Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyámmal? Ha...

Mit tegyek anyámmal? Ha valamelyik élelmiszer mondjuk 5-10 forinttal olcsóbb, bújja a reklámújságokat, vesz belőle egy csomót.

Figyelt kérdés

A házunk, lakásunk kb. egyenlő azzal, hogy a hűtőajtót sem lehet becsukni (nagy kombihűtő), mert hazahordja kilószámra a cuccot. Egyik nap kikapta a kezemből a szó szerint egész romlott-penészes citromot, hogy ki ne dobjam, mert azt ő még megnézi. Mellette volt egy kilónyi, csak átnéztem, mert büdös volt a hűtő. De sorolhatnám. A felvágottakat inkább megsüti magának. A csúcs, amikor beszólt, mert egy hót' szakállas kockamargarint kidobtam, hogy most boldog vagy? 600 éves kompótokkal van tele még a garázs is, találtam 1993-ast is, mert mindent eltesz kompótnak, vagy lekvárnak. Sokat dolgozik vele, de egyszerűen nem tudom, mit csináljak? Fél éves kefírből képes süteményt sütni, hogy nincs annak semmi baja. Karácsony előtt vett egy egész, majdnem másfél kilós trappista sajtot, amiből még mindig van. Kaptam ötletet, hogy dobjam ki, amikor nincs otthon. Csakhogy mindig pont azt keresi, amit kidobok, mert ezt is próbáltam.

Annyira idegesítő, hogy tele van lejárt szavatosságú dolgokkal a lakás. Legyen az csoki, desszert, szinte bármi. Ha békességet akarok, akkor viseljem el? Nagyon durva, mert már a rokonok sem akarnak semmit megenni, ha vendégségbe jönnek, csak a frissen főzött kaját, amit előző nap vett. Már teljesen el vagyok keseredve, mert helyette is én szégyellem magam. Máson nem veszekszünk, csak az ételfelhalmozáson. De belefáradtam.


2019. márc. 4. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ez valami betegség amúgy,nem? Mondd el neki, hogy a penészes, 100éve lejárt termékek mennyire károsak az egészségre, és neki se kéne ezeket megenni. Illetve sok helyen van ilyen kis ládika, amibe bele lehet rakni a rászorulóknak azokat az ételeket, amiket felhalmoz az ember, de végül nincs rá szüksége. Így akár jó helyre is kerülhet a sok sok felhalmozott étel.
2019. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy egyszerűen nem látja be, hogy ez egy betegség, mert betegségtudata nincs. Tényleg, mit csináljak? Veszekedjek minden egyes nap? Tényleg belefáradtam. Az sem opció, hogy költözzek el, különböző okok miatt. De ez egy másik téma-kérdés volna, hogy miért. Patthelyzet.
2019. márc. 4. 14:41
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Más nincs a családban? Valaki más, vagy több ember is beszéljen vele. Akkor talán elhiszi, ha nem csak te mondod.

Egyébként meg így nem spórol, hanem feleslegesen költ, és ha megromlik, kidobjátok, akkor ráadásul feleslegesen is.

2019. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Írd össze neki, hogy mennyi pénzt dob ki az ablakon feleslegesen, hátha ez felnyitja a szemét.
2019. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3.! De van, rájuk sem hallgat. Kb. egy éve megy ez már. Képes elmenni a város másik végébe tankolni, mert ott 5 forinttal olcsóbb a benzin. Mondom neki, az nem zavar, hogy amennyivel olcsóbban tankolsz, az többe kerül, ahová mész, mint amennyiért tankolsz? Szóval nincs értelme összeírni sem.

Egyébként a hűtőn égek legjobban, mert ahogy kinyitom, és van nálunk valaki, mindig van benne valami, amitől nem kellemes a szag. Pedig hetente kimosom. Szagtalanítót is vettem már bele. Rangsorolja a kaját, mindig a régebbiből főz, mire elfogy a régi, a frissen vásárolt is ugyanabba az állapotba kerül. Csak hogy érzékeltessem: kb. 4-5 kg kávé van itthon. Ketten vagyunk rá.

Egyébként mindig azt hittem, hogy az ilyen kérdések kamuk. Bárcsak az lenne.

2019. márc. 4. 15:36
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Én teljesen értelek, nekem az exem ilyen. A száraz kaják mint liszt és müzli csupa kukac....túró, sajt rég büdös....egy 220literes fagyasztó többéves kajákkal tele, van ami 8 (!!!) éve áll benne. Már nem zavar mert ex, de a gyerekeim mennek néha és rettegek mit szednek össze.... tudják ugyan h figyelni kell nagyon de akkor is gyerekek.

Mást is gyűjt es az ilyen nem látja be SOHA feleslegesen koptatjuk a szánkat :-(

2019. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Ismerős..

Anyám pár éve lejárt csokikat hoz ajándékba. Penészes kenyérnek kidobja a rossz részt, és jól van az úgy szöveggel közli, ne úrinősködjek mááááá.

Régi világban is megettek mindent, csak a mostaniak nyavalyognak, pedig ő még mindig fitt.

igaz, 81 évesen lehet, kevesebb baja van, mint nekem.

Mit tudsz tenni? Jó kérdés. Fogalmam sincs.

2019. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Hát pedig beteg, és a háziorvost kéne ráuszítani, hogy küldje el pszichiátriára.

Ha muszáj otthon laknod, akkor igenis dobj ki mindent, vállald fel a veszekedést, hisztériás jelenetet, rá se ránts, hiszen te normális vagy, ő meg nem. Nem teheted tönkre a saját életedet. Ne akarj békességet, úgyse lesz. Csinálj rendet, bele fog dilizni, de akkor is azt kell, szabályozni kell az ő életét is, és orvoshoz juttatni.

2019. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Én szívbaj nélkül kidobnám az összes lejárt kaját.


Amúgy csodálom, hogy soha nem lett semmi baja, meg egyikőtöknek se... azért több hónapja lejárt élelmiszerektől konkrétan ételmérgezést is lehet kapni, egy gomba vagy baktériumfertőzés halálos is lehet. Ez nem vicc.

2019. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes,hogy még nem betegedett meg.Nekem az egyik ismerõsõm csinálja ezt, joghurttól kezdve, kekszekig stb.meg eszi 3 hét lejárt szavatosság után is(sõt még több is).Semmi baja olyan egészséges mint a makk.
2019. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!