Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Árú rendelés (élelmiszer)?

Árú rendelés (élelmiszer)?

Figyelt kérdés
Lassan 4éve lesz hogy megnyitottuk a kis élelmiszer boltunkat és rájöttünk hogy ha meg tudnánk rendelni akkor egyszerűbb lenne nekünk.Most van egy megízható nagyker ahová járunk csak az nekünk minden héten 5óra utazás.És én minden felé látom hogy tekerautókkal hozzák nekik az árut de nem tudom honnan rendelik.Ez szerintem tényleg kényelmesebb és egyszerűbb dolog mint minden héten utazgatni.Van valami jó webshob amit ajánlanátok nekem?Akár privátban is fogadom ha van!
2019. febr. 23. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kizárólag olyan beszállítókkal dolgozok több megyében, több üzletemben, ami kiszállít. Teljesen felesleges kiadás a nagykerbe járkálás ( idő, pénz, energia) .


Van egy rendelési limit jellemzően 10-40.000 Ft nettó, de azt mindig el is érjük ( heti 250-300.000 Ft az árurendelés) . Afelett max logisztikai díjnak 900 Ft-ot, vagy még azt sem számolnak fel és ingyenes a kiszállítás. Azalatt fizetős 2-3000 Ft.


A kérdés inkább, hogy a forgási sebesség és raktározási lehetőségetek milyen. Mert van ahol heti 1 terítő járat van, van ahol minden nap van kiszállítás, de olyan is, ami kéthetente hoz csak árut. Tejipartól kezdve 2 ital nagyker, 3 Metro jellegű vegyes élelmiszeren át a péksékig, helyi zöldségig mindent be lehet szállítatni.

2019. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van két raktárunk ami egyenként 20m2 tehát összesen 40 plafonig polcozva.
2019. febr. 23. 18:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát hely az van amennyi kell mert maga az eladó tér is 90m2 tehát a raktárunk egy kicsit túlméretezett de hát általában több mint háromnegyede foglalt!(mármint minden árubeszerzéskor (péntekek)-és amikor kifogyóban van(csütörtökök)akkor a polcok negyede sincs elfoglalva.És még van a két nagy hűtőnk (ez mindig tele de szó szerint helyet alig találsz benne) ez csütörtökre úgy kiürül mintha etiópok jártak volna ott.
2019. febr. 23. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 3*25 nmen oldom meg, ha kell naponta hozzák az árut. Gyors a forgási sebesség és így forgóeszközökre sem kell lekötni a kp-t. Emellett fele beszállító szallitoleveles és 1-5munkanpos átutalásos vagy fix napon a követő hét adott napján számlázza az előző heti szállítást. Ergo egy hét alatt 1-6-szor is eladom azt a tételt addigra amit akkor a már eladott termék bevételéből fizetnem kell.
2019. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bence87 ***** válasza:
56%
Helyesen: áru (rövid u)
2019. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!