Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok miket rontottak el a...

Nálatok miket rontottak el a szüleitek mondjuk a döntéshozások, a nevelési dolgok, stb. területen? És ha szülők vagytok, akkor ti eddig miket rontottatok el?

Figyelt kérdés
Volt előttetek példa, hogy milyenek akar(ta)tok lenni/nem akar(ta)tok lenni?

2019. febr. 9. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem engedtek abba a gimnáziumba járni, ahová szerettem volna. Nyolcosztályos gimibe jártam, nem volt gyenge iskola, de semmiféle tagozat nem volt nálunk, én pedig rajz és művészettörténet tagozatos szerettem volna lenni. Nyolcadikban felvételiztem egy ilyen gimibe és fel is vettek volna, de a szüleim nem engedték, hogy átmenjek, maradnom kellett a nyolcosztályosban. Az ok az volt, hogy a szüleim nagyon vallásosak, és ahová jártam, az egy katolikus suli volt, ahová pedig menni szerettem volna, az sima állami gimi.
2019. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Soha nem bíztak bennem, nem hittek nekem, mindig én voltam a hibás. Sok volt a tiltás, de semmire se mentek vele.

Én már anyaként teljesen más vagyok mint a szüleim, bízom a gyerekeimben, kiállok mellettük mindig. Hagyom őket dönteni őket érintő dolgokban.

Még nem tudom mit rontottam el mert egyelőre nincs gond pedig már javában a kamaszkorban vagyunk. Lázadniuk nincs mi ellen :-) Nem tiltok, nem büntetek - megbeszélünk.

2019. febr. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Lebeszéltek fiatalon, hogy tűzoltónak menjek. Degradáló, rossz véleménnyel voltak erről a hivatásról.

Én meg hallgattam rájuk. Igaz, anyagilag nem jártam rosszul, mert lett egy családi vállalkozás, ami megérte egy darabig.

Ami még végül happy end, hogy bár mára 40+ pasi vagyok, de ki tudtam magamat képeztetni és önkéntes tűzoltóegyesületben szoktam szolgálatot adni. Tehán elég nagy kitérőkkel, de valamelyest megvalósult az álmom.


A másik nagy hiba, úgy érzem, hogy nem önállósodtunk időben sem én sem a tesóm. Én 22 voltam, ő 20 amikor a család, tehát a szüleimmel együtt 4esben építkeztünk, nagy családi házat. Ez afféle fáziskésés volt, mert már inkább külön kellett volna abban a korban költöznünk. De mondjuk megvolt a jó oldala is, többgenerációsan, ráadásul jól menő családi cégből éltünk hosszú évekig. Mondhatni burokban, de ez a "burok" azért több jót hozott, mint rosszat. Nekem pl ismeretlen fogalom a kisfizetésből kinyögött albérlet, a rezsifrász és társai. Tehát voltaképpen lehet, hogy nem is jártam rosszul. Persze ma már másképp élünk. Tesómék messze laknak, én meg apám csak szomszédai vagyunk egymásnak.

2019. febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Semmit. A legjobb tudásuk szerint neveltek. Én is a legjobb tudásom szerint nevelem a gyerekemet. Senki nem ront el semmit, max a véleményünk nem egyezik.
2019. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem értettek meg,egyikük nem is tekint a gyerekének.Nem vették komolyan a depresszióm.
2019. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
85%
Konkrétan azt hogy gyereket vállaltak a semmire. Semmi értendő itt nem csak az anyagiakra hanem az érzelmi életre is. Volt verés, bűntudatkeltés, megfelelési kényszer kialakítása, ide-oda rángatás egymás között, következetlenségek, hazudozás. Tökéletsen jó gyerek voltam, aki még a lélegzését is parancsra igazította, néha elképzelem hogy mi lett volna ha rossz vagyok? Én nem vagyok és nem is leszek szülő de az ő negatív példájukat nem csak ilyen téren lehet hasznosítani hanem a sima emberi kapcsolatokban vagy akár egy háziállat felnevelésében is. Pl. nem hazudozni, nem ígérgetni ha úgysem tartom be, nem kelteni bűntudatot másokban, nem büntetni másokat csak mert nekem rossz napom van, stb. - ezeket teljesen ellentétesen csinálom mint anno ők.
2019. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Jöttek az emlegetett szülők lepontozni? :D
2019. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Több olyasmit is elkövettek a szüleim, amit ti fent leírtok. Sokáig éreztem azt, hogy ha egy paraszthajszállal vacakabbak lettek volna, már nem élnék. De eljutottam oda, hogy ma hálás vagyok nekik! Ha kicsit jobb szülők lettek volna annak idején, akkor nem tartanék itt, ahol tartok. Boldog és harmonikus életem van, vannak céljaim, amikért nap mint nap dolgozom. H ők mit tettek, v mit nem tettek meg, az nem szabad, hogy az életem többi részére hatással legyen. Ez elvi kérdés: a múlt következménye, vagy a jövőm okozója vagyok? Melyik legyen a fókuszomban?
2019. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Anyám mindig mindenben elém helyezte a testvérem. Emiatt a mai napig megfelelési kényszerem van amit a munkahelyemen ki is használnak. Nem tudok sajnos ellene tenni. Emiatt a mai napig harag van benne anyám felé.

29/N

2019. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan engem használtak a másik ellen. Bűntudatot keltettek bennem azért, ha kimutattam a szeretetemet a másik szülő, vagy az ő rokonsága felé. Apámhoz a válás után titokban jártam egy ideig, mert féltem, hogy mi lesz, ha ezt anyám megtudja.

Semmilyen ünnepi eseményen (pl. a ballagáson) nem voltak hajlandók együtt megjelenni, vagy ha igen, akkor csak több hétig tartó veszekedések után. Nekem kellett 18 évesen eldönteni, hogy melyik szülőmet hívom meg a ballagásra, melyiket a szalagavatóra.

2019. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!