem akarok. Csak mást. De nem értékesebbet.


A szüleim problémája érzelmi jellegű. Ők eltervezték, hogy ott kell élnem, mert ezt így látták jónak. Én ezt nem akarom, emiatt megsértődtek.

2019. febr. 3. 23:27
 9/44 anonim ***** válasza:
19%
Hat nem tudom, hol van ez a lakas? Es te melyik kerulethez kotodsz annyira, hogy „ nem becsulod“ a szuleidtol kapottat??
2019. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
19%
Látod pont erről van szó! APÁDNAK van pénze nem neked ! Azért akarják hogy elköltözz hogy kezdj önállósulni és ne apadnak legyen pénze hanem neked!
2019. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!